Той е в 1-ви клас,и имаме проблем с дисциплината!

  • 749
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
Момичета имам много голям проблем.Синът ми е в първи клас,няма и 1 месец от както е на училище,а вече сме с много оплаквания от учителката.Направо не знам какво да правя,държи се потресаващо,сякаш това не е моето дете.Когато учителката му каже,че нещо е написал грешно и поиска да го поправи той започва да и креши,че няма да го поправи защото така му харесва,отговаря инепрекъснато.Всеки ден,като го взимам той все е направил нещо.Вчера нарекъл учителкатаПИКЛА,и жената ми се обажда за пореден път и направо започва да реве.
Колко пъти говорих с него,направо ми се изговори говорилото,той ми обещава да не се държи повече така,а на следващия ден пак същото.То не бяха наказания и какво ли още не,но той неще да ме слуша и това е!
Кажете ми какво да правя,дайте ми съвет.Не ми останаха сили да говоря,да не ви казвам какъв срам бера пред тази жена,а тя е толкова добричка.Казвам ви ТОВА НЕ Е МОЕТО ДЕТЕ,не мога да го позная.

# 1
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей!  Simple Smile

Първо се успокой!
Имам няколко въпроса - ходил ли е на детска градина? Как се държеше там? Всичко в къщи наред ли е? нямате ли някакви нови изменения в смейството? Още нещо, да не би за е дочул нещо не толкова добро за учителката или училището, казано между другото от вас или между вас? Първо потърси причината, защо се държи така. Явно има някаква фурстрация в себе си. Може би училището не му харсева,  може би класа. Може би няма приятели, а е му трудно да си намери или ако е бил обичан от децата в градината, сега това му липсва. Затова търси причината, за да знаеш как да реагираш и да предотвратиш тези изблици.

Иначе ела в темичката за първокласниците и ще видиш, че не си сама - почти всички имат проблем с дисциплината и това е нормално! За тях всичко е ново и малко тежко и стресиращо! До сега не са имали никакви по-важни отговорности и сега изведнъж се изисква толкова много от тях!

Ето темичката: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=130886.0

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Здравей, мила!

Сигурно не ти е леко, но според мен не трябва да насилвате детето. Както ти е писала natalyna, важно е да си обясниш коя е причината детето да се държи така. Ако и ти му се караш в къщи ще стане по-зле. Той може би в лицето на учителката вижда причина във вас да има допълнителни проблеми. За сега може би не бива да бързаш с наказания, а само много, много говорене и обяснения. Наблегни на метода на поощренията - опитай на първо време не да го наказваш за лошото му поведение в училище или за зле написаните цифри, ченгелчета или подобни, а намери онова хубаво нещо, което е направил/написал и го награди за това. Така детенце ще разбере, че ако се старае повече ще има повече награди. Естествено трябва да внимаваш къде е границата, защото не може за всяка хубава цифра да има награда, но полека-лека ще разредиш поощренията по своя преценка.

И заповядай в първолашката тема   bouquet

# 3
  • Мнения: 157
natalyna,ходил е на детска градина и нямаше такива проблеми.Палав е,но чак такова чудо не е било.Няма проблем с децата,бързо се сприятелява.Той не може да приеме,че някои друг освен родителите му да му казват какво да прави.
далеч съм от мисълта да му се карам,за това че не пише хубаво.Нопмано е да пише грозно,нали сега се учи.

# 4
  • Мнения: 1 492
Успокой се мила, всичко ще си дойде на мястото. Нормално е при различие в начина му на живот да се чувства и той различно.
Говори му, обяснявай без да си критична и нервна пред него. Обясни му що за институция е училището, каква роля играе и ще играе в живота му. Разкажи му как и ти си ходила на училище, че е било малко трудно в началото, но имаш много хубави спомени от там. Разкажи му как си обичала първата си учителка и винаги ще я помниш, как те е научила на всичко което знаеш. Нека детето разбере къде е и защо е там.
По мои наблюдения 50 % от децата в нашия клас страдат от липса на внимание, което са получавали в изобилие в детската градина или от мама по цял ден. Това поражда агресия и липса на концентрация. Хубавото е, че децата се приспособяват и това състояние е временно.
Успех  bouquet

# 5
  • Мнения: 107
Не се тревожи, всичко ще е наред! Според психолозите децата в първи клас са най-стресирани....  За пръв път им се налага да слушат и внимават  цели 30 минути.Те пък в знак на протест се държат така, както никой не ги е учил Cry Имай предвид, че и учителките силно преувеличават. Ако е един наистина добър педагог няма да позволи безобразно държание, а още по-малко да се обажда за всяко нещо на розителите...  Голямата ми дъщеря до втори  клас имаше почти всеки ден забележки и то от едни и същи учители, а от други нито едно оплакване. Върне се у дома и аз започвах да и се карам, но като се върна с поредната забележка :  "говори и пее в междучасието" Laughing Rolling Eyes 
Това ми беше последното каране на детето Embarassed Последно , докато не влезе в пубертета де - шести клас. Не се тревожи ще се оправи детето, не прекалявай с лошия тон, че започват да правят напук само и само да са обект на внимание

Общи условия

Активация на акаунт