Как да предпазя нероденото си бебе от алергии?

  • 872
  • 10
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Първия път карах много здравословна бременност: хранех се само с полезни храни, не пиех, не пушех, играех много гимнастика, не съм ходила по дискотеки и задимени места и т.н., но детето ми се роди с алергия към влагата и плесените. Непрекъснато се обвинявам и търся причината в себе си.
Знаете ли как да предпазя второто си дете от този проблем?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Дори и да избягваш различните алергени и всичко вредно, да живееш здравословно, да кърмиш и да захраниш правило и даже и да няма алергични в рода, пак може да се появи алергия у детето. И не трябва да се чувстваш виновна затова. Не винаги можем да имаме контрол върху ситуацията.

# 2
  • Мнения: 2 849
Според мен не всичко опира да здравословния начин на живот на  майката през тези 9 месеца .Много от алергиите се предават на децата от родителите -фамилна предразположеност .И аз и таткото сме с различни алергии ,сега имам големи проблеми с въвеждането на нови храни и много внимаваме ,ама ето днес се наложи да бият Урбазон на Виктор . Confused
Дано при вас не стоят така нещата . Praynig

# 3
  • София
  • Мнения: 4 129
Тази алергия вродена ли е? В къщи е много влажно и аз се притеснявам децата да не се разболеят от нещо такова. Знам, че чрез кърмата им предаваш твоите защитни сили срещу болести. Затова и сега бебето е само на кърма 6 месеца, а смятам да го кърмя колкото се може повече - поне до 2-3 години. Дано бебенцето ти се роди здраво.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Всъщност, не знам дали е вродена, но по принцип никой от фамилията няма сериозни алергии, освен майка ми - понякога я хваща сенната хрема. Но детето ми проявяваше алергичност още докато го кърмех. Като бебе кожата лесно му се зачервяваше, по едно време имаше някакви лишеи и пъпки, които го сърбяха и още тогава лекарите ми казваха, че ще е алергичен - много белите и руси деца били по-предразположени.
Сега през по-голямата част от годината е добре, но дойде ли зимния период и валежите, започват ларингитите - най-типичния показател за алергичност. И ние сме били Урбазон и то се е налагало да го водим в спешен кабинет в 3.00ч. през нощта. Беше истински кошмар! На никого не го пожелавам.

# 5
  • Мнения: 2 211
Дори и да избягваш различните алергени и всичко вредно, да живееш здравословно, да кърмиш и да захраниш правило и даже и да няма алергични в рода, пак може да се появи алергия у детето. И не трябва да се чувстваш виновна затова. Не винаги можем да имаме контрол върху ситуацията.
Да, колкото и да се стараем не можем до ги опазим от всичко. Не бива да се чувстваш виновна.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 249
Взмай рибено масло(по време на бременността и кърменето после) + избягваш да се храниш в по-големи количества с известни алергени като крав. продукти, ядки и др.

# 7
  • София
  • Мнения: 13 200
Първия път карах много здравословна бременност: хранех се само с полезни храни, не пиех, не пушех, играех много гимнастика, не съм ходила по дискотеки и задимени места и т.н., но детето ми се роди с алергия към влагата и плесените. Непрекъснато се обвинявам и търся причината в себе си.
Знаете ли как да предпазя второто си дете от този проблем?

За мен въпроса е абсурден,...аз не съм пила и пушила по време на бременността, но не мога да кажа, че съм се хранила и живяла много здравословно... Е, детето ми няма алергии да чукам на дърво... Според мен има наследствени фактори и фактори на околната среда...

# 8
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
На моя съседка и бяха казали, че първото и дете имало алергия към белтъка, защото тя била прекалила с прясното и кисело мляко по време на бремеността. Но съм чувала и за деца с такава алергия, на които майките не са прекалявали.

То ако знаеше човек, че нещо е така щяха да викнат всички бременни и да дават инструкции. Живейте си спокойно.

# 9
  • Мнения: 8 585
"Като бебе кожата лесно му се зачервяваше, по едно време имаше някакви лишеи и пъпки, които го сърбяха и още тогава лекарите ми казваха, че ще е алергичен - много белите и руси деца били по-предразположени.
Сега през по-голямата част от годината е добре, но дойде ли зимния период и валежите, започват ларингитите - най-типичния показател за алергичност. И ние сме били Урбазон и то се е налагало да го водим в спешен кабинет в 3.00ч. през нощта. Беше истински кошмар! На никого не го пожелавам."


->Нищо от това не говори за "алергичност". Погрешната интерпретация на редица детски кожни състояния, нямащи нищо общо с алергия, или грешните диагнози на обикновени вирусни ларингити/ларинго-трахеобронхити не бива да Ви тревожат.

"ми казваха, че ще е алергичен - много белите и руси деца били по-предразположени..."
->Да, особено ако даваме попара от 5 месец, сокчета от вторият, кисел, нишесте от 5 месец и цяло кисело мляко от 5-6 месец. Също и сирене преди 10-11 месец. Правилните захранвания и внимателният подход към детските храни са от ключово значение.

Русите и светлите деца на редица Северни страни да не би да имат по-висок процент алергични заболявания? Предиспозиция-да. Но с правилни мерки си остава само предиспозиция.

Последна редакция: пт, 06 окт 2006, 12:38 от Birdie

# 10
  • Мнения: 8 585
"На моя съседка и бяха казали, че първото и дете имало алергия към белтъка, защото тя била прекалила с прясното и кисело мляко по време на бремеността."
->Нонсенси щедро "раздавани" от мастити алерголози всякакъв "калибър", обитаващи Александровската болница. За справка докъде могат да стигнат, щом не се осведомяват навременно за текущите новости->>четете редовно клуб Алергии на дир.бг.

Откъснете се от психологичната зависимост, която Ви насаждат-алергиите са реален проблем при сравнително малък процент деца! Правят Ви зависими от заболявания, които децата нямат!

Общи условия

Активация на акаунт