Престараваме ли се понякога и защо

  • 4 264
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 210
Мили мами, аз съм отскоро в този форум и през последните няколко дни прочетах доста интересни неща. В главата ми се породи един въпрос - не се ли престараваме понякога. Във форума бях свидетел на сериозни спорово най-вече относно храненето на бебетата и кое е здравословно за тях и кое не.
С изказването си не искам да обидя никого, но кой е в състояние да предпази детето си от всичко.
Аз също се старая да се информирам за да взема правилното решение, но каточе ли колкото повече чета толкова повече се обърквам. На вас не ви ли е трудно да вземете решение за това кога да захраните бебо с какво, кога да ко сложите на гърне, колко телевизия да гледа, за и против проходилката и др.
Мисля си че този форум е много важен в това отношение но моляви не се престаравайте. От това че веднъж сте дали на детето си пшенично а не царевично нишесте, прясно а не адаптирано мляко нещата няма да се променят  много. Мисля че по важно е да създадем навици и да възпитаме правилно детете си.

Приемам всякакви мнения по въпроса, дори и най-критичните

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Не виждам нищо лошо в това да се допитваме един до друг за най-различни неща. Въпроса е дали всичко казано да следваме сляпо или да си направим изводи от цялата информация и да решим как най-добре да постъпим.

# 2
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Разбира се, че се престараваме понякога Grinning . Ама защо, ами защото сме майки и се стараем да направим най-доброто за своите бебета  Simple Smile .

# 3
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Цитат на: PetiaK
Разбира се, че се престараваме понякога Grinning . Ама защо, ами защото сме майки и се стараем да направим най-доброто за своите бебета  Simple Smile .

и аз мисля така, понякога се престаряваме, понякога и грешиме, но нали затова са форумите за 'сверка на 4асовника"

# 4
  • София
  • Мнения: 13 200
Аз за себе си лично, смятам, че не се престаравям. По принцип не съм краен човек. Чета много и въз основа на това взимам решенията за детето. Претеглям плюсовете и минусите и решавам. Досега (да чукам на дърво) не съм била изправена пред трудни дилеми. Храних и храня по режим, захраних я рано, не съм я слагала в проходилка, пуснах я да си проходи сама, без да я държа за ръцете, да я връзвам с колани и т.н. Всичко това съм го направила, защото съм била твърдо убедена, че така трябва. След като прочетох книги, статии в интернет, мнения в клубове и форуми стигнах до решението за всеки един случай и съм убеден, че съм постъпила правилно, не съм имала никакви съмнения.

За споровете - в спора се ражда истината! Mr. Green

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: maia_sevova
На вас не ви ли е трудно да вземете решение за това кога да захраните бебо с какво, кога да ко сложите на гърне, колко телевизия да гледа, за и против проходилката и др.



Ами не, изобщо не ми е било трудно.
Когато открих форумите беше 16 януари 2004г (хмм, скоро ще стане 1 година членство, шЪ почерпя Laughing ) и дъщеря ми тогава беше на 1г и 4 месеца - захранена отдавна. По този въпрос единствено и само съм следвала съветите на педиатърката на дъщеря ми , за което не съжалявам нито за миг, даже напротив.
Много рядко чета форума за Захранване - мисля, че не се нуждая от него - дъщеря ми не е бебе и не мисля, че този форум може да ми бъде полезен кой знае колко.

За проходилките няма какво да кажа : всички тук знаят моето мнение.

за ТВ: Дядо Коледа ни донесе нов ТВ - и дъщеря ми получи от Дядо Коледа 2 видеокасети с любими нейни филмчета, да, обича да гледа, гледам да не прекалява с него. до скоро не знаеше какво е това ТВ, просто нямахме, но и е доста интересно.

За гърнето: също не ми е трудно с взимането на решение - за успехите няма да се хваля както и няма да се оплаквам.

И изобщо за какви трудности говориш и за какви решения? Shocked  Shocked

Аз съм един уверен човек в себе си, който на последно място ще седне да пита с какво да храня детето си, още повече хора, които нямат и идея за какво става въпрос.

# 6
  • Мнения: 17 401
Напълно подкрепям Лиорена!

# 7
  • Мнения: X
Цитат на: Liorena
Цитат на: maia_sevova
На вас не ви ли е трудно да вземете решение за това кога да захраните бебо с какво, кога да ко сложите на гърне, колко телевизия да гледа, за и против проходилката и др.



Ами не, изобщо не ми е било трудно.
Когато открих форумите беше 16 януари 2004г (хмм, скоро ще стане 1 година членство, шЪ почерпя Laughing ) и дъщеря ми тогава беше на 1г и 4 месеца - захранена отдавна. По този въпрос единствено и само съм следвала съветите на педиатърката на дъщеря ми , за което не съжалявам нито за миг, даже напротив.
Много рядко чета форума за Захранване - мисля, че не се нуждая от него - дъщеря ми не е бебе и не мисля, че този форум може да ми бъде полезен кой знае колко.

За проходилките няма какво да кажа : всички тук знаят моето мнение.

за ТВ: Дядо Коледа ни донесе нов ТВ - и дъщеря ми получи от Дядо Коледа 2 видеокасети с любими нейни филмчета, да, обича да гледа, гледам да не прекалява с него. до скоро не знаеше какво е това ТВ, просто нямахме, но и е доста интересно.

За гърнето: също не ми е трудно с взимането на решение - за успехите няма да се хваля както и няма да се оплаквам.

И изобщо за какви трудности говориш и за какви решения? Shocked  Shocked

Аз съм един уверен човек в себе си, който на последно място ще седне да пита с какво да храня детето си, още повече хора, които нямат и идея за какво става въпрос.


  202uu  
 Вслушвам се в детето и педиатъра си, така взимамрешенията аз - нямам никакви проблеми, захранила съм я рано, нямам проблем - ако имам ще спра. Децата са различни, каквито са и възрастните. Те най-добре си знаят какво им харесва, какво не, кога са готови за нова храна и кога не.

# 8
  • Мнения: 210
Радвам се  че получих такъв отговор защото бях останала с впечатление че много хора не са уверени в себе сии което не е хубаво. Не ме разбирайте погрешно аз също съм уверена в решенията които вземам но смятам че доста майке си престарават и се стремят да си осложняват живота. Исках просто да ви кажа по спокойно. Знам че в спора се ражда истината, но трябва да има кой да севслуша. Забелязах че някои хора дори не прочитат за какво става въпрос а просто си казват мнението.

Пак казвам не искам никого да обидя

# 9
  • Мнения: 4 629
Не мисля, че става въпрос за престараване. Тук всеки споделя опита си и изказва своето мнение. По всеки въпрос има съответните "за" и "против" аргументи. Но от тук нататък си взимаме сами решенията как да постъпим в нашите конкретни ситуации. Не мисля, че може да се нарече престараване желанието ни за повече информация по въпроси свързани с отглеждането на децата ни

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: maia_sevova
На вас не ви ли е трудно да вземете решение за това кога да захраните бебо с какво



да, забравих, дъщеря ми обожава да яде маслини и кисели краставички - така и се услаждат тези два Солени продукта, и аз сега какво? да ги заключа в хладилника и да не и давам, защото за нейните ( в смисъл детските) крехки бъбреци някой беше казал, че не е хубаво #Cussing out , ами ОК, не е хубаво, ама от 5 маслини и 3 кисели краставички няма нищо да и стане.

и аз сега какво? да тичам във форума за Захранване да пускам Тема : "мога ли да давам на .....годишната си дъщеря (всички виждат на колко е ) маслини и кисели краставички?" - ами, няма да стане просто, за да прочета между 5 и 10 страници вредата на солта върху детските крехки бъбреци.

аее мерси.

# 11
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Liorena
дъщеря ми обожава да яде маслини и кисели краставички - така и се услаждат тези два Солени продукта, и аз сега какво? да ги


Хей, Лио, мойто пък нагъва туршия като невидяло Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green . Маслини не съм я пробвала да яде, но виж, може да й хареса! Маслините са полезни, а има и безсолни People Angel

# 12
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Цитат на: maia_sevova
Радвам се  че получих такъв отговор защото бях останала с впечатление че много хора не са уверени в себе сии което не е хубаво. Не ме разбирайте погрешно аз също съм уверена в решенията които вземам но смятам че доста майке си престарават и се стремят да си осложняват живота. Исках просто да ви кажа по спокойно. Знам че в спора се ражда истината, но трябва да има кой да севслуша. Забелязах че някои хора дори не прочитат за какво става въпрос а просто си казват мнението.

Пак казвам не искам никого да обидя

Можеби наистина не съм разбрала съвсем то4но въпроса ти. Мисля, 4е всеки взима решение кое е добро и кое не за детето му. Някои просто се притесняват пове4е, особено когато е първо дете дали постъпват правилно. Аз за първото си дете слушах педиатърката и  самото дете си показва . Сега e по същия на4ин и 4ета  форумите винаги има нещо интересно.

# 13
  • Мнения: 46 434
За себе си мисля, че не се престаравам, водя се по детето и нуждите му. Не винаги слушам педиатърката, като видя, че нещо не му влияе добре - не го правя. А за престараването при кърменето и захранването, тук има майки, които са фанатици на тая тема, така че не мисля да изказвам мнение, че ще ме линчуват.

# 14
  • Мнения: 811
Цитат на: Liorena

Аз съм един уверен човек в себе си, който на последно място ще седне да пита с какво да храня детето си, още повече хора, които нямат и идея за какво става въпрос.


Аз пък поне веднъж седмично се чувствам неуверена. Е,за по-глобални въпроси - добре ли ги възпитавам, дали им отделям достатъчно време и подобни.

Гледам второ бебе, ама и пето да гледам - някои неща се забравят. Има и крайни мнения във форума, ама то навсякъде ги има. Четеш и преценяваш.

Макар да съм майка с известен опит тук съм намирала интересна и полезна информация.

Благодаря на всички майчета, които намират време да споделят своя опит, радост или притеснение с останалите!!
Весели празници!!

Общи условия

Активация на акаунт