Червени петна около устата

  • 904
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Здравейте, детето ми е на 5м. и половина, от 3 дни му давам по малко каша преди кърменето в 10 ч. и всеки път се появяват червени петна около устата непосредствено след 4-5 лъжичка, аз спирам да давам и след половин час изчезват петната. Какво е това според вас? Кашите бяха различни: ябълкова на Слънчо, бананова на Милупа и оризова на Милупа, всички с мляко.

# 1
  • Мнения: 1 079
може да е контактна алергия .Иначе на кърма ли сте ?

# 2
  • Мнения: 468
Ами принципно е грешка да се дава по-вече от 1 ново нещо особено пък на едно хранене. Изчакай седмица и опитай с оризова безмлечна каша или царевично нишесте /натурално/. Иначе това си е чиста алергична реакция /контактна/. Следи за промяна в цвета/консистенцията на изпражненията, обривче, безпокойство.

# 3
  • Мнения: 70
По принцип сме на кърма, но вече е захранен с картоф, морков и чушка. Не мога да разбера какво по- точно от кашите не понася. На Слънчо са със сухо мляко, а на Милупа с адаптирано, но досега не сме ползвали дори адаптирано.

# 4
  • Мнения: 1 079
най - вероятно е от млякото в кашите пробвай с безмлечна оризова на Блевит или на Хип .тогава ще си проличи най - ясно дали е от млякото .

# 5
  • Мнения: 1 942
И ние сме така. аз вече разбрах, че е от млякото. Обаче към жълтъка реакцията е по-силна - после и дупенцето дето се е опирало акото се зачервява и затова давам по-малко. Продължавам да давам през интервали от дни и по няколко лъжички храната, която виждам, че дава такава реакция. Вече имаме подобрение и се зачервява по-малко и по-слабо.

# 6
  • Мнения: 70
Sillveto, благодаря за успокоението. Жълтък съм му давала и няма реакция. Краве масло също съм слагала по малко в картофеното пюре. Мисля си, дали мога да ползвам адаптирано мляко въобще, а детска кухня?

# 7
  • Мнения: 1 942
Ами ние сме от 2 месеца на кухня и съм доволна. Вярно, че всичко там е с краве мляко и не настоявам да яде десертите, че те са кремчета с мляко или грис пак с прясно мляко. бузките са малко грубички /това е един от признаците за алергия към КБ/. Събота и неделя гледам каквото и да сготвя или купя да е без краве мляко да си почине организма и. Да, пак се зачервява около устата, но мисля че ако не прекалявам полека лека ще привикне организма и /такава лекция чете и една проферсорка алерголожка де, ако детенцето дава реакция към нещо да се дава по малко и системно до привикване/. Това е по-скоро реакция на чуствителност, а не на алергия. Айде успех в начинанието на захранването   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт