Не иска да яде с лъжичка

  • 1 183
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте, мами! Съвсем нова съм тук и честно казано малко се обърках от толкова информация. Все пак изчетох каквото можах, но не намерих отговор на въпроса си. Дъщеря ми Гергана е на почти 7 месеца. Захраних я на края на петия и вече яде плодови пюрета някои зеленчукови. Давам и оризова и царевична каша. Проблемът е, че не иска да яде нищо с лъжичка. Всичко прекарвам през биберона на шишето. Пробвах какво ли не да я излъжа, но не става. Всичко си пъха в устата, но като види лъжицата я стисва и край.
Притеснявам се, защото вече трябва да започна да давам храните по-гъсти ( не в течен вариант), както и да въведа жълтък и месни пюрета, а не зная това как ще стане като не иска и да види лъжицата.
Моля ви, дайте ми съвет как да постъпя!
Благодаря предварително за помощта! Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Ето няколко теми за борбата с лъжичката. Дано да ти бъдат полезни:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19254
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=88026.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=79846.0

# 2
  • Мнения: 27 524
Остави я да изгладнее и ще видиш как ще прояде.  Grinning И спиир с биберона, освен АМ-то, иначе няма лесно да се научи. Упсех  Peace

# 3
  • Мнения: 6 461
Остави я да изгладнее и ще видиш как ще прояде.  Grinning И спиир с биберона, освен АМ-то, иначе няма лесно да се научи. Упсех  Peace
така ще стане работата с лъжичката,но въпреки всичко бъди търпелива с детето ,защото докато свикне ще пада голямо плюене Laughing.

# 4
  • Мнения: 50
Благодаря за темите.
Оставяла съм я гладна, истерията става страхотна. Пиши, реве, но не иска да си отвори устата. Сега и я дадох да си играе с нея и тя си я вкара директно в устата. Дано пък това помогне.

# 5
  • Мнения: 2 849
Същите сме .Пълен цирк ,а най-интересното е ,че яде ако иска .Вчера започнах да го храня с лъжица прегладнял с любимо пюре ,хапна половин бурканче и продължи с биберон .Каша и плодово пюре също хапва ,но му писва и започва едно въртене и мазане . ooooh!Пасирам всичко или разреждам с водичка ,за да мине през биберона .Постоянство му е майката ,ще свикнат . Wink

# 6
  • Мнения: 6 461
Една моя приятелка даваше попара през биберон. LaughingВинаги съм се чудела как става тоя номер.Но въпреки всичко научи детенцето си на лъжичка ,така че не се притеснявай не научено няма да остане. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 5 103
Остави я да изгладнее и ще видиш как ще прояде.  Grinning И спиир с биберона, освен АМ-то, иначе няма лесно да се научи. Упсех  Peace
Peace

# 8
  • Мнения: 3 042
Една моя приятелка даваше попара през биберон. Laughing

О не е трудно. И аз така съм я давала на щерката до 2г8м  ooooh! докато започна да яде с лъжица. До тогава абсолютно всичко ядеше през биберон. Така и не можах да я науча да яде с лъжица. Научиха я в яслата.
Но аз може би не съм била достатъчно настоятелна.

Най-добре е колкото се може по-скоро и докато е по-малка да я приучиш да се храни с лъжичка. Колкото по-голяма става толкова по-трудно ще ти е. Но не я насилвай разбира се.
Успех!

# 9
  • Мнения: 7 803
Остави я да изгладнее и ще видиш как ще прояде.  Grinning И спиир с биберона, освен АМ-то, иначе няма лесно да се научи. Упсех  Peace
грешно  Naughty колкото е по-гладно бебето, толкова по-малко е търпението му, а с лъжицата не е като млякото бързо. остави я няколко дни без лъжица, давай с биберон. после опитай един час преди времето за хранене да дадеш с лъжица

# 10
  • Мнения: 50
Днес имахме напредък. Първо и дадох с пръста си и после от лъжичката. отвори си устата доброволно доста пъти и почти си изяде кашата. След обяд вече не пожела, но за един ден стига толкова.

# 11
  • Мнения: 3 042
Днес имахме напредък. Първо и дадох с пръста си и после от лъжичката. отвори си устата доброволно доста пъти и почти си изяде кашата. След обяд вече не пожела, но за един ден стига толкова.

 smile3501

# 12
  • Мнения: 2 849
Днес имахме напредък. Първо и дадох с пръста си и после от лъжичката. отвори си устата доброволно доста пъти и почти си изяде кашата. След обяд вече не пожела, но за един ден стига толкова.
Браво .И аз оставям Виктор да бърка с пръсти в пюрето и да маже ,само мир да има да отваря уста . Crazy

# 13
  • Мнения: 6 164
Това с биберона е била грешката.

колкото е по-гладно бебето, толкова по-малко е търпението му, а с лъжицата не е като млякото бързо

Абсолютно вярно! Преди да свикне Крис с лъжицата (защото вече я владеем тая работа Mr. Green ) пътите, когато се е падало да яде с лъжица (каша или пюре) и е бил много гладен, реве, аз му давам с лъжицата и той лапа и продължава да реве. Иска да си засмуче просто. И първите 4-5 хапки са - бутам лъжицата, ръгам бибата (залъгалката), той преглъща, вадя бибата, пъхам лъжицата и пак бибата... След 4-5 хапки вече не е така освирепял и ме оставя да го дохраня с лъжица. За щастие това ни се е случвало само 3-4 пъти. Grinning

# 14
  • Мнения: 2 197
При нас проблема се оказа в лъжицата. Първо накупих няколко пластмасови, някои от интернет магазини, други от аптеката. Оказа се, че всички са много симпатични, но мно-о-ого големи. След като безрезултатно се опитваше няколко пъти да яде с тях (по-точно с най-малката от всички) в пристъп на интелигентност реших да пробвам с една кафена метална, въпреки че на много места имаше предупреждения, че не се храни с метална. Ми детето веднага си отвори устата и започна да яде, даже за любимите плодови пюрета сама си я пъха в устата. А цапането си е неизбежно. Някой да е виждал лигавник за майки?

Общи условия

Активация на акаунт