Следобедният сън при детето

  • 1 101
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 266
От една седмица синът ми,който е на две години и четири месеца не иска да спи след обяд.Какво ли не опитвах-и сам го оставях в стаятя и при него стоях,и книжки му четях,играчки му давах,и в празно креватче стоя-нищо.Също така се притеснявам,че като тръгне след една седмица на детска градина и там няма да иска да спи.И ще бъде един малък ад. 1crib

# 1
  • Мнения: 1 220
Не се притеснявай, там ще се изморява повече и заспиването ще е по-лесно. Дъщеря ми в къщи също не спи на обяд, а в градината задължително по 1 час всеки ден!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 709
В градината е друго. Там ги слагат всички деца в леглата да си лежат. Не им разрешават да си говорят и кой от скука, кой от това, че наистина е изморен си заспиват. Жоро на около 3 години отказа да спи следобед, пък и аз не го насилвах, защото така рано си лягаше. Йоана все още има случаи ако не иска да спи след обед към 6-7 вечерта едва я удържаме да не заспи, защото няма за кога. Но определено вече и тя не иска да спи следобед. Но в яслата казват, че спи и им вярвам, защото когато е била на ясла вечер по-трудно заспива, което е показател, че там е спала.

Така че не се притеснявай за детенце. Щом не иска да спи, не го карай на сила. В градината си е друга работа.

# 3
  • Мнения: 14 133
Не се притеснявай. В градината може и да спи покрай другите деца.

# 4
  • Мнения: 1 001
Не се притеснявай, там ще се изморява повече и заспиването ще е по-лесно...
Не съвсем: Никола в началото не искал да се съблича  Wink и "дремел" седнал  hahaha
А Александра я гонеха в друга стая, поне да не пречи ... но беше по-голяма.

А за спането не знам - като малка Александра си спеше, а и с Никола не сме имали такъв проблем (все още  Wink)

# 5
  • Мнения: 6 461
Ох това ми е болна тема Simple Smile
Големия ми син е много труден със заспиването след обяд,но когато заспи едвам го събуждам.същия бил и в градината -така ми казват леличките.Вечер когато го сложа заспива бързо.
Малкия ми син сега е на година и един месец също като батко си но и с тази разлика ,че от бебче не спи по цяла вечер .Все мрънка ,плаче ,и така до сутринта.Не съм се наспала и една вечер от както се е родил. newsm07

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не се притеснявай. В градината може и да спи покрай другите деца.

 Peace

# 7
  • Мнения: 8 917
Гери сама си решава кога да спи и мисля, че това е най-правилният начин. Остави го да рави това, което сметне за добре Peace

# 8
  • Мнения: 365
Дъщеря ми съвсем скоро ще навърши 3 год. По принцип заспиването следобед от доста време ни е проблем. Аз предпочитам да спи, защото иначе към 18-19 ч. почва да става раздразнителна и да мрънка за всичко.Но ако видя, че след повече от 1ч.-1,5ч. усилия не заспи, повече не я мъча.В градината казват, че спи, но след това вечер трудно заспива. Явно просто вече няма нужда от толкова много сън.

# 9
  • Мнения: 356
       Моя син е на 2г и близо 9м, и също не спи всеки ден. Спи през деня през ден-два. В яслата ми казват, че спи, слагат всички деца по леглата и не им разрешават да се шуми... Ако не спи, поне лежи и така също си почива. Не се притеснявай за детската градина, ще намерят подход и за твоето дете. Hug

# 10
  • Мнения: 369
И ние имаме проблеми с обедния сън , май повечето деца след 3г не искат да спят на обяд newsm78
Не се притеснявай. В градината може и да спи покрай другите деца.

И аз така си мислех , но то не стана точно така при нас  Naughty  Не е искала да спи в градината , говорела силно събуждала другите деца и е наставала страшна суматоха . Заради нея и другите деца не заспивали . Докато госпожата не разрешила проблема  - сложила я на едно походно легло близо до нея  до бюрото и моята хубостница взела та заспала като не гледа другите деца. #Crazy Така че не се притеснявай те там госпожите си знаят работата все ще измислят нещо Peace

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
До детето си е, има деца които не спят на обяд. Аз съм била от тези, в яслата и детската градина съм си лягала и съм гледала тавана. И аз си спомням дори, че всички спяха, а аз лежах и чаках да се събудят и да ставаме да играем. 

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  На мен до ден днешен кошмарният ми спомен от детската градина е, че ме караха да спя, а аз не можех... пречех на останалите и моля другарките все ми се караха.

  Дъщеря ми също е на 2г.4мес. Няколко пъти пропусна следобения сън, но след 18 часа става непоносимо кисела. Надявам се още поне няколко месеца да спи следобед, за да е по - лесно за градина през пролетта.

# 13
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Ние сме на 2.6м и все още спим следобед,но това тя го решава и тя сама си го иска да е така,просто не може да издържи.Особенно лятото много се изморяваше и не се разминаваше без сън,но ако не и се спи просто нея карам.После става раздразнителна и аз и казвам,че е било хубаво да си почине за да се чувства по-добре.

# 14
  • Мнения: 1 001
oops offtopic
...  Аз съм била от тези, в яслата и детската градина съм си лягала и съм гледала тавана...
Аз в София на детска не съм ходил, но едно лято ме пробваха при баба ми ... ефекта беше, че на третия ден ми изгониха  Embarassed и аз си тръгнах  Laughing ... с все дюшека  #Crazy )било е преди около 35-36 години  newsm78)

Общи условия

Активация на акаунт