Болки в яйчниците

  • 27 440
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 324
Ново 20 Sad До сега никога, ама никога покрай овулацията не са ме болели яйчниците, а тези дни и това се случи. Снощи не мога да стана от дивана, само лежа. Най-накрая изпих едно но-шпа точно преди да си легна и ме поотпусна.

На какво се дължат тези болки в яйчниците, около овулацията? Помня че някъде бях чела, че след като се спука фоликула, се освобождава някаква течност - това ли е причината за болките?

А какви са другите възможности за такива болки в яйчниците? В смисъл може ли да е нещо тревожно?

# 1
  • Мнения: 18
Здравей,
сигурна ли си че те болят точно яичниците?
Възможно ли е да е друга болка - от колит например?
Най- добре отиди на лекар, защото е хубаво да разбереш от какво е. При мен например нещата се променят  - понякога нищо не усещам, а друг път имам тежест в корема или гърдите. Всеки път е различно.

# 2
  • Мнения: 7 716
Не мисля, че е проблем. Мисля, че е на хормонална основа след аборта. В следващите цикли би трябвало да отшуми.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 272
Ако си сигурна, че е точно около овулацията, наистина е от пукането на фоликула и течността, която се освобождава от него. Колкото повече е течността, толкова по-силни са болките. Но ако не са от овулация, не знам на какво друго може да се дължат Rolling Eyes И аз това се опитвам да си обясня. Вчера ми беше 12-ти ден и ме боляха като при ову, но при мен овулацията, в зависимост от яйчника, който овулира е между 14 и 17 ден.

# 4
  • Мнения: 4 324
Ако си сигурна, че е точно около овулацията, наистина е от пукането на фоликула и течността, която се освобождава от него. Колкото повече е течността, толкова по-силни са болките. Но ако не са от овулация, не знам на какво друго може да се дължат Rolling Eyes И аз това се опитвам да си обясня. Вчера ми беше 12-ти ден и ме боляха като при ову, но при мен овулацията, в зависимост от яйчника, който овулира е между 14 и 17 ден.

A какво значи много течност?

Леа, а при теб може този цикъл да е по-рано овулацията, та за това сега да те боли.

Лали, те хормоните че са разбъркани, разбъркани са, ама не знаех че могат да предизвикат и болки в яйчниците. Благодаря за инфото.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 272
Доколкото си спомням, всеки фоликул съдържа различно количество течност / но каква точно е тази течност, не знам/. Затова понякога около овулация боли повече, а друг път - по-малко. Също така съм забелязала, че при стимулация с Клостилбегит, болките при ову са по-силни. Когато правих пък втората инсеминация, освен Клостилбегит, ми биеха и Прегнил в малки дози за увеличаване на стимулацията. Резултатът беше - ужасяващи болки при пукането на фоликулите! Място не можех да си намеря от болка и се превивах на две.
Таня, ти след аборта вземаш ли някакви хормонални препарати? да не би от тях да е болката? И аз не знам Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 7 716
От хормоналния дисбаланс /който ще се възтанови с времето/ може да има повече течност както и да станеш по чувствителна на болка.

# 7
  • Мнения: 25
Аз имам същите болки в яйчниците. Имах лапаро и лечение на ендометриоза, което завърши октомври миналата година. От февруари насам, освен че цикълът ми намаля, а и сега имам големи болки в яйчниците, както преди менструация...
Не съм си определяла дали съм в овулация, защото досега не ми се е налагало...

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 882
Таня, не се плаши. И аз не бях имала такива болки преди първата ми неуспешна бременност. От тогава насам си усещам всяка овулация точно с такива болки. Боли 3-4 дни (плюс 1 след пукането на фоликула), като повече боли овулиращият яйчник. В някои месеци чак Бусколизин съм била, щото е много досадна постоянна болка. Първите два месеца много се шашках, докато най-накрая се замъкнах на ехограф и установихме, че е механична болка от надуването на яйчника. Вече година от тогава, все така си е  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 4 324
Оооооооооооооооооо Свтли мила, хич не ме зарадва Sad Надявах се това да е инцидентен случай
По принцип си имам болезнена менструация, а сега съм се сдобила и с болезнена овулация Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 4 272
Таня, всяко зло за добро, както се казва. Така поне ще знаеш кога си в овулация. А и винаги можеш да пиеш едно Но-шпа. То поне е безвредно.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 882
Таня, всяко зло за добро, както се казва. Така поне ще знаеш кога си в овулация. А и винаги можеш да пиеш едно Но-шпа. То поне е безвредно.

Абсолютно! Освен това поне при мен с времето стана търпимо. Боли си ме там, ама хич не се впечатлявам  Peace Като се замисля на овуто миналата седмица хич не ме дразнеше, а какво беше първите месеци ...  ooooh!

Така че ето ти една добра новина  Hug Намалява, и още как!

# 12
  • Мнения: 2 825
И при мене след аборта се появиха болки в яйчниците около овулацията. Като гледам не съм единствена, явно е често срещано  Confused Мислех точно за това да говоря с гинеколожката другата седмица.
Както казва Леа, поне по-лесно се засича овулацията така  Mr. Green Вярно, че не са приятни болките, но аз се чувствах кофти само първите 2-3 мсеца, вече не ми правят такова впечатление.

# 13
  • Мнения: 1 419
Мен ме боляха от хормонален дисбаланс - овулация почти нямах, та със сигурност не е било от отделяща се течност  Laughing

Таня, може покрай болезнена овулация да си се сдобила с безболезнена менструация  Wink  bouquet

# 14
  • Монтана
  • Мнения: 499
При мен болите се появяват от кисти.В момента са 3 на брой.Болките са много непоносими.Преди години искаха да ми махнат единия яйчник но аз не се съгласих защото преди всичко все още съм твърде млада

Общи условия

Активация на акаунт