Вие какво бихте избрали ?

  • 2 878
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 891
Пред голяма дилема съм и се нуждая от мнението ви.  Praynig
В момента работя /отскоро/ във фирма в която работата ми е абсолютно безинтересна и скучна, а с колегите въобще не се разбирам, но получавам горе долу добри пари.  Rolling Eyes Знам, че тук няма да науча нищо, което ще ми бъде от полза занапред в живота, а и нямам представа дали ще ми продължат договора, който ще ми изтече след 2 месеца.
Имам възможността да се върна в бившата ми фирма, но на друга /според мен по-добра позиция/, където ще имам много контакти с различни хора, работата ще е интересна и динамична, ще науча много нови неща, но няма да имам сигурен доход. В смисъл: мин. заплата + %
Колебая се защото все пак имаме кредит, сметки за плащане, а и зимата вече почти дойде. newsm78
Каква работа бихте избрали вие?
Скучната, но добре платена или интересната - но по-рискована от към финансова гледна точка ?

# 1
  • Мнения: 2 211
Интересната, разбира се-"Не всичко е пари приятелю".

# 2
  • София
  • Мнения: 625
То доколкото разбирам и първата не ти е много сигурна....
А процента във втората от теб ли ще зависи? И много ли ще е голяма разликата в парите?
По принцип аз май бих избрала втората възможност.....
Успех Peace

# 3
  • Мнения: 259
Много неща опират до парите, но аз бих избрала втората възможност.

# 4
  • Мнения: 891
То доколкото разбирам и първата не ти е много сигурна....
А процента във втората от теб ли ще зависи? И много ли ще е голяма разликата в парите?
По принцип аз май бих избрала втората възможност.....
Успех Peace


Те и двете не са ми сигурни, защото ако избера втората възможност, нищо че е във фирма където ме познават и са уверени във възможностите ми, пак ще трябва отново да се доказвам /длъжността е различна, от това което съм вършела преди в тази фирма, пак ще имам изпитателен срок и т.н/!  Confused
А за процента - да ! От мен ще зависи - процент от продажбите !

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Изчакай 2-та месеца и ще видиш какво ще стане на сегашното ти място. Може те да решат проблема вместо теб. Ако искат да продължиш при тях, прецени дали наистина искаш всичко това. Парите не са маловажни, макар "Не всичко да е пари!".

# 6
  • Мнения: 179
Аз бих избрала втората.Мисля,че контактите с хората,нещата които евентуално би научила,ще ти помогнат занапред.Колкото до парите-ако зависят от постигнатите резултати значи трябва да се потрудиш повече.Удовлетворението от работата не е само в парите.Успех.

# 7
  • Мнения: 891
Изчакай 2-та месеца и ще видиш какво ще стане на сегашното ти място. Може те да решат проблема вместо теб. Ако искат да продължиш при тях, прецени дали наистина искаш всичко това. Парите не са маловажни, макар "Не всичко да е пари!".

Да, ама след 2 месеца въпросното място в старата фирма няма да е свободно ! И тогава, и да искам да се върна - няма да може !  Crazy

# 8
  • Мнения: 1 313
Позволих си да погледна профила ти и вдях, че си на 25 години - определено по-интересната работа! Според мен е много по-важно работата да ти дава възможност за развитие.  Има много места, на които плащат по-високи заплати, но не учиш нищо ново и стоиш на едно място, както и много ситуации, в които ако приемеш по-ниско възаграждение за година-две, след това имаш възможност да печелиш в пъти повече, защото си натрупала много повече знания и опит. Упех, което и да избереш  bouquet

# 9
  • Мнения: 891
........ И много ли ще е голяма разликата в парите?

Разликата е 200 лв !  Rolling Eyes като на 2-рото място има 200 лв по-малко, но има процент

# 10
  • Мнения: 1 546
За съжаление живеем в такива времена, че парите се оказват много, много важни! Ако аз бях изправена пред такава дилема, определено парите щяха да натежат....

# 11
  • Мнения: 3 089
аз съм за интересната и динамична работа в среда, която не би те дразнила. ако работата наистина е интересна, ако наистина работиш с желание и мотивирано, и ако наистина мислиш, че би се справила добре с новите си задължения, и ако колектъвът ти е познати и няма да ти трови живота, то със сигурност процентът на продажбите на каквото там продаваш няма да е нищожен и ще се чувстваш на мястото си. а и 200 лв. не-твърда разлика, т.е. с възможност да се намали и даже да излезеш на плюс, не е такъв проблем. 

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Тази, която по- ми лежи на сърце, но все пак да носи сносен доход  Wink

# 13
  • Мнения: 1 951
При мен така се стекоха обстоятелствата че няколко години работя на място където няма възможност за развитие, работата е доста под моето ниво и колектива е ... ужасен. Сега наскоро реших да се заема сериозно с тъсенето на нова работа, и повярвай ми, чувствам се като нов човек, нищо че със сигурност ще вземам по малко пари. Хубаво е човек да има някаква перспектива и надежда, иначе тъпчем на едно място и се депресираме. Успех!

# 14
  • Мнения: 1 547
Избирала съм и пак бих избрала по-интересната и динамична работа. Важно е да харесваш това, което правиш, инак ще изпитваш вечно недоволство от живота си. Отделно, че възнаграждението на % има и предимства - ако работиш достатъчно усърдно и се справяш добре, нищо чудно да се окажеш не само на по-интересното място, ами и на по-добре платеното! Успех ти желая  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт