Стрес-дали е възможно?Помогнете

  • 634
  • 8
  •   1
Отговори
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Искам да споделя нещо,което ме притесни вчера.

В неделя едно дете на пързалката блъсна моето от високо и той падна ,разби си носа,ожули си много лицето и сега целият е подут.Слава богу зъбите са здрави.тогава плака но не най-много,два дни спа спокойно но вчера откакто го взех от яслата все се чудеше за какво да реве.Вечерта отидохме на гости у познати с дете колкото него и честно казано поведението му ме притесни.Само да го побутне нещо детето или да му викне и той почва да реве силно и то чак да крещи.
Искам да поясня че Валери е много общителен,не е срамежлив и никога не се бие.
Дали е възможно да се страхува от агресия след падането?
Споделете опит! Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Възможно е да! При нас имаше аналогичен случай, но едно куче /боксер/ събори Таня на земята. От тогава много я е страх от всякакви кучета - дори и от най-малките. Дори коучета с които си е играла преди това вече само като ги види и се мята върху мен и почва да вика. А от случката са минали няколко месеца...

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
По-скоро бих предположа, че вчера се е случило нещо в яслата или просто е претоварен /занимания, много деца/. Моята беше склонна да хленчи от преумора след ДГ. Отделно не искаше да играе с деца, а да е с нас т.к. явно цял ден сред набабори и идваше вповече.

# 3
  • Мнения: 3 405
Според мен, понеже е пострадал и вие сте го обкръжили с внимание вероятно повече от преди (това е нормално в такива ситуации) и сега да търси повече внимание, да иска да е обгрижван повече.
Мисля, че ще престане след известно време, ако всички се държат по стария начин.
Възможно е и да се страхува да не го ударят пак и с виковете си да се защитава.
Засечи колко време ще продължи това.

# 4
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Искрено се надявам да е само някаква преумора за през деня.Чакам  да видя довечера как ще се държи.

# 5
  • Мнения: 1 425
Със сигурност детенцето ти се е уплашило при падането и е нормално според мен известно време да го преживява.Може да не иска да се качва на пързалката или дори да играе с други деца.Ще му мине след известно време, стига Вие да не показвате че се притеснявате от поведението му.Добре че сте се разминали със сравнително малко последици.  bouquet

# 6
  • Мнения: 14 133
Искрено се надявам да е само някаква преумора за през деня.Чакам  да видя довечера как ще се държи.
Дано!!! Но може и да е някаква по-късна реакция на стрес от събарянето от пързалаката. Бързо възстановяване на сладурчето и по-малко такива инциденти!!!!
  bouquet

# 7
  • Мнения: 967
ако е от страх, ще мине. но щом казваш, че се е ударил на главата - ожулено лице и подут, може да е травма на главата.

на една моя приятелка детето се подхлъзна на плуването и падна пред очите ни, нищо особено според мен, но после след 1 ден го приеха в болница, комоциум 1 седмица лежа.

отиди да го погледнат на лекар за твое успокоение, те им гледат нещо зениците, изобщо бързо става, докато преценят дали има нещо.

дано да няма нищо

# 8
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Благодаря на всички за съчувствието.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт