Какво ще правя? Бременна и кърмя

  • 3 244
  • 21
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 148
Здравейте на всички! Реших да споделя с вас, защото знам, че друг няма да ме разбере. И така - вчера със сигурност разбрах, че съм бременна отново. Ами радвай се ,ще кажете. Да ама нещо не се радвам както трябва  Sad. Не ме разбирайте погрешно, винаги съм искала да имам и второ дете, само дето май още не съм била готова. Май...та му, че още не съм отслабнала достатъчно след първото раждане, ама най-ми е мъка , какво ще правя с моето пораснало кърмаче. Решила съм да си продължа да я кърмя, но все пак чуствам се като дзвер, че няма да е както тя е свикнала досега. Та тя все още си суче като новородено, твърда храна яде чат пат, заспива на гърда, вечер безброй пъти суче, има все още само 6 зъба, мъка мъъъъкааа  Cry. Изчетох статиите в библиотеката, но само се депресирах още повече като разбрах, че кърмата ми ще намалява все повече (още от сега си внушавам, че хич я няма), че е възможна поява на чувствителност в зърната. А така ми беше хубаво и лесно да си я кърмя. Хич не ми пукаше кой какво говори, щях да си я оставя сама да се отбие. А сега  Confused? Гадно ми е, че не мога да се зарадвам както трябва на новината, ето даже хич не мисля за бъдещото бебче, на него да не навредя, а само за дъщеря ми. Моля майки ,които са били или са в подобна ситуация да ми пишат как са се справили. Трябва ли да се опитвам да огранича кърменето и как, ще и стига ли кърмата ако продължаваме както досега? И само не ме корете, че съм допуснала да забременея като не съм била готова  Sad, стана случайно. Приемам го като дар от съдбата и ако не бяха тези ми терзания щях да съм напълно щастлива!

Последна редакция: ср, 04 окт 2006, 18:48 от Бу

# 1
  • Мнения: 1 559
И аз имам съмнения,че съм бременна ooooh!,ще следя темата с интерес..

# 2
  • Мнения: 7 106
Съветвам те да не се притесняваш за това, което би могло или не би могло да се случи, а просто да се оставиш на хода на събитията. Не съм изпадала в твоята ситуация, но съм също така егоистично привързана към дъщеря ми, че чак се чувствам все едно са ми извадили сърцето, ако я няма и половин час пред погледа ми. та, разбирам те как се чувстваш. Преди да се роди тя си мечтаях за голямо семейство с поне 3 деца, а сега се чудя само как да се измъкна от разговори за второ. Знам че е много глупаво, знам че ако се случи като при теб, след първоначалният "шок" ще приема нещата и ще се радвам даже, но сега разсъждавам по много по- различен начин.
Искам да те уверя само в едно - детето ще приеме по-много по-спокоен начин променящите се събития, бъди сигурна в това.
Аз също като теб се плашех, какво ще стане, ако поради някаква причина ми спре кърмата или просто се наложи да спра да я кърмя поради някаква причина. Как ще го приеме тя и как ще и се отрази. защото дъщеря ми също заспиваше само на гърда, просто друг начин на заспиване не познаваше, сучеше по 20 пъти на ден все едно е срастнала с гърдата ми, кърмата и беше "основно" ястие до към годинка и половина. И докато аз размишлявах над тези въпроси, момата прояде, с лека помощ от моя страна спря да себуди нощем да суче, научи се да заспива без гърда и на края взе че се отби на 2г. и 1 м.  Grinning. И този, който не беше готов в цялата организация се оказах аз  Simple Smile.

затова те съветвам да оставиш нещата да се развиват според обстоятелствата, току виж се наредят по-добре от както си го мислила  Wink.
Успех ти желая и лека бременност  Hug!

# 3
  • Мнения: 3 499
И аз имам съмнения,че съм бременна ooooh!,ще следя темата с интерес..
Малеее, наистина ли? Много ми е интересно ще го задържиш ли? На мен миналия месец ми закъсня цикъла с 2 седмици, беше ме страх да си направя тест. Направо ако бях бременна не знам какво щях да правя, никак не съм готова за второ точно сега.Моля те, сподели ми.

# 4
  • Мнения: 1 559
Ами незнам да ти кажа..Аз имах много проблеми и ми бяха казали,че едва ли ще забременея въобще,докато чудото не се случи.Сега се пазим,и ако съм бременна ,ще е някакво божee знамение.Мъжът ми ,каза че ще ме подкрепи каквото и да реша,но ясно ми даде да разбера ,че няма да му е приятно ако го махна.Тои е на 39..и знае че след време по принцип искам още едно,но годинките му не са малко....така че сигурно 99% ще си го оставя.
А възможно ли е,заради кърменето да ми спре цикъла...но тогава пък ,защо ще ми идва 2 поредни месеца точно на датата. newsm78

# 5
  • Мнения: 3 499
Ами незнам да ти кажа..Аз имах много проблеми и ми бяха казали,че едва ли ще забременея въобще,докато чудото не се случи.Сега се пазим,и ако съм бременна ,ще е някакво божee знамение.Мъжът ми ,каза че ще ме подкрепи каквото и да реша,но ясно ми даде да разбера ,че няма да му е приятно ако го махна.Тои е на 39..и знае че след време по принцип искам още едно,но годинките му не са малко....така че сигурно 99% ще си го оставя.
А възможно ли е,заради кърменето да ми спре цикъла...но тогава пък ,защо ще ми идва 2 поредни месеца точно на датата. newsm78
Не, не мисля, че е възможно точно заради кърменето да ти спре цикъла.Възможно е да е от хормоните.Аз съм точно твоя случай.Кърмех, но цикъла ми дойде следващия месец след раждането и 2 поредни месеца ми идваше навреме.Третият месец ми закъсня с цели 2 седмици.Мале, направо се побърках. noПосле обаче ми дойде и  newsm44

# 6
  • Мнения: 3 499
Не че не искам второ, даже три съм рашила да имам, живот и здраве, ама по-късно. А на авторката : Мила, всичко ще бъде наред сигурна съм.Без да го мислиш много много нещата ще се подредят. smile3525

# 7
  • Мнения: 307
Е, моя отговор не е много по темата,защото аз не съм кърмила бременна.Но  забременях точно в месеца, когато дъщеря ми се отби. А той беше само осмия.
Исках да  ви кажа само, че когато и второто малко човече се появи всички притеснения за това дали ще го обичате достатъчно изчезват.Обичта към по-голямото дете не е по-различна от това към по-малкото. И към него се изпитват много силни чувства.
Въобще всичко си идва на мястото.
Само дето грижите са удвоени и на моменти идват в повече Wink 

# 8
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Ами да отговоря по темата и да ти дам кураж, Blondy Grinning

И аз бях горе долу в твоето положение преди малко повече от 5 месеца - непланирано забременяване, само че аз пък го исках и бях готова, въпреки, че не беше точно момента, а пък в последствие и момента си дойде, в смисъл всичко се нареди и бебчето си идва на точното време и място Laughing, по-точно даже не може да бъде Laughing

Относно килата - и аз съм си 10 кила отгоре от първата бременност и даже, ако пуснеш търсачка с темите за бременни, кърмещи мами, сигурно ще попаднеш и на моята, подобна на твоята, тема, която аз пуснах тук като разбрах, че съм бременна и споделях проблемите си с килата. Ами, това не е проблем, с нормално, здравословно хранене успявам да качвам малко килца и се надявам като родя, живот и здраве, да съм си на същите кила от преди да забременея... за втори път де Grinning

За кърменето и дъщеря ти, също не трябва да се притесняваш. Първо, не си внушавай, че нямаш кърма, защото до към края на 4ти чесец ще си имаш кърма. Количеството намалява, но това става наистина много бавно и неусетно. Болезнените зърна евентуално биха ти създали проблеми, май тук е много индивидуално. Чета, че при други майки са били много болезнени и са се отказали... Мен ме боляха, но търпимо и приложих съветите от библиотеката - да внимавам да слагам дедето правилно на гърдата, което като че ли намаляваше болката. При всички положения, болезнените зърна минават и заминават и всичко си става като преди, само където кърмата почти липсва Laughing

Относно зъщеря ти, също мисля, че не трябва да се притесняваш. Тя много бързо ще свикне с промяната, а оттам и с мисълта за бебето. Аз лично се надявам това да помогне и при появата на бебето, в смисъл, че вече осезаемо ще е осетила промяна много по-отрано и по-лесно ще приеме новия член на семейството.... май не се изразих както трябва.....

Каквото и да решиш, успех!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 148
Съжалявам, но не можах да вляза по-рано, но днес с нетърпение прочетох отговорите ви, момичета.
Към Зори:
Много точно си напипала същността на моя "проблем". Моята привързаност към дъщеря ми е също много силна, огромна; за мен тази бременност е повече заплаха за нейното безоблачно щастие, отколкото жадувана радост. Аз исках (и щях) да я кърмя с радост и гордост докато сама се отбие, дори и това да бъде след 2-3 год. А сега без изобщо да го искам ще я отбия  Cry. Все се моля и малкото кърма, която ще имам и коластрата после да задоволят желанието и да си суче. Няма да ме спрат никакви болезнени зърна!
Надявах се да се включат и вече родили дългокърмещи майки, които да ми разкажат как е било при тях.
Зори, благодаря ти за подкрепата!
Към dalala:
МНого ти благодаря и на теб! Гледам лентичките под постинга ти и искам да ти кажа, че ако забременяването ми се беше случило, когато дъщеря ми беше малко по-голяма , нищо нямаше да ме притеснява, аз щях да съм ГОТОВА. Но тя е още доста зависима от кърменето (за мен да не говорим  Sad). Как само до четвъртия месец ще имам кърма  Confused, ужас! Надявах се да продължи по-дълго. Дано всичко да се нареди добре! Лека бременност ти желая!
Силно се надявам и вярвам, че с времето нещата ще си дойдат на мястото! Дано, че иначеее ...

# 10
  • Мнения: 1 425
Сестра ми беше в същата ситуация. Забременя, а още кърмеше дъщеря си. За съжаление й казаха, че е по добре да спре да кърми и тя така и направи.
Посъветвай се с лекарката си най-добре.

# 11
  • Мнения: 8 917
Честита бременност  bouquet Най-добре се посъветвай с лекаря си Peace

# 12
  • Мнения: 3 499
И аз съм чувала, че не трябва да кърмиш, ако си бременна.Посъветвай се с лекаря.

# 13
  • Мнения: 3 926
Всъщност доста майки тук успяват да кърмят в тандем. Чела съм, че проблеми се появяват към 6-тия месец на бременността, когато млякото става отново коластра. Вкусът се променя и батковците и каките се отбиват сами. Но знам и за доста възобновени кърмения, след като се роди бебето. "Големите" понякога с радост се връщат към мама и нейното мляко и с удоволствие го споделят с брачето или сестричето Wink
Така че не се притеснявай Hug Иначе напълно те разбирам. Моята дъщеря е почти колкото твоята и си представям каква война ще настане ако огранича кърменето или опитам да го спра ooooh! Но това ще е първото изпитание за бъдещата кака  тя ще се справи много по-добре от теб, струва ми се Wink Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз също бях в такава ситуация, само че не кърмих каката като новородено като теб (като забременях тя беше на 8 месеца), може би беше по 5 - 6 пъти на денонощие. Искахме си второ бебче и се случи. Кърмих до края на 3-и месец от бременноста ми, гърдите не са ме боляли повече или по - малко, но каката малко по малко се отби, а и доктора не беше много съгласен, затова аз и не настоявах тя да продължи да суче. Така приключихме с кърменето. Сега аз и предлагам, но тя не иска да засуче, май няма да правим тандемно кърмене. Но по време на втората бременност имах страшно много подготвителни контракции, които доктора обясни с скорошната бременност и скорошното кърмене  newsm78 но на мен нещо не ми звучи правоподобно (особено за кърменето)

Общи условия

Активация на акаунт