течен шоколад?

  • 3 626
  • 14
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 537
Момичета, моля ви  Praynig кажете ми рецепта за течен шоколад със сухо мляко, ама ако може по-съвременна, защото свекърва ми и майка ми ми дават разни, но те са доста стари и явно никой не знае,  колко  грама е била едно време опаковката такова мляко, а съпруга ми много иска да му приготвя шоколад, а и аз искам да го зарадвам! Пък и честно казано, остана ми от детето и въобще не ми се ще да го хвърлям! Blush

# 1
  • Мнения: 1 526
Течен шоколад

ПРОДУКТИ:
250 г вода
400 г захар
125 г (1 пакетче) масло
250 г сухо мляко
5 с. л. какао
2 пакетчета ванилия

ПРИГОТВЯНЕ:
Котлонът се загрява на 1. Водата се затопля, добавя се захарта. Бърка се, докато захарта се разтопи, след което се прибавя маслото. Щом и то се стопи, всичко се сваля от котлона и с миксер се разбъркват първо сухото мляко, а след него какаото и ванилията. 

 

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 537
Много, много БЛАГОДАРЯ!!! Grinning

# 3
  • Мнения: 1 526
Ще благодариш ако ви хареса   bouquet.
Забравих да кажа, че трябва де се охлади и да се постегне в хладилник.

# 4
  • в къщи
  • Мнения: 467
И аз го правя,като Tali Dan.Но опитай да намериш сухо мляко 'Лактан',че иначе се разбива мн. трудно и остават не разтворени топчета.И разбивай в поизстинала вода,захар и масло. Peace

# 5
  • Мнения: 4 195
iмай в предвид, че много хубаво трябва да омешаш сухото мляко и какаото, да не останат никакви топчета - аз го пресявам през сито след като добавя какото към млякото Peace
Иначе и моята рецепта е горе долу същата, но аз слагам 5 пакета сухо мляко от 100гр

# 6
  • Мнения: 5 622
Напомнихте ми за детството, когато майка ми ни приготвяше такъв течен шоколад.....  Heart Eyes

Все пак си мисля, че вкусът му не е точно на течен шоколад и, че купен е най-добре, ама.....ако ви се е прияло от този, пробвайте  Wink

# 7
  • Мнения: 4 195
Бубе става си баш като този на майките ни. Вкъщи това е любимия ни десерт, но много зле ми се отразява на дупето, когато го правя повече от веднъж месечно. Става чудесен, аз лично го предпочитам хиляди пъти пред купешкия  chef

# 8
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Аз за последния месец три пъти правих такъв, по същата рецепта. Много ни харесва, а и го предпочитам пред купешкия.

# 9
  • Мнения: 184
Ммммммм, обожавам такъв течен шоколад newsm74

# 10
  • Мнения: 863
имах една отворена  кутия Нестле Джуниър ,а пък детето в момента трябва да пие друго мляко,та викам ще взема да направя един течен шоколад,че мъжо каза,че едно време много го обичал.много хубав стана,само дето на мен малко по сладък ми идва,ама то сигурно това е търсения ефект.А пък и аз не съм много критерий,защото аз и от купешкия не мога да изям пове4е от 3-4 лъжици.Та мисълта ми беше ,че стана хубав PeaceМъжо дове4ера ще си каже и той тежката дума newsm53

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Аз да кажа един течен шоколад, който майка ми правеше като малка, но не помня точно пропорции и се прави с пресно яйце :
1 желтък
малко какао
малко вода
2 с.л. сухо мляко (може и по-малко)
Разбърквате добре и ядете.
И пак повтарям-само с пресни яйца го правете (ако решите).

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 130
Аз го правя със сухо мляко , което купувам от Метро- пакета е от 1 кг. Мисля че беше на Меркурий струва около 6-7 лева. Успех!

# 13
  • Мнения: 525
благодаря за рецептите полу4исе супер  досущ като на мама.варнахмесе в децтвото с мажо  bouquet

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
благодаря за рецептите полу4исе супер  досущ като на мама.варнахмесе в децтвото с мажо  bouquet
Запали ме, ще взема да го направя и аз....... Praynig

Общи условия

Активация на акаунт