Може ли да се носят преходните предмети в яслата?

  • 1 270
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Моят син е свикнал от 5 мес. възраст с една декоративна възглавничка и едно бебешко одеалце и от тогава където и да ходим ги носим с нас, защото с тях се успокоява и заспива, т.е. това са неговите преходни предмети.От 2 седмици ходи на ясла и ги носим и тях в яслата,но днес той трябваше да остане да спи и оставаше следобяд с друга смяна персонал. Когато отидох да го прибера излезе една леличка, която  е медицинско лице и ми заяви,че неможе повече да ходим в яслата с възглавница, защото ХЕИ не позволяват такива работи.Когато аз и отговорих,че благодарение на тези предмети детето ходи на ясла и са изключително важни за него и без тях не може, тя ми отговори,че тогава по-добре да не ходим, защото няма те да отговарят пред ХЕИ за тази възглавничка. Що за медицинско образование има тази жена,като не може да осъзнае, че за едни деца  възглавничката е преходен предмет,за други мече,за трети кукла, за четвърти камипонче и т.н.....

# 1
  • София
  • Мнения: 610
Ами ние си имаме любима играчка-един плюшен домат  и си заспиваме с него,без него никъде не ходим...От вчера е на ясла и си го носим сутрин,после си го взимаме,досега нищо не са ни казали,ама и да ми кажат,просто не са познали-и без това си мисля,че детето ми му трябва време да свикне с промяната,остава и да го стресирам тотално,като му отнема любима вещ...Дано не ни правят забележка,но засега нищо не са коментирали...

# 2
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Когато вземаха синът ми на яслата ми казаха,че мога да му нося всякакви любими предмети(играчки,биберон,шише или др.).Това го правят за да може детето да се адаптира по-добре.Синът ми си има любима чашка с накрайник и си ходи с нея.Не виждам какъв е проблема да вземат, детето с възглавничка и одеалце.Бъди по настоятелна,кажи им,че няма да могат да го преспят без възглавничката.

# 3
  • Мнения: 356
Когато вземаха синът ми на яслата ми казаха,че мога да му нося всякакви любими предмети(играчки,биберон,шише или др.).Това го правят за да може детето да се адаптира по-добре.
 
      Абсолютно същото казаха и на нас. Търси се най-добрия начин за да привикне и се отпусне детето в яслата. Аз съм на същото мнение.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 573
И на мен ми казаха, че мога да му нося играчката, шишето, с които е свикнал. Ама ми го казаха на 3-я ден, че той по цял ден ревеше в яслата и се бяха стреснали. Носехме шишето за вода. Но мисля, че наистина не дават възглавници, одеяла, пижами и такива неща Thinking.

# 5
  • Мнения: 5 577
Как, разбира се - тази дето е забрнила е нещо  Crazy

Носим кухненска къпра, спи само с нея.

# 6
  • Мнения: 34
Бях сигурна,че всяко дете си носи любим предмет,но не и ние,защото е възглавничка. Но днес видях как на едно дете му бяха оставили възглавничката и не издържах и вдигнах скандал #Cussing out. Последствията надявам се да не се отразят на детето ми, защото целят персонал се вдигна срещу мен,че не можем да си правим каквото искаме. Ужас и безумие.

# 7
  • София
  • Мнения: 13 200
Моят син е свикнал от 5 мес. възраст с една декоративна възглавничка и едно бебешко одеалце и от тогава където и да ходим ги носим с нас, защото с тях се успокоява и заспива, т.е. това са неговите преходни предмети.От 2 седмици ходи на ясла и ги носим и тях в яслата,но днес той трябваше да остане да спи и оставаше следобяд с друга смяна персонал. Когато отидох да го прибера излезе една леличка, която  е медицинско лице и ми заяви,че неможе повече да ходим в яслата с възглавница, защото ХЕИ не позволяват такива работи.Когато аз и отговорих,че благодарение на тези предмети детето ходи на ясла и са изключително важни за него и без тях не може, тя ми отговори,че тогава по-добре да не ходим, защото няма те да отговарят пред ХЕИ за тази възглавничка. Що за медицинско образование има тази жена,като не може да осъзнае, че за едни деца  възглавничката е преходен предмет,за други мече,за трети кукла, за четвърти камипонче и т.н.....

То е хубаво да си имат любими предмети, но наистина аз лично мисля, че след като има изисквания тряба да се спазват. В нашата ясла не даваха да носим дори кърпи и лигавници. Там се държи много за хигиената и си се грижеха за тия неща.
Мисля си, че ако купиш и прочетете заедно книжката "Любимото одеало на Франклин" може би по-лесно ще свикне без любимото одеалце... Grinning

Не знам.. дъщеря ми не е имала никога чак толкова любими предмети, че да не може без тях и може да не съм права, но като че ли бих се постарала да не се привързва към вещи... Не искам това мое изказване да предизвика спорове, просто това е моето мнение за мен и моето дете, всеки сам решава как ще възпитава своето  Grinning

# 8
  • Мнения: 11 607
Доколкото знам, или поне в нашата ДГ е така, в ДГ няма възглавници и децата спят без тях! За да не се задушат и все такива! Аз съм за спазването на нормите,които са възприети в ДГ - хигиенни, организационни и т.н. По принцип в началото при нас разрешават идването с любима вещ,но после казват,че децата се карат за тази вещ и на учителката не и остава нищо друго освен да я вземе, да я прибере и да я даде вечерта на родителтие.
Можете да се разберете докато детето свикне да ходи с нещо любимо, но след 1 месец вече да ходи без. А и всичко опира до лично разбиране между теб и госпожите.

# 9
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Ние имаме същия проблем. Детето заспива само ако гушка едно горнище на моя пижама но в яслата казаха, че не може да му я носим там. Другата седмица ще го оставям да спи там и не знам как ще се справят. Не мога да разбера как може да ми искат да нося чаршафите и пижамка за спане, а играчката /или в случая пижамката/ , с която заспива да не може. По тази логика трябва да не се носят и бибероните/в нашата група има деца, които все още заспиват с биберон/.......

# 10
  • Мнения: 244
И моят 4 годишен син спи със специална възглавничка, която гушка и затова се нарича "гунка" Simple Smile В яслата проявиха разбиране и така си ходеше и си спеше с нея, проблеми не са ми правили, въпреки, че ме предупредиха, че от ХЕИ не разрешават. А детето истински обича своята "гунка". Освен, че я мъкнем навсякъде, където е с преспиване,  сутрин като тръгваме за градината (не я носи там) поръчва на жената, която чисти у нас да се грижи за нея. Често я мачка  и повтаря "О, гунке, гунке, колко те обичам" Simple Smile
Когато му прочетох за първи път "Любимото одеало на Франклин" беше истински разстроен, че Франклин не може да го намери.

# 11
  • Мнения: 1 403
Някъде дават, някъде не дават NaughtyКажи, 4е без тях не може и като ги вижда ще се успокоява  Wink

# 12
  • Мнения: 5 468
Уф, много е гадно това положение...
От една страна, детето си чувства тези предмети като свои и по-лесно ще се адаптира към яслата, от друга - наистина правилата са, за да се спазват..., но пък според мен........, трябвало е да подготвиш детето и да помислиш за това 1 месец преди да тръгне на ясла. Да му дадеш други "по-любими" неща. Онези да изчезнат, някой да ги е откраднал и тем подобни щуротии, само за да избегнеш този момент, с който се сблъскваш сега. Защото е от ясно по-ясно, че с възглавничка и одеяло, няма да го пуснат вътре newsm78.
Сега си пред свършен факт... - детето е привързано към тези неща, но в яслата не дават да се внасят точно такива неща..., какво ще правиш? Остава ти единствено да говориш с директорката, за да не страда детето ти от рязката раздяла с любимите си неща.
Ако и тя не разреши, спираш детето 2 седмици от ясла, взимаш му любимите предмети, даваш му други, /но да не е някоя твоя нощница Mr. Green, например/ и го водиш отново с другите.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Лелей, ако трябваше да нося олекотената завивка, двойна такава, без която Мая трудно заспива..  Crazy  Хихихик... Пък сърце не ми дава да я отрежа или мързел ме бави.. Хора злоби има, но трябва да се успява да се реагира навреме. От каквото има нужда човечеството, трябва да му се предоставя!

# 14
  • Мнения: 1 364
Както вече съм писала в няколко теми Алекс не се разделя с любимата си плюшена цигулка. Носи я навсякъде...сутрин с нея отива на градина, вечер си я взема. Влиза с нея вътре, но често като я вземам Цигулката е в шкафчето.
В яслата не е било проблем да заспива с играчка.

Общи условия

Активация на акаунт