Подходящо за зимата с деца

  • 3 867
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Здравейте Grinning
С моя приятелка сме решили между Коледа и Нова година да грабнем децата и да отидем някъде извън София, пък мъжете да се оправят сами. Само не можем да решим къде:
1. Да не е много долече от София и пътят да е "лек" т.к. не сме от  най-добрите шофьорки особено през зимата.
2. Да има добри условия, т.к. все пак сме с малки деца, но да не е много скъпо.
3. Искаме и вътрешен басийн /по възможност топъл, минерален/ Rolling Eyes
4. Хем да има природа, хем  да има и къде /на закрито/ да заведем децата, защото няма да издържат цял ден навън, нито пък в хотелската стая.
Предварително благодаря  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 4 867
веднага се сещам за боровец, пампорово, сандански, велинград, хисаря... - вие преценете кой път е достатъчно лек и кратък за вас, а също и колко пари сте готови да похарчите за това.
и побързайте с резервациите, че времето около зимните празници е много натоварено за хотелите...

# 2
  • Мнения: 1 655
Това е най-близката дестинация с топъл минерален басейн (външен и вътрешен), която открих. На около 40 мин. път от София, почти само по магистрала. Ходихме в началото на септември там - тихо, спокойно, добро обслужване.

# 3
  • София
  • Мнения: 9
Комплекса изглежда доста привлекателен.А какви са цените?

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз се обаждах преди време. До колкото си спомням - старо крило 30, ново - 40 т.е. съвсем прилични.
Май наистина ще сме там. Svetla1 , мерси, че ме подсети  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 655
Явно са вдигнали цените, двойна стая в новото крило ни струваше 60 лв на вечер. В старото крило мисля, че е около 40 лв.

# 6
  • Мнения: 421
Посетихме това място тази година. Минералната вода е супер, басейните също са прилични, но в никакъв случай не е евтино.
Чисто е, храната е горе-долу...става за деца защото има хубава градина пред хотелите с люлки. За няколко дни става - 2-3 .Повече на мен би ми писнало...За пътя - до Костенец е магистрала, но от Костенец пътя е доста завъртян - с питане става, но има едно място където пътя е пропаднал та за през зимата не ми е ясно как се минава - дано да го ремонтират до тогава...А и друго - през седмицата практически няма никой...
Доста по лесно място за намиране е друг хотелски комплекс - "Езерото". Намира се близо до село Костенец /то е различно от града/. Съвсем наблизо е Костенския водопад. Самия хотел е разположен до езеро с пъстърва и патици, има нещо като зоокът с фазани и сърничка - поне това видяхме. Заведението беше с доста по-прилични цени от Пчелина...

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Това ли е. Изглежда страхотно. дано обаче цените не са много високи:
http://www.ambientdefocus.com/weblog/?p=279

# 8
  • Мнения: 1 547
Костенец е най-голямата пустош и скука, каквато може да си представите, че има. Освен Езерото, другият комплекс не е ли бившата соц. станция Констанция? Имам проблем с браузера и не виждам снимките, или сайтът се хоства в Никарагуа  Crazy

Езерото е просто единствената кръчма, която става за ядене. Снимките на сайта са прекрасни. Предполагам, че и хотелчето си го бива. Когато бяхме там (докато бях бременна), хотелската част все още се строеше и работеше само ресторантът. Имаше птици, пъстърви, разни интересни четириноги и дотам. Като излезнеш на шосето, просто си в нищото. Има няколко вили и живописен манастир. Във всеки случай няма да отида там отново. Разрухата е прекалено подтискаща. Познавам мястото от преди години и ми се иска да си запазя спомена.

Според мен може да се намери много по-прекрасна близка дестинация. А и там не си представям къде ще отидете с деца. Честно.

# 9
  • Мнения: 1 655
Наистина разрухата във 'вили Костенец' е тотална. Като дете съм ходила там, в хотел 'Констанция', тогава беше почти ново, тази година искахме да отидем до хотела да го видим, но пътя беше за джип, не за кола. Хотел 'Езерото' изглеждаше добре от вън, малко над него се намира водопада а по-нагоре се откриват живописни полянки и горички. Страхотно е за деца, но за за пролетно-есенения период, през зимата освен в басейна на хотела... В 'Езерото' цените до колкото помня бяха около 50 лв на двойна стая.

За Пчелин само да добавя, че менюто в ресторанта е доста бедно, но за сметка на това сравнително скъпо. За закуска предлагаха сандвичи (не е включена в цената). И аз мисля, че повече от 2-3 дена не бих издържала на безвремието царящо там, но за тези 2 дена си починах, все едно бяха цяла седмица.
На 1 км преди Пчелин половината път е пропаднал, септември месец нямаше наченки да го оправят.

# 10
  • Монтана
  • Мнения: 499
предлагам Рибарица-комплекса на военните.Не е скъпо,голям е комплекса и има различни забавления,както за възрастни,така и за деца

# 11
  • Мнения: 1 311
Костенец е най-голямата пустош и скука, каквато може да си представите, че има. Освен Езерото, другият комплекс не е ли бившата соц. станция Констанция? Имам проблем с браузера и не виждам снимките, или сайтът се хоства в Никарагуа  Crazy

Езерото е просто единствената кръчма, която става за ядене. Снимките на сайта са прекрасни. Предполагам, че и хотелчето си го бива. Когато бяхме там (докато бях бременна), хотелската част все още се строеше и работеше само ресторантът. Имаше птици, пъстърви, разни интересни четириноги и дотам. Като излезнеш на шосето, просто си в нищото. Има няколко вили и живописен манастир. Във всеки случай няма да отида там отново. Разрухата е прекалено подтискаща. Познавам мястото от преди години и ми се иска да си запазя спомена.

Според мен може да се намери много по-прекрасна близка дестинация. А и там не си представям къде ще отидете с деца. Честно.

Ами цяла една планина имат на разположение, как да няма къде да се отиде с деца.

Съжалявам, пристрастна съм. Имаме вила  в селото и си прекарваме там чудесно. Синът ми не искаше да си идва в София и само пита кога пак ще ходим там. И определено Езерото не е единственото  място за похапване. В селото има прекрасни малки ресторантчета и кафенета.

Общи условия

Активация на акаунт