Подарък за 8-годишна собствена дъщеря?

  • 4 401
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 700
Замислих се, че до декември остават 2 месеца и си дадох сметка, че за пръв път не знам какво да купя за дъщеря ми. Родена е точно преди Коледа, така че всички подаръци трябва да се умножават по 2, т.е общо поне 6 бр. / аз купувам от името на бабите/.

Опитах се да потърся из стари теми, но голяма част от тези, чиито линкове съм запазила, са изтрити. Та питането ми е следното:
- дреха - да , но това е един подарък
- козметика и детски бижута - имаме за възрастта й и са достатъчни
- книги се купуват периодично и това няма да се счете за нещо извънредно
- в стаята си има радио със CD, така че и мр3 не ме вълнува
- на занимателните игри бяхме наблегнали по-рано и не се сещам за нищо кой знай колко ново
- GSM има и въпреки, че иска по-модерен няма да я огрее
- DVD - има заявка за 1 любим филм, т.е. подаръците стават 2, а ми остават още 4 за измисляне.

Буквално съм изпразнена от идеи. През лятото играе навън с деца и тогава е лесно, но през зимата ? Вярно, че не й остава много време от училище и извънкласни занимания, но децата винаги искат игри или нещо за забавление.
Ще съм благодарна на всякакви идеи.

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Велосипед имате ли?
Дени има 16", но мечтае за по-голямо...Тя ще чака за своя 7ми рожден ден.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 867
абонамент за списание
CD с любима музика
ново калъфче за телефона
творчески игри - има за рисуване, бродиране, сглобяване... безброй много варианти са.
халат за баня в комплект с чехли и играчка за леглото
спален комплект
картина
фотоалбум/рамка
фотоапарат
....

велосипед и ролери по коледа май не са добър вариант, но зимни кънки защо не?

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
 Embarassed Моята щерка е особена. Тя го иска за Коледа, но ще го получи на 30 май...

# 4
  • София
  • Мнения: 4 867
абе и за коледа може, ама трябва да навиеш килима в хола  Joy

та като става дума за тематични зимни подаръци: шейна, ски (екип, аксесоари), талон за записване на ски-училище...

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз купих на моята за осмия РД тази година часовник. Тя имаше разни, но аз исках хубав часовник задължително със стрелки. Избрах й един от детската серия на Суоч, който е с играчка и специална кутия, та малко смекчих удара.  Simple Smile Баба й купи ролери. Тя нямаше досега. Дрешка задължително купувам винаги по такива поводи /моята е кокетка/, а брат ми й подариха една играчка /чисто бебешка според мен/, която всъщност се оказа гвоздеят на програмата. Сега за Коледа сигурно ще й купя електронна детска енциклопедия някаква. Миналата Коледа тя си беше пожелала чанта за играчки и аз й купих една детска серия за пътуване - сак, куфар, "дамска чанта" и куфарче за тоалетни принадлежности. Оказа се много удачен подарък. Глобус също скоро й подарихме по някакъв повод. "Таен"дневник /тези с катинарчетата/, в комплект с допълнително тефтерче и някакви джиждани писала...

# 6
  • Мнения: 2 700
Уви, през творческите игри вече сме минали - и бродиране, и низахме накити, и правехме глинени фигурки и оцветявахме.
И колело и ролери има.

yanita, мерси за халата и т.н.
Зимните кънки също не са лоша идея, но аз самата никога не съм била добра кънкьорка и не си се представям как точно аз я уча  Embarassed

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
yanita, мерси за халата и т.н.
Зимните кънки също не са лоша идея, но аз самата никога не съм била добра кънкьорка и не си се представям как точно аз я уча  Embarassed
Хич не е нужно ти да я учиш. Събота и неделя има треньори /за сега от 9.30 ч/. Моята я водих миналата година и много й хареса.
Евентуално красива раница за училище или несесер. Ако носи закуска там - има хубави кутии и шишета със Сейлър мун или нещо от сорта.
Дали би й харесала идеята да има собствено цвете в саксия или някаква животинка от сорта на морско праси, рибки /ако ти си навита, де/?
Пъзел с повече части?

# 8
  • Мнения: 1 381
Не мога да дам конкретрен пример, но само като идея нещо което е свързано с нейно хоби или просто влечение- А ски/сноуборд карате ли ? Може екипировка - там са сумати неща, които се купуват.
Незнам как реагират децата  на тази възраст на общ подарък, примерно скъп часовник, нов компютър или пък нов ГСМ апарат (нали казваш, че иска).

# 9
  • Мнения: 2 700
Благодаря за идеите, но моето питане беше по-скоро в посоката нещо, с което да си играе приятно през времето, което си е в къщи. Вашите по-големи деца с какво се занимават ? Като само дете Линда чете, гледа филми и много рядко се заиграва я с някой пъзел, я с някоя кукла, на която е учителка.

# 10
  • на терасата
  • Мнения: 660
За моя, който през януари ще стане на 8 съм намислила да му купуме голям глобус, много иска да го има.

Може аквариум с рибки или друг любимец, ако и вие сте съгласни да имате животинче у дома. А може и месечна карта за плуване, тенис или танци.

Успех в избора!

# 11
  • София
  • Мнения: 4 867
виктория чете, свири на пиано (нали не е по задължение и му отделя много време Wink), рисува, прави колажи и майстори разни неща от подръчни материали (кутии, цветни хартии и т.н), играе с баща си на табла...

ако детето ти обича да рисува, има комплекти - картина и бои - за оцветяване с различна степен на сложност.
преди време виктория много се занимаваше с един комплект за украсяване на свещи.
има хубави и трудни триизмерни пъзели.
има много различни макети за сглобяване, вкл. съм виждала и един, при който си "печеш" сам тухлите и строиш ферма.
децата винаги се радват на игра, която се игае с други - монополи, шах, табла, домино (има такива с различна сложност, ние имаме с триъгъни плочки) - особено ако заиграете още на рождения ден.
музикален инструмент е вариант за скъп общо подарък, ако детето има желание да се занимава с музика...

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моята на 13. т.м прави 9г. и си пожела:
- микроскоп;
- огрооооооооооомен глобус.

И все още въздиша по всички видове коне.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 867
И все още въздиша по всички видове коне.

габриела беше решила, че иска да й купуваме кон. дори знаела къде се продават и според нея един кон струва точно 58 лв - нито повече, нито по-малко.

това с конете е готино - винаги можеш да й купуваш тематични подаръци и да знаеш, че няма да сбъркаш...

# 14
  • Мнения: 2 700
Шани, това с микроскопа е идея  bouquet Mного мерси Hug

Общи условия

Активация на акаунт