За тези, които имат или ще имат локално парно отопление

  • 12 262
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 555
МНОГО ВНИМАВАЙТЕ КАТО ПАЗАРУВАТЕ КОИЛИ ,ПЕЧКИ КАМИНИ ИЛИ КАКВОТО И ДА Е ОТ ФИРМА "ЕРАТО" - НЕ Е КОРЕКТНА ФИРМА
И ние най- накрая се решихме на този начин за отопление и миналата година по това време това удоволствие ни струваше само 5000лв всичко,
Купихме (майстора ходи и го достави) "вечен котел "от склада на "Ерато" в Плевен с гаранция уж 1г. Цяла зима работи добре - уточнявам -  котлето е на дърва Naughty и на 6 април 1-то ребро на котлето се спука, и то веднага след запалването му (водата при котлето не беше достигнала и 600С). Цялата вода от системата естествено се изля в мазето. Беше голям кошмар, защото все още беше студено , а и имахме само бойлера вързан към парното (другия беше извън строя) а със малко дете на ръце -нямаше годинка  #Crazy #Crazy #Crazy
майстора го демонтира и върна в Плевен , а от там до Хасково на скенер - ние на ток през това време..... и спокойни- то е в гаранция все някога може да стане "вечното котле " оказа се , че имало и други такива случаи.....в Плевен 3 бр. преди нас. Цяло лято отговорът им пред майстора беше - "има време - сезонът не е дошъл"
и така до завчера , ""сезонът" дойде с експертиза - , че е по вина на клиента. как като помпата работи нонстоп, а и температурите в мазето никога не са падали под 4-50С, камо ли под 00С и никъде в системата не може да замръзне....(такова нещо ми изръсиха от склада им в Плевен на невинен въпрос - котлите им вечни ли са наистина както пише в сайта и дават ли дефекти?  newsm78 ) А това ребро струва 200лв и те целят да ни принудят да си го купим - иде зима какво да правим - ГАДОВЕ

Исках обаче вас да ви предупредя с какво се захващате ако си купите котли на VIADRUS от Ерато (EРАТО ВИАДРУС - КОРЕКТНОСТ, КАЧЕСТВО, ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ
Гаранция за качество е съвместната работа с доказани партньори, добре познати на европейския пазар като Viadrus, Dakon, Atmos,Wolf, Lamborghini, ... е сайта им)


Според всички с които говорихме досега специалисти в тази област - причината е фабричен дефект - някоя шупла - невъзможно е да бъде причинено от нас дори и да сме го искали #Crazy #Crazy #Crazy

това е снимка - да се ибедите сами доколкото е възможно да се види - малко са лоши
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=67878

За сега още чакам майсторът ни да отиде и да донесе експертизата  и ще ви напиша техните бисери...
а след това да си търсим правата някъде ако ни чуят
 до тогава  - дайте ми идеи какво да ги правим  - до медиите и комисията за защита правата на потребителите ли да стигам ....


П.П. извинете ме за грешки в правописа, но мисля че вече е доста рано,  за да се оплаквам свястно на някого

# 1
  • Мнения: 555
сега го видях
КОИЛИ = КОТЛИ

# 2
  • Мнения: 11 003
Вкъщи сме с 2 котела - газов на StarClima и за твърдо гориво Viadrus, но НЕ Е от Ерато. Засега се държи и си работи добре.

# 3
  • Мнения: 3 089
може просто да сте имали лош късмет. и ние сменихме 2 докато нацелим. но сегашното вече е ок. е, ние сме с камина с водна риза, но цената на системата пак излезе същата. а като добавим и студ при -10 градуса и подмолно не-добре направена връзка вследствие на което имахме поникнала гъба на стената в коридора  #Crazy, то нашият опит очевидно е по-злощастен от вашия. на финала мъжът ми се научи и тръби да вързва, и камина да сменя, и нови радиатори да слага. абе неволята учи.

# 4
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 886
При майка ми сме с локално парно от 1996 година.В началото беше на ток,но преди 3 години сложихме камина с водна риза.Досега не е имало никакъв проблем.

# 5
  • Мнения: 555
ние много печки сме сменили и накрая успяхме да си направим парно, но работата е там , че е в гаранция, а не искат да го поправят, майсторът изръсил нещо от сорта, че щом започнеш да го ползваш (експлоатираш) гаранцията не важала newsm78 или нещо подобно #Crazy
Пиша всичко това за да сте подготвени какво може да ви се случи

# 6
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Ние сме с чешко пиролизно котле от ЕРАТО - тези, които са само на дърва.
Три години го използваме, засега е добре.
Минаваме обаче на газ, защото се видяхме в чудо да намираме само сухи дърва,
че с мокри не става работата. Ще си имаме паметник за 4000 лева в мазето  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 1 065
и ние сме с котел на виадрус и дори мисля, че е от ерато. още като го монтираха имаше нещо на вратичката, което изглеждаше като пукнатина. казах на доставчика и обеща да дойде да види- вече година го чакам. надявам се да нямаме подобни проблеми, че нямаме резервен вариант. от друга страна пък не съм сигурна доколко имахме някакъв избор.

# 8
 Има нещ добро на въглища казва се карборобот но е скъпо иначе сам с Виадрус нямам проблем

# 9
  • Мнения: 1 041
Ние също ползвахме котел Виадрус22  и не бяхме доволни, но не е давал дефекти. Пак избрахме котел на Ерато Атмос32 и вече трета година се топлим с него.

# 10
  • Мнения: 127
 Привет! Имам въпрос-има ли някой от Вас, който да се отоплява с парно на ТОК? Интересува ме колко киловата е коллето Ви,колко квадрата отоплявате и естествено колко Ви е сметката на месец? Колко градуса поддаржате и през ноща изключвате ли котлето??  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт