В12 венозно

  • 2 322
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 146
Ох. Значи трябва ми информация как се влива В12 венозно. Лекарите на баща ми не знаят как се прави, а при него не могат да се слагат мускулни инжекции. Моля ви за помощ къде да търся информация. Ровя се в google с  B12  intra- venously
той има остра форма на анемия и преди 3 години му правиха сърдечна операция. Дали няма някакъв медицински сайт с инструкции как и по колко могат да се поемат витамините.

Последна редакция: чт, 05 окт 2006, 09:25 от Stryper

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 893
Не мога да ти помогна, но мисля, че щом лекарите не знаят как става - сигурно въобще не се влива В12 венозно.
Иначе имах позната с остра анемия - преливаха и кръв, но не са и слагали витамин венозно.

Направете консултация и с други лекари, вместо сама да търсиш.

# 2
  • Мнения: 116
И аз смятам,че витамини не се поставят венозно.Маика ми имаше анемия и и поставяха такъв витамин но мускулно.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 190
И аз смятам,че витамини не се поставят венозно.Маика ми имаше анемия и и поставяха такъв витамин но мускулно.

Според лични наблюдения съм на същото мнение  Peace

# 4
  • Мнения: 48
Ето линк с Кратка характеристика на продукта на витамин В12:

http://www.bda.bg/bdias/99971d.pdf

Информацията и тук е оскъдна но пише че може да се прилага интравенозно.

# 5
  • Мнения: 1 116
Е как да не може интравенозно, вит Б12 е водорозтворим, какъв е проблема ?!То на самата ампула си пише i.m или i.v.м което ще рече интрамускулно или интравенозно.Лекарите и това ли не могат да прочетат ?! Влива се бавно - за 1-2-3 минути.

# 6
  • Мнения: 116
Много те моля не си играй с това,просто питаи някои лекар дали е възможно и как става това.И ако не си медицинско лице бих ти препоръчала да не пробваш нещо толкова сериозно.Да в линка който ти е дала pety26 наистина пише че може и интравенозно,но все пак консултирай се с лекар.  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 4 146
Благодаря за съветите и информацията.
Никой от нас няма да слага нищо. Търся информация, за успокоение на баща ми (най-вече) и той да я даде на лекаря си. Вече го приеха в болница. Дано се стабилизира.

# 8
  • Мнения: 7 640
може да е водноразтворим, но ВЕНОЗНО не знам да се прилага.
Справка

# 9
  • София
  • Мнения: 1 783
Няма практика да се прилага интра венозно. Опасността от алергични реакции и тромбоемболии е по-висока. Защо не може да му се прави мускулно?

# 10
  • Мнения: 7 640
Няма практика да се прилага интра венозно. Опасността от алергични реакции и тромбоемболии е по-висока. Защо не може да му се прави мускулно?

вероятно е с променено кръвосъсирване.

Общи условия

Активация на акаунт