Отговори
  • Мнения: 5 577
Вземам го от ясла към 17:00, много е изморен винаги. Спал е добре ми казват, незнам будят ли ги, после ги извеждат и беснеят и се изтощава напълно. Към 18:00 вече толкова мрънка, че е нетърпим. Едвам удържаме до 20:00 да си легне. Видимо изнемогва вече по това време, и определено самото дете показва, че трябва да си ляга по-рано.

Снощи горкото - аз го водя на голяма разходка, той не иска да върви. След около час ме молеше да си ляга  Shocked ("Нани, нани, наниии").

Прибрахме се, не вечеря, нямаше сили (добре, че имаше млечна супа, та срам не срам му я пасирах и му я дадох да я изпие) и в 18:45 заспа.  #Crazy
И така до 7:15 сутринта.

Този режим мен идеално ме устройва, защото вечер си готвя, шетам си спокойно, но незнам ... не е ли прекалено рано? Нормален ли е този режим, как ви се струва?
Има ли други деца да си лягат отлкова рано - защото определено при Иван трябва да бъде така, той сам си показва.
Чела съм доста теми кое дете кога си ляга, но май за преди 20:00 не съм чувала?

От друга страна аз нищо не мога да направя, защото в яслата си имат режим - > той винаги ще е изморен.

Дълго стана, дано някой прочете.

# 1
  • Мнения: 431
Предполагам ще е така на първо време, докато свикне. Радвай се според мен, щото няма да е вечно, явно има нужда да си навакса сън

# 2
  • Мнения: 3 447
Нека си спи детето, бе, радвай се, че ти оставя време за тебе Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 113
Няма защо да те притеснява - детето прави 12 часов нощен сън и да предположим най-много двучасов следобеден. Общо 14 часа (а може и по-малко, ако в яслата заспива по-късно) - мисля че е нормално, макар че зависи от детето - има деца, на които им трябва по-малко сън (дъщеря ми е така). Още повече, че той ходи отскоро на ясла и най-вероятно емоциите му идват в повече.
Верги, радвай се на вечерното си спокойствие, защото ще бъде краткотрайно Laughing

# 4
  • Мнения: 365
Ох, де да имах и аз тоз късмет.Дъщеря ми никога не е спала по много-още от бебе.От 1 годинка спи само следобед, и то по 1,5 - най-много 2 часа. Дори когато видимо е много уморена се бори със съня и не иска да заспива.Като беше по-малка се е случвало да заспи седнала в леглото. Сега е почти на 3 и вечер заспива непо-рано от 10:30, дори по-късно. Чела съм, че различните деца имат различна нужда от сън, така че мисля че нямаш причини за притеснение.

# 5
  • София
  • Мнения: 270
Моето детенце заспива толкова рано. С тази разлика, че не спи следобеден сън. Иначе вечер си спи 12 часа. В началото и аз доста се притеснявах, че такъв режим не е много нормален, но свикнах вече. То си има собствени потребности. Просто се опитвам да се съобразявам с тях.  Peace

# 6
  • Мнения: 219
Моята дъщеря тръгна на детска градина и е същата. Тя обаче доста реве и предполагам, че или спи много малко или въобще не спи на обед и затова е толкова изморена вечер.  Поразпитай ги наистина ли спи и колко.  Те госпожите по ясли и градини си имат заучени фрази"всичко си изяде" и "много добре спа", но не винаги е точно така.

# 7
  • Мнения: 1 731
И моя син беше така в началото като тръгна на градина ама вече нещата се нормализираха и си ляга към 9 даже .Нямаш повод за притеснение ,ама изобщо .Радвай се на свободното си време ,и детето си почива кво по-хубаво от това . Party Flutter Flutter

# 8
  • Мнения: 268
Аве заспиваше преди осем в началото, когато тръгна на ясла. Постепенно започна да издържа повече и сега ляга към 21:00, 21:30 най-късно. Винаги съм я слагала да спи, когато видя признаци, че има нужда от сън.

# 9
  • Мнения: 5 577
 Hug Значи да не драматизирам много, а да се радвам.  Flutter
В цялата схема само не виждам как да го изкъпя и да го нахраня - трябва веднага след ясла да се прибираме и да почваме да се приготвяме за сън.  Crazy

На мен ми става скучно, мъжа ми е на работа до късно вече и нямам какво да правя ... то и да се стой само на компа не е работа. Като нямам какво да правя пържа патладжани. Снощи 2 кила направих като заспа малкия. За днес ще си взема тиквички. Ще си свърша работата, че може да е временно казвате?  Thinking

# 10
  • Мнения: 268
В цялата схема само не виждам как да го изкъпя и да го нахраня - трябва веднага след ясла да се прибираме и да почваме да се приготвяме за сън.  Crazy

Нещо такова се получава. Аз я взимах към 17:00, след което до 18:30 разходка или игра навън. Като се приберем хапва, оправяме тоалета за сън, една серийка от "Грижовните мечета" и като видя, че започва да се унася, премествам я в леглото и това е. Верно, че в началото и аз се чудех какво да правя, но бързо си припомних любимите си занимания. Сега вече и аз заспивам с нея Embarassed Crazy

# 11
  • Мнения: 1 334
Само можеш да се радваш , че детето спи така добре. Говорейки от личен опит, мойто дете започна да спи по цяла нощ от 9-10 вечерта до 7-8  сутринта чак когато стана на 3 години.До тогава..по цяла нощ имаше дежурни.Няма спане. Само мрънкане, будене, като бебе носене на ръце и така.
Така че Верги, радвай се че детенцето спи така добре, може и от яслата да е, може да не е свикнал още и да спи повече докато режима му се напасне. Използвай времето за себе си.   bouquet

# 12
  • Мнения: 4 406
никой в яслата не му пази тишина на Ванко, че да се наспи, затова може и да е уморен като го вземеш. и сезона е такъв, че си сменят режима дечицата
може ли липса на витамини да го прави сънлив?

# 13
  • Мнения: 951
Мисля,че JO-JO е права.Иван или не спе добре или не спи изобщо в яслата.Не би трябвало да е толкова изтощен час и половина след като е станал... newsm78

# 14
  • Мнения: 1 878
И нашият батко е Иван и е същия поспалан  Laughing Някой деца имат нужда повече от сън други от по-малко - води се по детенцето  Hug. Нашия батко обича да поспива, а в детската градина заспива трудно и се буди лесно - шумят му и пречат, затова като се върнеше в къщи и към 7 беше вече уморен за лягане, постепенно свикна и сега вече аз настоявам да си ляга рано, зада се наспива и да е свеж младеж  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт