Пюре от Броколи

  • 970
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 503
Здравейте,
Смятам след седмица -две да дам броколи на малкия,но незнам как се правят newsm78?Само цветчетата ли се варят или и стеблото???
Благодаря ви  bouquet

# 1
  • Мнения: 11 818
Накъсвам на цветчета и остава по малко дръжка на всяко, но те да крехки. Сварявам на пара, пасирам и го давам с ориз.
Някои обаче могат да ти кажат, че е рано за броколи, макар че сезонът им е тчоно сега. Аз лично ги дадох за пръв път в началото на 9-тия месец, но ние и тогава всъщност проядохме по-истински.

# 2
  • Мнения: 2 897
Накъсвам на цветчета и остава по малко дръжка на всяко, но те да крехки. Сварявам на пара, пасирам и го давам с ориз.

И аз ги приготвям така,но ги давам в комбинация и с други зеленчуци.
Започнах да ги давам на дребчо в края на осмия месец.

# 3
  • Мнения: 6 243
Броколито се приготвят на мара за много кратко време - внимавай да не ги развариш!
(ама каква смрад е, докато стане Sick)

# 4
  • Мнения: 1 503
Броколито се приготвят на мара за много кратко време - внимавай да не ги развариш!
(ама каква смрад е, докато стане Sick)
hahaha
Пилеее,кво туй МАРА брей newsm78

Ако го направя на пара,после ще трябва да доливам вода при пасирането,нали newsm78
А само цветчетата ли да сложа newsm78

# 5
  • Мнения: 11 818
Цветчетата, заедно с дръжчиците, както си го накъсала! Аз варя на пара в една решетка (кошничка) на дупки и под нея в тенджерката си остава винаги малко вода, която после използвам при пасирането. 

# 6
  • Мнения: 1 186
И броколи и цветно зеле давам на слънцето си още от 8 месец Peace
Аз късам цветчетата без стъбло и варя с други зеленчуци-с морков,с магданоз или пък с цвекло,чушка и т.н-става много вкусно Peace

# 7
  • Мнения: 3 926
Броколите бяха четвъртия или петия зеленчук, който въведох... значи някъде към средата на 6-тия месец, заедно с чесъна и лука. Бяха кажи речи по едно и също време. На Сияна й допада, но блатният вид е просто умопомрачителен Sick Иначе са вкусни и полезни. Аз ги варях както са си розичките със стъбълцата, заедно с картофче и лук и ставаше чудничко пюре. Другата любима комбинация беше картоф, цвекло и чесън. Въпреки, че според някои може би съм въвела лука и чесъна доста рано, но дребната и до днес ги папа с удоволствие Grinning

# 8
  • Мнения: 1 503
Благодаря ви  bouquet
Започвам да варя Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт