имам няколко въпроса за захранването

  • 615
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 801
извинете,че пускам пак тема за захранването,но компа ми дава постоянно грешка като се опитвам да търся с търсачката.... Laughing
започнах захранването когато Радост навърши 5 месеца.(т.е преди половин месец) със зеленчукови пюрета,като вече едно хранене е заместено. Въпросите са ми следните:
1.след какъв интервал от време мога да започна да давам и плодови пюрета, мога ли едновременно със зеленчуковите да давам и плодови вече?
2. кога да започна с кашите? четох някъде из форума,че трябвало да има интервал от поне 20 дни от предишно захранване? Вие мами как процедирахте?
така,де въпросите ми са главно за интервала от време между въвеждането на различните храни зеленчуково - плодово пюре - каша

# 1
  • софия
  • Мнения: 555
аз спазвах интервал 20 дена, а плодовите не заместват хранене ако не са 2 към 1 с мляко.

# 2
  • Мнения: 4 564
за интервалите аз всеки месец въвеждах нещо различно 5м - каша 6м зел . пюре...
като пл. пюре го давам или като десерт или между храненето
точно за пл . пюре според мен не е нужно чак месец да мине

# 3
  • Мнения: 2 897
За интервалите-аз почти през месец въведох плодовите пюрета,зеленчуковите и кашата(в тази последователност)
Когато заместих едно кърмене(обедното)със зеленчуково пюре,в него добавях 2 м.л. АМ,за да си спазя млечното хранене.Плодовите пюрета не заместват хранене,а се дават между основните хранения.В плодовите пюрета не съм слагала мляко.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 298
И аз като тебе първо захраних със зеленчуково, с което постепенно отпадна обедното АМ хранене;
след месец педиатъра даде карт-бланш на плодовите, с които заместих едно АМ хранене в 17 часа, понякога добавях и АМ в плодовото. Не смятам, че съм заменила основно хранене, това е следобедна закуска, а на беба й останаха други 3 млечни хранения. Каша дадох може би 20-тина дни след това, но само за да я захраня беба, педиатъра каза да й я давам като алтернатива на плодовото в 17ч., но не често. Тя пък не я хареса много и до сега всъщност е яла каша само 5-6 пъти, мисля, че не е изпуснала много  Laughing
Едва след това въведохме месните пюрета.
.

# 5
  • Мнения: 801
благодаря момичета, мен ме интересува за плодовит пюрета,заюото от зеленчуковите малката се запича и ги ака едни като пластелин......а сокчета не пие и ми трябва нещо разхлабващо..

# 6
  • София
  • Мнения: 1 457
Според мен няма проблем да захраниш и с плодово, като го даваш между храненията. Както са ти писали и другите мами плодово пюре не замества хранене

# 7
  • Мнения: 4 428
Аз процедирах по следния начин - захраних на 4м със зеленчуково пюре и 2 месеца въвеждах различните зеленчуци. Сега въведох месо, другият месец ще въведа глутен. Плодовите пюрета мислех да ги дам, след като сме яли зеленчуци 1 месец, но ги дадох някъде 2 седмици след зеленчуците. Аз не ги давам между яденетата, защото Маги нещо не ги долюбва в чист вид. Освен това, като трябва да й давам пюрето или си играе и въобще не й се занимава с пюрета или е заспала. Така, че аз слагам дневната доза плодово пюре /една чаена кашка/ в кашата/кисела. Поради същата причина не мога да й набутам сок или пресен пасиран плод.

Общи условия

Активация на акаунт