Второ секцио след по-малко от 2 години?

  • 2 489
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 282
Здравейте,
Необходимо ми е да знам, някой от вас раждал ли е 2 пъти за 2 години със секцио? Имало ли е някакви усложнения, какво казаха докторите по въпроса?
Близка моя приятелка се колебае какво да прави, та мнението само на един лекар определено не е достатъчно. Ще ви бъда благодарна, ако споделите опита си! Голямото ще бъде на година и 10-11 месеца по време на второто раждане, ако всичко е ок.

# 1
  • Мнения: 1 058
Аз съм чувала, че бременност преди третата година не е хубаво, заради матката  нали е шита.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Има пускани такива теми и преди. Аз се интересувах от това, защото възобновихме опитите, когато бебе беше на 1 година. Пусни търсачка, но си спомням, че някои момичета имаха много малка разлика между децата след секцио. Моят доктор твърди, че една година след раждане за забременяване е достатъчен период и че лекарите се презастраховат. Аз за съжаление не съм бременна още, но се надявам да стане скоро... Laughing

Последна редакция: ср, 04 окт 2006, 17:23 от Жана /bg_paint/

# 3
  • Мнения: 823
Една позната роди преди 4 дена .Секциото е 1г. и 4-5м. след първото ,дали това  е причината не знам,но и била много изтъняла матката и я пробили и се наложи по-дълга операция. newsm78

# 4
  • Мнения: 167
моята разлика м/у 2-те е 2г и 3м освен това ме оперираха и от жлъчка докато бях бременна в 5 месец.Мога да те уверя че всичко мина много добре даже се възтанових много по-бързо.Според мен всичко зависи от организма на конкретния човекл

# 5
  • Мнения: 323
малко ми се струва рисковано... newsm78.незнам мускулатурата на матката дали се възстановила все още.
Сребърен облак,извинявай за въпроса,от кой град е твоята приятелка?

# 6
  • Мнения: 99
Не би трябвало да има проблеми за износването на бебето, но раждането трябва да бъде задължително секцио, по мед. показания.

# 7
  • Varna
  • Мнения: 66
Аз раждах нормално, но и двете със сестра ми сме родени секцио, а разликата ни е 1г 7 мес.
Майка дори се е възстановила по-бързо втория път Grinning
Срокът 2 години след първо секцио се фиксира в слу4ай 4е искаш второто да е нормално раждане. Иначе няма проблем, доколкото знам.

# 8
  • Мнения: 2 282
Благодаря ви, момичета, за мненията!
Жана, аз пуснах търсачката, но попаднах само на теми, свързани с възстановяването след 2ро секцио. Но след поста ти, потърсих допълнително, включих и годинките, и намерих наистина доста мнения. Благодаря ти, и дано скоро да се похвалиш!
Приятелката ми също е от Варна. Ще отиде утре при д-р Георгиев от АГ, има доста добри впечатления от него, натрупани от септемврийките и октомврийките 2005  Laughing

Общо взето, от прочетеното дотук, стигнах до заключението, че:
1. Не трябва да се говори по принцип, всеки случай е конкретен.
2. Докторите казват 2 години, за да се презастраховат.
3. Има раждали с проблеми, но такива има и при повече от 4 години разлика.
4. Едно е да ти кажат по принцип: по-добре е да изчакаш 2 години. Но когато си в заварено положение, тук избора е: аборт след година и 3 месеца или раждане след почти 2 години.

# 9
  • Мнения: 134
Моят доктор твърди, че една година след раждане за забременяване е достатъчен период и че лекарите се презастраховат.
newsm10

# 10
  • Мнения: 3 271
Забременях с дъщеря ми няколко дни след 1-вият рожден ден на сина ми. След второто секцио се възстанових много по-бързо, явно по-добре ме зашиха. Имам проблеми след първото, заради което при контракциите на 2-рата бременност имах няколко малки скъсвания по стените на матката. Но самото 2-ро секцио беше ОК. Проблемите си бяха индивидуални и определено мисля, че са следствие от 1-вият път. Тогава не можех да си представя, че може да се възстановиш за 2 седмици.

Общи условия

Активация на акаунт