Белтъкът

  • 620
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 164
Нещо съществено ми убягва newsm78 - не трябва да се пие прясно мляко, заради белтъчна алергия. Не трябва да се яде белтъка на яйцето заради същото. Но сирене се яде? А то се прави от мляко. Какво пропускам? Thinking

# 1
  • Мнения: 7 803
белтъка се променя при направата на сирене

# 2
  • Мнения: 27 524
Ако има алергия към белтъчините, не може нито сирене, нито кашкавал, нито извара и т.н.  Peace

# 3
  • Мнения: 6 164
Не, няма алергия /да чукам на дърво/, просто питам информативно. Защото едното се избягва до 1 г. , а другото не се... Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 27 524
Щом няма алергия - давай го по-спокойно. Много се вторачваш, Мисти, в нещата и подробностите, така накрая ще откачиш  Crazy

Избягва се превантивно, но не и задължително, не и в малки количества. Важното е до 6 месеца да се внимава с бебето. След това е по-спокойно. Което не значи да се тъпче с потенциално опасни неща, но и все пак не бива да се вманичаваме. Ако има пюре със сухо мляко - то не е проблем, ако няма алергия, понеже съдържанието му в пюрето е минимално. Виж, кашите е добре да са с АМ  Peace
Когато има алергия, не се яде нищо, което съдържа белтъчини  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 434
Блонди, ами аз давам на малката каши на Хумана, те са с мляко /има само една безмлечна/ има ли проблем, да ги спирам ли? newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 15 219
emy_emy , с АМ ли храниш бебето си? Ако сте на АМ и досега не е проявило алергия към белтъка на кравето мляко, значи всичко ви е ОК. Можеш спокойно да даваш млечна каша.
Бебетата с АБКМ пият специални млека и изобщо начинът им на хранене е много различен.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 434
През деня се кърмими, а вечер давам АМ. Не съм забелязала реакция, а и аз май не знам в какъв вид трябва да се прояви  Embarassed /обрив, повръщане/ newsm78
До сега е изяла една опаковка млечна каша и 2-3 пюрета с млеко /готови/.

# 8
  • Мнения: 27 524
Продължавайте си както досега, всичко ще е наред  Peace

# 9
  • Мнения: 7 640
emy_emy , с АМ ли храниш бебето си? Ако сте на АМ и досега не е проявило алергия към белтъка на кравето мляко, значи всичко ви е ОК. Можеш спокойно да даваш млечна каша.
Бебетата с АБКМ пият специални млека и изобщо начинът им на хранене е много различен.

подкрепям!
А в прясното мляко кравия белтък е с непроменена молекула, в сиренето, кис.мляко и изварата, вследствие подсирването, тя се накъсва на фрагменти. По подобен начинт се обработва и кравето мляко в АМ, но пак се и крави белтък.

Общи условия

Активация на акаунт