как мислите, честа практика ли е..

  • 1 185
  • 10
  •   1
Отговори
# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не мога да си представя такава жестокост. Това за мен са болни хора лишени от чувства и емоции. Аз не мога да оправдая аборта пък камо ли изоставяне или убиване на новородено.

# 2
  • Мнения: 341
Потресена съм просто.Освен умопомрачение не се сещам за друго,което би оправдало такова престъпление. smile3518

# 3
# 4
  • Мнения: 295
Никога не мога да разбера защо не оставят такива деца за осиновяване, вместо да ги захвърлят. Висша форма на егоизъм от страна на такава майка. Просто е ужасно.

# 5
  • Мнения: 270
Потресена съм просто.Освен умопомрачение не се сещам за друго,което би оправдало такова престъпление. smile3518

За съжаление в последно време взеха да зачестяват подобни случаи.За мен това е жестоко престъпление,за което каквото и наказание да се приложи,няма да е достатъчно. Cry

# 6
  • Мнения: 171
Според мен това са психически болни хора. Не мога да намеря друго оправдание за "човек", който просто ще изхвърли рожбата си в контейнера за смет.

# 7
  • Мнения: 3 715
Аз се замислям дали на всеки контейнер да не сложа табела: "Ако не искате детето си, вместо да го изхвърлите тук, го донесете на адрес ...., ще го гледам и много ще го обичам!"

# 8
  • Мнения: 677
Ужасена съм.
Как някои си позволява да реши,че човек е предмет,който не ти трябва и хайде в кофата.
А за убитите деца,направо незнам какво да мисля.Дано Бог помогне и на "родители" и на оставени деца да намерят правилния път.
Но имаме вина и ние обществото за това,което се случва.
Досега не съм видяла едно цяло телевизионно предаване от медиите по тема-какво да правим,ако не можем да се грижим правилно за детето си,да го храним,облечем и обучим,къде и как се постъпва в такива случай.За съжаление има много бедни хора и вместо държавата да толерира раждаемоста,която в момента е в отрицателен прираст,прави все по-тежко положението на всички ни.Щом в една държава на първо място не е законът за детето,а всякакви глупави депутатски спорове и закончета,държава няма.Дано само скоро време да не стане и народ да няма.Няма повече какво да кажа.
Бъдете здрави

# 9
  • Мнения: 273
За постъпката на подобни същества - трудно ми е да ги нарека хора,  дори животните не си унищожават по подобен начин поколението, просто нямам думи.
Аз се замислям дали на всеки контейнер да не сложа табела: "Ако не искате детето си, вместо да го изхвърлите тук, го донесете на адрес ...., ще го гледам и много ще го обичам!"

Преди години, бях малка, но винаги съм искала да си осиновя дете, се оглеждах и услушвах около кофите за боклук ....

# 10
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
За мен това е много болна тема,защото случайно се обвързах емоционално с подобен случай в едната енория на моят съпруг!Нямаме закони и затова въпросните майки си позволяват такива своеволия!В с.Първомайци -2 живее едно семейство,което отглежда двете си внучета ,две момиченца на 6 и 4 годинки,с тях живее и бащата на децата.Заедно тримата -той,майка му и баща му се грижат за децата,имат и възрастна жена в тях.Преди две години и половина съпругата и майка на двете момиченца ражда тайно,носела е третото им дете много вътре в таза или незнам какво е било,рядко се случват такива бременности,с малко коремче и не са я разбрали,не спи с мъжът си  често и той не я е разбрал,та жената не е ходила нито веднъж на консултация,бременноста не е регистрирана,и когато идва момента вика майка си и ражда в къщи в присъствието на малкото си момиченце тогава на 1г и нещо/което после е казвало...мама ака къъъв и бебе,бебе пачи после не пачи/Та бебето се ражда здраво,завиват го чаршаф и го оставят в банята в един леген докато си издъхне,после в казана вън пред блока.Таткото е бил с баща си да режат дърва в гората и го няма два дни.Идва и отива на работа в барчето до входа,една клошарка ровейки в боклука открива телцето,викат полиция,таткото става свидетел заедно с други хора.Впоследствие се оказва че от свидетел се превръща в биологичен баща на намереното трупче на момченце.Доказва се ,че никой нищо не е знаел за бременноста.Въпросната майка е пусната на свобода без никаква санкция или наказание.Имаше претенции да вземе една от дъщерите си,по-малката,ходихме на делото като свидетели с мъжът ми,нямам думи.А децата само чакат да зърнат някоя жена у тях и се мятат да се гушкат,къса ми се сърцето като ида в тях.Делото приключи в полза на бащата,като" майката " има право на свиждане с децата си два пъти месечно.Сега е обжалвала..... #2gunfire..та има  #Cussing outтакива неща като това в статиите и ще има докато онези,властимащите дето само си гледат удобствата не се размърдат и не вземат някакви мерки.

Последна редакция: ср, 11 окт 2006, 11:40 от Дидка

Общи условия

Активация на акаунт