За фурмите

  • 3 880
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 065
Здравейте.От женският пазар си купих два вида фурми-по-светли и по- оформени(ако мога така да се изразя)и по -тъмни и по- смачкани.И двата вида ми харесват.Имат разлика във формата на костилката,но се замислям да не би пък разликата да е нещо във времето на брането им и сушенето.Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 4 806
доколкото знам, просто са два различни сорта.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
има различни сортове фурми.
купила си сушени, предполагам... защото ако са пресни, веднага литвам натам и ги изкупувам всичките!

# 3
  • Мнения: 3 461
Предполагам,че са различни видове:тук в арабския свят изобилието е умопомрачаващо:има ги всякакви,смачкани,светли,тъмни,изсъхнали,пресни,с ядки  без ядки,,меки,твърди,със сироп,без сироп,каквото ти душа иска. Peace

# 4
  • Мнения: 1 065
Темата по грешка попадна тук ,а е за съседния форум.Моля за извинение и ако трябва да бъде преместена

# 5
  • Мнения: 1 065
Благодаря за бързите отговори.Много ги обичам ,а и някъде четох ,че на 100г. има ,,само"около 200  калории,а съдържат много полезни витамини и минерали.

# 6
  • Мнения: 2 849
доколкото знам, просто са два различни сорта.

Peaceмного ги обичам ,независимо от сорта . Crazy

# 7
  • Мнения: 1 065
Можем без притеснение да си похапваме - 250 г. се равняват на 1 шоколад

# 8
  • Мнения: 3 050
Аз знам че са много полезни и че както копривата съдържат много желязо-и са по вкусни от копривата -хехе  newsm03-тъй че  набавяш желязо  удоволствие-отдавна не съм хапвала фурми-сигурно от година, защото съм забравила да си купя но сега как ми се хапват smile3508

# 9
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Аз вземам на дъщеря ми ,тя много ги обича,но едни в кутия и пише на арабски.Много са големо от черните и ужасно вкусни,незнам дали са полезни,калорични или не но ние ги обожаваме.Аз съм виждала само тези други сортове-не,но предполагам,че има най-различни.Да ви е сладко!

# 10
  • Мнения: 8 917
Два различни сорта са и черните определено са по-сладки Peace

# 11
  • Мнения: 966
аз миналата година си насадих в саксия от кафявите,бяха сушени...и след месец поникнаха,ама растат много бавно,едната ми саксия още е жива ,но фурмата има само 3 листа Laughing

# 12
  • Мнения: 2 386
Аз вземам на дъщеря ми ,тя много ги обича,но едни в кутия и пише на арабски.Много са големо от черните и ужасно вкусни,незнам дали са полезни,калорични или не но ние ги обожаваме.Аз съм виждала само тези други сортове-не,но предполагам,че има най-различни.Да ви е сладко!

Как се казват тези?

# 13
  • Русе
  • Мнения: 659
Много обичам и аз фурми, но за бременните само да кажа, че четох някъде, че предизвикват контракции, така че внимателно...

Общи условия

Активация на акаунт