тревожа се, колко може да издържи още?!?????

  • 6 664
  • 102
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
моя близка е постъпила снощи в Майчин дом с изтекли води, без разкритие и болки 20 преди термин...понеже системата не е помогнала за започване на раждане, са я преместили за наблюдение, но само сутирн и вечер минавал лекар, единият казал, че водите никакви ги няма, но тоновете са добри засега, а другия - че са намалели (водите). но толкова инфо само. тя е много объркана, ами ако стане нещо през нощта? колко може да издържи бебо на сухо? какво да праив? аз й казах да настоява да й дадат инфо за състоянието й, загатнали са и "че има и друг начин за раждане", но какво пари ли чакат?!?! моля, посъветвайте ме!

# 1
  • на село
  • Мнения: 1 028
Моите води изтекоха 15 дни преди термина. Предния ден бях на гинеколог за консултация и си говорихме точно по темата. Та той тогава ми каза че бебето може да остане до 12 часа в корема на майката без околоплодна течност. Като се замисля горе- долу на 11 - я час бебка се роди, но със система, защото контракциите ми бяха много слаби и неритмични.
Така че аз така знам - 12 часа.
Дано всичко да мине нормално - все пак щом редовно слушат тоновете.... Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 1 877
ох, те от вторник са започнали да изтичат...дано има поне още малко...че тази нощ ще е трудна за нея, докато дойде утре лекар да я види и да чуе сърцето (нали само сутрин и вечер го правели там...)

# 3
  • Мнения: 468
Ох, като чуя нещо подобно и се разтрепервам...
Обади и се, кажи и да се размрънка, че не се чувства добре, нещо да поизлъже, поне запис да направят...
Дано утре пишеш, че тази нощ е родила и са добре с бебока.

# 4
  • Мнения: 416
Ще вдигна болницата във въздуха на нейно място!  Ако минат твърде много часове и не започне раждане, да й направят секцио, това май е другото раждане, не знам, но настръхвам като чета такива работи.


Дано всичко да мине добре!

# 5
  • Мнения: 6 164
Боже мой какво става бе? Загатвали!!! #Crazy Бебето ли ще рискуват!!! На мен ми призлява, честно! Аз знам, че бебе без води не стои дълго. Ох, това на нищо не прилича! И на мен ми се разтрепери отвътре, ще следя темата, дано всичко мине добре!!! Praynig

# 6
  • Мнения: 5 370
БЕЗ ВОДИ В ПРАВИТЕЛСТВЕНА БОЛНИЦА СЛЕД 15 ЧАСА БЕЗ РОДОВА ДЕЙНОСТ, БЕЗ ВОДИ ВЕДНАГА МИ НАПРАВИХА СЕКЦИО ПО СПЕШНОСТ БЕ!!!Какви са тези доктори в Майчин дом????????
Ето ме същият случай-23 дена преди срока е роден Станислав.
Не знам какво е болка даже и след система.
просто не искаше да тръгне и това е.
На 6 март след  4 дена празници моят доктор Станев събра екип по спешност и ме срязаха.
Опасно е и за бебето, и за майката!!!!!!! Най -вече от инфекции.
После ми биха антиобитици една седмица близо.

# 7
  • Мнения: 1 172
Когато аз раждах там имаше момиче, което твърдеше, че още от предния ден са му изтекли водите. - т.е. над 24 часа. Роди здраво дете във втората нощ от престоя си в болницата.
Не знам доколко часа може бебето да оцелее без околоплодни води и доколко преценката на майката е вярна. А и какво точно е имал предвид лекарят с това "водите никакви ги няма". Втория начин е секцио и явно не прибързват с него.... така си мисля аз де, доколкото познавам моя си лекар.
Но тя има право да настоява да получи информация за състоянието си и определено трябва да изиска такава, шом се тревожи.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Абе кви са тези работи...загатване... Rolling Eyes
На мен водите ми изтекоха в 1 часа през ноща /а имах насрочено секцио за сутринта/...обадих се на докторката и тя докато дойде аз вече бях със 6см. разкрите без да усетя Mr. Green Решиха да пробват нормално раждане като екипа за секцио беше свикан за всеки случай...е да ама не се наложи...след 20мин. на с-ма ме преведоха в родилна зала и моя син изплака сбед още 30мин.  Grinning Почти през цялото време слушата тоновете на бебчето.
Нека настоява да и разяснят...какви са тези работи незнам  Rolling Eyes
Докато бях в предродилна зала имаше една циганка с изтекли води преди моите...и системи и включваха и чудеса..не ще и това е. Разбрах, че е родила на другия ден по обед.
Стискам палци всичко да е с добър край  Hug

# 9
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Ще вдигна болницата във въздуха на нейно място!  Ако минат твърде много часове и не започне раждане, да й направят секцио, това май е другото раждане, не знам, но настръхвам като чета такива работи.


Дано всичко да мине добре!

Точно така. Naughty

# 10
  • Мнения: 334
Не се учудвам на наглостта и безотговорността на лекарите там.
Мен ме оставиха 20часа с изтекли води ,резултат:бебето и аз на антибиотик.Просто имахме късмет.

Дали са изтекли водите,не винаги майката може да прецени,но лекарите би трябвало да имат начин да го установят категорично,а не да загатват.
Пожелавам всичко да мине нормално,и утре да се похвалиш,че са добре,че вече ги мисля.
Стискам палци.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 877
момичета, точно това я посъветвах - да ги гони и да им досажда без срам и да драматизира колкото може повече!!!

а ако пак  нищо, да търси избор на лекар в краен случай, макар че знаех, че е 100 лева там, а сега тя ,ми пише, че дигнали таксата на 500.

моля се Бог да зи запази тази нощ и да имаме добри новини утре. ианче баща й утре ще търси връзки там, той е лекар ветеринар и има познати, но защо трябва така да са безхаберни....

# 12
  • Мнения: 416
Според мен да не чака до сутринта, да се събере дежурен екип и да решава какво да се прави ОЩЕ СЕГА! Няма да е първата, нито последната, която ражда през нощта!

Да не търсят връзки, а да вдигнат скандал, щом стоят така нещата. Идва ми да вдигна телефона и да ги навра в на кучето ....

Може би /и дано/всичко да си е наред, но трябва да е под постоянно наблюдение според мен, а не просто да си чакат!

# 13
  • Мнения: 317
Имам лош опит от Майчин дом - искат пари сто процента ! Кажи и да вдига пара , иначе никой няма да и  обърне внимание .

# 14
  • София
  • Мнения: 1 750
Ей тея лекари, аман от намеци и безхаберие.
vaniliaice, кажи на твоята позната да не се предава, а да си търси правата. Как така само сутрин и вечер минавали лекари, ами ако се наложи на обяд например?!?
Моля се за майката и бебето, дано всичко с тях е наред! И моля те, кажи утре как са!

Общи условия

Активация на акаунт