Анкетка към късно захранилите мами

  • 1 243
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
От доста хора вече чувам, че ако захраня късно, детето ми няма да възприеме новите вкусове и ще отказва твърда храна по-нататък. А аз искам да изчакам със захранването заради алергия в семейството ми и при големия ми син. Да чакам ли или да почвам?

Забравих да кажа, че гледам едно детенце-кърмаче на 20 месеца, което почти не се храни. Яде само спагети (много малко), лазаня, пица, леща и всичко, в което има шоколад или захар. Закусва парче хляб или оризови вафли. Страх ме е и синът ми да не стане като нея.

# 1
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 178
Захраних една седмица преди 6 месеца и около годинката Гого ядеше почти всичко от детската кухня. НО аз го подготвях за ясла, така че си бях направила схема за заместване на храненията Peace Затова гласувах с "яде почти всичко и кърмя".
Мисля, че зависи от детето и от обкръжението. Като се разяде баткото не мога да спася нищо от малкия. Иска всичко, което яде той или ние.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 164
Яде почти всичко и се кърмим.
Захраних на 6 навършени месеца.

# 3
  • Мнения: 485
Отговорих - яде почти всичко и се кърмим.
Андрей доскоро беше почти само на кърма, но напоследък прояде - сега се храни 4 пъти и суче поне 6 пъти. Захраних го след навършването на 6 месеца. Не знам, според мен да захраниш на 4 месеца е твърде рано, особено ако има алергия в семейството. Колкото до нездравословните храни, нали знаеш, ако не му ги даваш - няма да ги яде  Peace

# 4
  • Мнения: 941
Яде почти всичко и се кърмим
опитах да я захраня малко преди да навърши 6месеца, но тя отказа, много пъти я пробвах, но явно и аз не бях готова, и настоятелна, така тя започна да яде по малко твърда храна като стана на 9месеца, до тогава беше изцяло на кърма, сега месец по късно мога да кажа че яде вече почти всичко и то с огромен апетит,

# 5
  • София
  • Мнения: 630
Мисля, че късното захранване не може да бъде причина за отказ на твърда храна. Напротив, развитието на детето предполага това да става по-лесно. Това е моят опит. Захранвам от около месец и досега бебка не ми е отказала почти нито един зеленчук, плод (освен грах и карфиол в готово пюре), а кашите са и любими. Като види купичката и лъжицата си и започва да пищи от радост и посягага към тях Laughing.
А аз искам да изчакам със захранването заради алергия в семейството ми и при големия ми син. Да чакам ли или да почвам?

От лентичката в подписа ти виждам, че бебчо е на 4 месеца. Спокойно можеш да изчакаш да навърши 6 месеца. Аз захраних на бебка на 6 м. въпреки, че нямах притеснения относно алергии.



Забравих да кажа, че гледам едно детенце-кърмаче на 20 месеца, което почти не се храни. Яде само спагети (много малко), лазаня, пица, леща и всичко, в което има шоколад или захар. Закусва парче хляб или оризови вафли. Страх ме е и синът ми да не стане като нея.

 Смятам, че това са лоши хранителни навици и от родителите зависи  дали ще ги създадат Peace.

# 6
  • софия
  • Мнения: 555
Ядат всичко и кърма.
Малко преди 6 месец започнах захранването първо с каша без мляко като добавях кърма. След 20 дена дадох зеленчуково пюре на Алете - не бяха очаровани, но с мое настояване се научиха да ги ядат. след още 20 дена дадох месо. Сега единия определено предпочита месните, особено заешкото не Гербер, а другия няма претенции Simple Smile
Само с попарата имам неуспех за сега пък и сутрин определено си искат мляко да цокнат инак са кисели и ми тровят живота. А вечер си заспиват с цокане.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 154
Отговорих - Яде много малко твърда храна, останалите калории си ги набавя с кърмата.
Все пак се захранваме само от 2 масеца вече. Яде 2 пъти дневно твърда храна, сокчета не давам още.  Peace

# 8
  • Мнения: 56
     Отговорих  с яде много малко твърда храна ,отаналите калории си ги набавя с кърмата.
     
     Захранваме се от 6м и няколко дни.

     Хапва си зеленчукови,плодови пюрета и каша от ориз и просо.Досега е харесвала всичко(без картофено пюре),е някои са и по-любими.Просто засега хапва малко.

# 9
  • Мнения: 748
яде почти всичко и се кърмим.
захраних беба на 6 месеца и 19 дни. няма никакви претенции към храната, омита всичко, което й дам. според мен сега й е интересно да яде точно защото я захраних късно когато вече тя сама си искаше.

# 10
  • Мнения: 2 614
яде почти всичко и се кърмим.
захраних беба на 6 месеца и 19 дни. няма никакви претенции към храната, омита всичко, което й дам. според мен сега й е интересно да яде точно защото я захраних късно когато вече тя сама си искаше.
и при насе така, нямаме заместено хранене, но това не пречи на интереса и към новата храна при това в немалки количества (ок. 2 бурканчета от пюре дневно)

# 11
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Яде почти всичко и се кърмим.
Захраних на 6 месеца без няколко дни, сега вече яде като змей през цялото време ,когато не спи.Кърмим се сутрин, вечер и нощем Peace

# 12
  • Мнения: 50
И ние хапваме по-малко тв. храна и се кърмим, повече нощем. Захраних на 6 навършени месеца. Сега ядем малко зел. пюре и малко плодово. Проблем имаме , ако са едри частиците плод-настъргани. Показва добър апетит, но все още давам само за опитване.

# 13
Захраних не много късно- на 5 м. и 3 седмици, защото той ни гледаше много хищно и само дебнеше някой да го вземе на масата и да граби храна. След като отмъкна 1 маслина и за малко не я глътна цялата, реших, че е готов. В началото яде много ентусиазирано, докато не го запече коремчето на 3-ия ден. След това захранването беше страшна мъка. През деня цокаше по 2 пъти и ядеше не по-вече от 40 грама на ядене, а нощем цокаше от 3 до 7 пъти. Спря да ака(запичал се е и по 3 дена) и особено сутрин беше много кисел и плачеше . На  10  месеца и половина коремчето му се оправи, но не прояде повече твърда храна. Аз не се втелясвах много, докато не му видях хемоглобина на
12 м.-беше под 90. От тогава с майка ми го понатиснахме и къде с песни, къде със залъгване( само в началото) детето прояде. Яде всичко, без кремчета, което не е голяма загуба,  но според мен в по-малки количества от другите деца на неговата възраст- не повече от 1 бурканче на ядене, като почти не закусва. Също така  няколко дни си яде нормално и после  като каже не и пада голямо плюене.
Затрудненията със захранването ги отдавам отчасти на по-деликатното стомахче (имахме и ужасни колики), отчасти на темперамента и на рачешкия инат. Също така си мисля (и това си е лично мнение без претенции за меродавност), че някои деца просто им е по-лесно, по-вкусно и по-уютно на цицата и така си свикват да ядат, а захранването става по-трудно. За второ дете ще бъда по-настоятелна от самото начало и ще захраня при наличие на признаци на готовност, а не при навършена определена възраст. Ще вкарам и месото  още в началото, а не на 10месеца. Все ми се струва, че ако не бях го оставила да яде колкото си иска в началото и то само след кърмене, нямаше да се наложи да пием железен препарат на годинка, за да си вдигнем хемоглобина (вече 120)

https://

# 14
  • Мнения: 3 760
Опция 1.о на бебка просто и е рано все още  Laughing Иначе опитва ориз, картофи... блудкави неща  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт