Грижа за бебето-Кой ви даваше съвети за грижите за бебето?

  • 2 879
  • 97
  •   1
Отговори

Анкета

Грижа за бебето-Кой ви даваше съвети за грижите за бебето?

Опции:

  • Мнения: 295
Грижа за бебето-Кой ви даваше съвети за грижите за бебето?

# 1
  • Мнения: 2 663
Маркирах "други" под което имам предвид ФОРУМА на първо място, след това майка ми!!!

# 2
  • Мнения: 10 983
Гласувах за други - това са форума и разни познати.

# 3
# 4
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Бг мамата  Heart Eyes

# 5
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Маркирах "други" под което имам предвид ФОРУМА на първо място, след това майка ми!!!
И аз така.  Peace

# 6
  • Мнения: 6 164
други: форума
Най-важната опция на пропуснеш...! Wink

# 7
  • Мнения: 510
Най-вече черпя информация от форума и за някои неща питах педито.

# 8
  • Мнения: 2 700
Сега ви е лесно с форума. Когато на мене ми беше времето за въпроси разчитах единствено на прочетеното по книгите и разговори с приятелки. На бабите не съм се доверявала, а с лекарите винаги съм имала едно на ум - да ти дадат индикация да, но крайното решение винаги си е било мое.

# 9
  • Мнения: 14 133
За нещата остносно храненето и развитието питах личния лекар. Тя и страхотна и й вярвам. За въпитанието с баща му не примаме съвети. Ние най-добре днаем как да си възпитаваме детето.

# 10
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Ами тъй като в началото се допитвах до повечето от изброените, не давам конкретен отговор. В първите дни до мен беше свекърва ми (благодаря й от сърце), после няколко дни майка ми, а оттам насетне се консултирах с педиатъра и с БГ-Мамма.

# 11
  • Мнения: 135
Основно майка ми, въпреки, че живеем в друг град. Тя е детска медицинска сестра и много разчитам на познанията и. Макар, че съм забелязала, че има огромно напрежение и притеснение у нея, ако нещо се поразболее Рая. Сигурна съм, че това го е имало и когато е гледала нас двамата с брат ми. Разбира се, много четем със съпруга ми - книги, bg-mamma, ползваме съветите на приятели. Най-основното е, обаче, да се доверявам на собствената си майчина интуиция.

# 12
  • Мнения: 992
1. личната лекарка
2.форума

# 13
  • София
  • Мнения: 4 865
да не се чудите кой е посочил свекървата като източник на информация за гледане на бебе.

когато се роди виктория, живеехме заедно с родителите на съпруга ми. свекърва ми беше прекарала известно време с другата си внучка - тогава на малко повече от 2 годинки - която се роди в англия. та тя беше запозната с доста продукти и процедури, които мнозина от българските педиатри дори не познаваха по онова време. не бих могла да отрека и опита й в отглеждането на двете собствени деца.

какво научих от нея:
- че съществува крем, при който няма начин да се подсече бебешкото дупе
- как да избегна появата на т. нар. бебешка кал по главата
- как да съм сигурна, че в бебешкия стомах няма излишен въздух, погълнат по време на хранене
- как да къпя сама бебето
- удобни и безопасни пози за спане на бебето
.....

по това време попаднахме и на педиатър, който спечели напълно доверието ни и продължава и до днес да се грижи за двете ми деца.

разбира се, не спрях да чета книги, но го правех без нагласата да приемам всичко в тях буквално и стриктно като единствен източник на информация.

майка ми, за съжаление, замина за чужбина скоро след раждането на виктория и се върна малко след раждането на габриела, а тогава аз вече знаех всичко...

форумите открих едва по-късно...

# 14
  • Мнения: 125
Основно форума

Общи условия

Активация на акаунт