домашни любимци и бебоци

  • 1 894
  • 43
  •   1
Отговори
Много семейства, отглеждат децата си с рошавия любимец.В повечето случаи ,животинчето се е появило доста преди бебето да е било в проект. Такъв е и моя случаи.Четох в"national geographic",че е по добре, детето да израстне от самото начало с кучето(имам кученце),защто риска от алергй е по голям когато детето заживее в последствие с животното.Та двата варианта са или въобще да го махна(което сърце не ми дава да направя),или другия е ясен, остава .Мисля да се  newsm12 newsm12 спра на втория вариянт ,но се колебая!Какво мислите?

# 1
 Не бих се разделила с животинката newsm78

# 2
  • Мнения: 412
аз бях в същата ситуация
имам куче и го имах ,когато Макс все още не бе плануван
махнах кучето в първите месеци,когато детето бе съвсем малко
свекърва ми го гледа
сега е при нас от доста време и е голчм купон

# 3
  • Мнения: 1 117
Преди да се роди сина ми имахме аквариумни рибки / и продължаваме да си ги имаме/. Знаех ,че предизвикват алергии при децата, но не сме ги махали. В последствие се оказа ,че сина ми има според повечето лекари алергия към абсолютно всичко  CrazyНе му е тук мястото да обяснявам.Слава Богу след успешно лечение , пак няма да коментирам какво - и помен няма от въпросните алергии, защото причината се оказа не рибите , а некадърно лекарско отношение.
Сега имаме и риби и декоративно зайче , но ще живият с нас , дори и когато бебето се появи Simple Smile

# 4
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
Аз имам котка, засега са живи и здрави и двамата  Wink

ти сама ще решиш какво да правиш, много хора ми се бъркаха и бяха против котката да остава, но аз бях непоклатима. Обичам я много, като мое детенце  Heart Eyes.

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Ако животинчето се ваксинира и се наблюдава от медицинско лице едва ли ще има проблеми. Докато бях бременна и след раждането имах / и още имам / много близък контакт с домашна котка - живее у майка ми и ние сме много често там. Синът ми от бебе също много често е при майка. Да добавая - котката не излиза навън.

# 6
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Имам котка и чакам бебе. Няма да я махна, освен ако бебето не се окаже алергично. А и както каза педиатъра който питах, ако котето е здраво, защо трябва да се лишава детето от възможността да отрасне с животинче.  Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 3 064
Имам куче, и то е като член на семейството.  Като взимаш животно, поемаш отговорност, не може просто "да го махнеш". Не разбирам подобно отношение.  При родителите ми, които живеят в къща, има още едно куче и котки, които си ходят навън.  Аз самата съм израснала с котки и не смятам, че е проблем.

Естествено, докато е много малко бебето ще се ограничават контактите и толкова! Peace

# 8
  • Мнения: 226
Имам 2 котки, и за секунда не съм и помислела да ги махна, и не съжелявам за което, защото сега малкия само като ги види и просто умира от кеф по тях и тръгва след тях да ги гони с проходилката  newsm68
Естествено те са си ваксинирани, аз си правех изследвания за токсоплазмоза докато бях бремена за мое успокоение, но по принцип ако си с животното преди да забременееш получаваш имунитет и рискът от алергия е сведен до минимум.

# 9
  • Мнения: 412
Имам 2 котки, и за секунда не съм и помислела да ги махна, и не съжелявам за което, защото сега малкия само като ги види и просто умира от кеф по тях и тръгва след тях да ги гони с проходилката  newsm68
Естествено те са си ваксинирани, аз си правех изследвания за токсоплазмоза докато бях бремена за мое успокоение, но по принцип ако си с животното преди да забременееш получаваш имунитет и рискът от алергия е сведен до минимум.
newsm10
и ние така им се смеем вкъщи,че не е реално
плюс това е добро възпитателно перо-поне така мисля

# 10
  • Мнения: 1 668
Имам немска овчарка и единствения проблем е като почне да се скубе, че тогава и детското легло не мога да опазя от космите. Кучето е част от семейството и не се разделих с него. Мъж ми /кучето е негово отпреди да се запознаем/ ме попита като забременях дали ще и търсим нов дом, но аз бях категорична.

# 11
  • Мнения: 992
Аз също гледам бебе и куче, когато е ваксинирано и обезпаразитено, мисля че няма проблем.
Моето куче много се радва на дъщеричката ми, а тя постоянно го търси с поглед когато е в стаята и му прави физиономии. Wink

# 12
  • в центъра
  • Мнения: 445
И нашето куче беше на 9 години като се появи бебо (той сега е вече на 7 месеца) и не сме и помисляли да се разделим с него, но медала има и друга страна. Истината е, че кучето беше ужасно привързано към мен, беше свикнало на много внимание от моя страна, за което в момента просто не ми остава време и животното страда ужасно. Упада му козината, ветеринарният ни лекар даже се опасяваше за тумор. Е, оказа се само стрес, но така или иначе животинката е много потисната...

# 13
  • Мнения: 135
ние сме заобиколени от животни при свекърите има куче при наще-2 кученца в нас коте и малкия е свикнал мн с тях мн им се радва и нямаме ялерги нидеи маха животинчето

# 14
  • Мнения: 217
Аз имам мопс и го обожавам.  Няма да го махна, напротив, ще се радвам двенките да растат заедно. 

Дано само няма алергии живот и здраве..

Общи условия

Активация на акаунт