Проблема "пълнозърнест хляб"!!!

  • 17 535
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте Simple Smile

Всички които поне малко са се опитвали да практикуват здравословен начин на живот са се сблъскали с проблема "пълнозърнест хляб".
Всички сме били поне веднъж разочаровани от хляб който си купуваме с подвеждащи надписи или невярно съдържание.
Всички които са търсили знаят колко трудно се намира истински пълнозърнест хляб!

 Grinning Предлагам да споделим от къде можем да купуваме истински пълнозърнест хляб!!! Grinning

Това ще е полезно за всички!!!

# 1
  • Мнения: 1 737
А как можем да разберем колко е истински?

# 2
  • Мнения: 431
След онова изследване, че черните, ръжени, пълнозърнести и т.н. уж здравословни хлябове в България се правят с обикновено брашно, на което се добавят утайки от кафе и не знам си какви оцветители, вече не се наемам да определям какво е истински пълнозърнест хляб. Shocked

# 3
аз следвам няколко златни правила, които един хлебар ми ги беше казал

1. трябва да е твърд хляба /не пухкав/
2. по силна и по приятна миризма от белия хляб
3. да не се разваля бързо
4. триците трябва да се виждат в хляба

# 4
  • Мнения: 2 211
Добре де, а този на "Бонус" читав ли е?

# 5
  • София
  • Мнения: 3 814
От няколко месеца си имаме машина за хляб и от тогава не съм купувала. HugПо-вкусен от домашно приготвения хляб няма. Peace Купила съм си типово,ръжено и царевично брашно и си ги смесвам по мой вкус,добавям му сусам,слънчоглед и др.  bouquet

# 6
ами то не е точно хляб!

все пак си говорим за нещо без брашно!
какво ли е?
и защо толкова прилича на хляб?

хляб с трайност 20 дена?
млако със срок на годност 1 година, мляко ли е?

незнам, те си знаят
но не ми вдъхват доверие

# 7
geleva, tova e reshenie naistina, no az niamam vreme i umenie da pravia tova...  Cry

# 8
  • София
  • Мнения: 3 814
geleva, tova e reshenie naistina, no az niamam vreme i umenie da pravia tova...  Cry
Време все ще намериш,аз го правя всяка вечер докато си гледаме телевизия и за следващия ден си имаме хляб. HugА умения изобщо не ти трябват,защото машината всичко прави сама.Твоята намеса е само да сложиш всички продукти вътре,да натиснеш копчето и после да извадиш готовия хляб. Simple Smile  chef  bouquetТук можеш да прочетеш по-подробно и да видиш някои резултати  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22004.0

# 9
  • Мнения: 2 220
От всички, които се водят пълнозърнести, харесвам само Бонус. Другите за мен имат ужасен вкус и аромат. Бонус обичам много. Но дали е истински?  Rolling Eyes

# 10
Аз мисля че "Бонус" не е пълнозънест хляб, защото следвайки логиката, че пълнозърнестия хляб се прави от цялото зърно на пшеницата, без да се отделя нито една от фракциите му.
А мотото на "Бонус" е "Хляб без брашно", което поне за мен изключва възможността това да се води пълнозърнст хляб.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 176
Аз мисля че "Бонус" не е пълнозънест хляб, защото следвайки логиката, че пълнозърнестия хляб се прави от цялото зърно на пшеницата, без да се отделя нито една от фракциите му.
А мотото на "Бонус" е "Хляб без брашно", което поне за мен изключва възможността това да се води пълнозърнст хляб.

Нали брашното е стрити зърна  newsm78,ако се прави от цели зърна няма как да има брашно?

Това си помислих аз като прочетох постинга ти

# 12
Бялото брашно тип 500 се получава при стриване на пшеничното зърно като му се отделя трицата.
В която се казва че е една много полезна съставка влияеща върху пересталтиката на стомаха.
За това и толкова се коментира пълнозърнестия хляб.

разликата на кратко:
в единия хляб има трица в другия няма
единия е полезен, другия е вреден

# 13
  • Мнения: 1 001
Скоро чух от човек, който е бил в бранша, че мелница за ръжено брашно има само една в BG  newsm78 #Crazy Не искам да цитирам, т.к. съм зле с имената, но ако някой държи, мога да го питам по телефона ...

Edit: като не ползвам "Проверка правопис" е така

# 14
  • София
  • Мнения: 3 814
Скоро чух от човек, който е бил в бранша, че мелница за ръжено брашно има само една в BG  newsm78 #Crazy Не искам да цитирам, т.к. съм зле с имената, но ако някой държи, мога да го питам по телефона ...

Edit: като не ползвам "Проверка правопис" е така
Имам интерес ,така че ще чакам . Hug

Общи условия

Активация на акаунт