Таксата при предсрочно погасяване на кредита отпадна ли????

  • 3 776
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 336
Здравейте, бих искала да попитам таксите при предсрочно погасяване на кредита не отпаднаха ли? ...нали нещо такова се говореше  newsm78 и дори се гласува ако не се лъжа, но гледам по сайтовете на банките и в документи при теглене на кредит все още се упоменава % наказателна лихва при предсрочно погасяване  newsm78

# 1
  • Мнения: 552
Ами ние наскоро погасявахме предсрочно... и не беше отпаднала, за съжаление - става дума за Пощенска банка. Whistling

# 2
  • Мнения: 156
И в банка Биохим не е отпаднала ooooh!

# 3
  • Мнения: 910
Общо взето май я отказаха тази опция newsm78
Говореше се но в крайна сметка това е МНОГО неизгодно за банките и май няма да стане реалност Sad  за жалост Sad и на нас ни предстои усвояване и незнам ...

# 4
  • Варна
  • Мнения: 340
От 1.10. е влязъл в сила закона за потребителсите кредити, за съжаление все още не мога да го намеря да го прочета. При потребителските отпада като "наказателна такса в размер на .. %", но някаква такса все пак ще има, няма да е съвсем без такса  Wink. Таксата за ипотечните кредити си остава, те най-вероятно не се засяхат в този закон.

# 5
  • Мнения: 5 370
Добре де.....а какво става, ако, примерно, почнеш да плащаш в определен период по-големи от предвидените вноски?
Просто разполагаш със средства и искаш да си помогнеш., щото не се знае какви времена могат да дойдат. ooooh!
Питането ми е и за ипотечните кредити

# 6
  • Мнения: 271
Добре де.....а какво става, ако, примерно, почнеш да плащаш в определен период по-големи от предвидените вноски?
Просто разполагаш със средства и искаш да си помогнеш., щото не се знае какви времена могат да дойдат. ooooh!
Питането ми е и за ипотечните кредити
Честно да ти кажа преди 2 години позволяваха банките това нещо и просто ти се променяше с някакви стотинки или левчета вноската, но мисля вече не може. Поне на мен в ДСК ми отказват да приемат повече пари от вноската. Просто не ги вземат. Не знам дали навсякъде е така.

# 7
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Ние преди седмица погасихме предсрочно потребителски кредит в ДСК с 2000 лева! Удържаха си такса за предсрочно погасяване на кредита, но ни намалиха лихвата за останалия размер на кредита! Служителката в банката ни обясни, че все още се дължи такса за предсрочно погасяване на кредит! Такава такса не се дължи само в случаите на рефинансиране, т.е. ако теглите по-голям кредит и погасите предишен в същата банка и това е влязло в сила от 01.01.2006 год.! Дано да ви е станало ясно, че не съм много по обясненията!

# 8
  • Мнения: 4 362



От 1.10. е влязъл в сила закона за потребителсите кредити, за съжаление все още не мога да го намеря да го прочета. При потребителските отпада като "наказателна такса в размер на .. %", но някаква такса все пак ще има, няма да е съвсем без такса  Wink. Таксата за ипотечните кредити си остава, те най-вероятно не се засяхат в този закон.

Този закон мисля,че по рано влезе,но както и да е,на нас не ни взеха такса-Райфайзен банк и казаха ,че е отпаднала  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 910
Добре де.....а какво става, ако, примерно, почнеш да плащаш в определен период по-големи от предвидените вноски?
Просто разполагаш със средства и искаш да си помогнеш., щото не се знае какви времена могат да дойдат. ooooh!
Питането ми е и за ипотечните кредити
Мисля, че можеш за една година да внесеш 2 допълнителни вноски без наказателна лихва Peace

# 10
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Този закон мисля,че по рано влезе,но както и да е,на нас не ни взеха такса-Райфайзен банк и казаха ,че е отпаднала  Rolling Eyes
[/quote]
Аз точно в Райфайзенбанк ги питах иказаха, че си остава заложения % наказателна лихва в договора - 5%

# 11
  • Мнения: 15
На 01.10 наистина влезна в сила този нов закон, но със него не се премахват таксите за предсрочно погасяване. За кредити отпуснати преди 01.10 се начислава такса в разрер обисновенно около 5% от размера на внесената предсрочно сума, а след тази дата в зависимост от ГПР / годишен процент разход/. Този ГПР включва всички такси по кредита и лихвите.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 340
Така знам и аз, както Maria_12 е писала, но не исках да пиша без да съм го про4ела. За ипотечните кредити при частично предсрочно погасяване до определен размер няма такса, но всичко е различно при отделните банки, само в договорите си може да разберете как е за вас.
Дея, имала си късмет, че служителката в Райфайзен не е знаела кога влиза в сила закона  Wink и ви е спестила таксата за предсрочно погасяване. Ние преди седмица теглихме от там и таксата си я имаше.

# 13
  • Мнения: 552
Добре де.....а какво става, ако, примерно, почнеш да плащаш в определен период по-големи от предвидените вноски?
Просто разполагаш със средства и искаш да си помогнеш., щото не се знае какви времена могат да дойдат. ooooh!
Питането ми е и за ипотечните кредити
Доколкото аз знам - при положение, че не сте подали молба за частично погасяване, надвнесените пари просто ще се трупат в сметката, което също би могло да ви е от помощ за бъдещи периоди (примерно: вноската ви е 100 лв., вие внасяте по 200 - банката обаче си изтегля оттам само 100 и остават 100 в сметката... така за няколко месеца ще се натрупат пари и после може да внасяте по-малко, дори изобщо да не внасяте за някакъв период, за който ще стигне събраната сума)  newsm78

# 14
  • Мнения: 5 370
Индиан, благодаря ти.

Общи условия

Активация на акаунт