Проблеми на работа

  • 1 775
  • 19
  •   1
Отговори
  • България
  • Мнения: 224
Не зная къде другаде да споделя и да получа съвет ,освен тук SadПо професия съм учителка и имаме много хубав колектив,но от известно време шефът ни въобще не го интересува работата,не идва на работа със дни.От това страдаме ние,защото ни се спира и нашата работа.... SadНеподписани документи,неразрешени проблеми с учебната дейност,организационни проблеми....Ужас!!!Той се изявява и като общински съветник ,председател на разни комисии....влиятелен е....!Цяла седмица не се е появил в у-ще!!!!Какви действия да предприемем???За сега сме правили събрание на синдикално ниво за този проблем.Какво можем да направим по-нататък???В инспектората всички са корумпирани и не зная има ли смисъл???Знаем,че каквото и да направим си ритаме хляба,но не може така да продължава!!!Дайте ми съвет,моля!!!

# 1
  • Мнения: 1 938
Много тъжно... Sad

# 2
  • Мнения: 2 040
Ами съберете колектива и НЕГО и му обяснете че неможе да работите, при положение че той не си е свършил работата ...  Peace

# 3
  • Мнения: 6 167
Знаем,че каквото и да направим си ритаме хляба,но не може така да продължава!!!Дайте ми съвет,моля!!!

първо изобщо не си ритете хляба.  Naughty

винаги ме е побърквало това отношение към Шефа, като към някакъв Феодал , от който зависи хляба.

напълно те разбирам, нагледах се и аз на такива шефове в България!  #2gunfire #2gunfire
инспектората - корумпирани
синдикатите - дреме им
шефа - си вее байряка

ами виж какво , напишете писмо до Министерство на образованието и до Инспектората.
С входящ номер , подписано от 'колектива'. Има административен срок за отговор. - 30 дни.
за становище мисля по-малко. Ще ви отговорят, няма начин, ако не - имате право на обяснения и наказания за съответните държавни служители.

но ако не разберете, че заедно ще промените нещата - никога няма нищо да промените.
това е като бягането от час - или заедно, или никой.
само в случая мотива е чисто професионален, проблемът е, че в БГ всичко е лично.

ох, много мога да говоря, направо ме побъркват такива ситуации.
дано да имате кураж и професионализъм да потърсите отговорност.
ако не - така ще си стои тая страна - с шефове-феодали.



# 4
  • Мнения: 6 167
другият вариант е, да регистрирате 2-3 поредни неидвания на работа, да се подпишете и да настоявате за дисциплинарно уволнение.

МОН имат и зелен телефон: 0800 16 111
там може да ви отг. на въпросите.

Последна редакция: сб, 07 окт 2006, 12:48 от Lennie

# 5
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Леле, какво ли не бихме дали нашата шефка да замине на някъде. Аз също съм учителка. При нас пък е обратно- постоянен тормоз от нейна страна. Всяко нещо задължително не се одобрява, докатоне се върне по 3-4 пъти. Дори папки от изпит- веднъж- не слагайте празни листа, ако не  еписсал ученикът нищо, втори път- ама защо не сте ги сложили. КАто кажеш- ама вие така закахте, казва- не е вярно. Абе пълен тормоз откъдето и да го погледнеш. А вие заместник нямате ли? Той защо не се разписва със запетайка? При нас това е редовно, ако шефката откаже да подпише нещо, защото не е на кеф- заместниката разписва със запетайка. Абе всеки директор с номерата си. Да не говорим как разговаря с нас- като с някакви роби, които са длъжни безприкословно да изпълняват каквото тя нареди- независимо, че примерно по съвещания са казали какви са изискванията за съответната специалновт- не, тя не одобрява това и няма да стане. Край- каквото каже , това. Ако дойде проверка от инспектората- елате вижте в каква мила добра женица се превръща. Ангелче просто. #2gunfire

Изобщо не си мисли, че ако напишете до министерството ще постигнете нещо. АСрещу нашата имаше подписка от целия колектив+ за психически тормоз на работното място. Пратиха ни комплексна проверка 2 месеца, проверяваха нас, не нея. Накрая написаха, че всичко е повечеот ок и жалбата е неоснователна. Финансовата ревизия излезе перфектна ! Тогава тя беше ВРИД директор, след няколко месеца имаше конкурс и познайте кой спечели- естествено, тя ! На конкурса се яви и наш колега, за който имам наблюдения,че е 100 пъти по- от нея+ нашата само е чувала,че има такова нещо като компютър, ама за какво и как служи- не може да отговори. Да не говорим какви неадекватни решения взима понякога в организационната работа. Е, айде моля ви се- няма корупция, нали?

Последна редакция: сб, 07 окт 2006, 12:34 от Джемма

# 6
  • България
  • Мнения: 224
Момичета,много ви благодаря!!!Това е много добра идея да вписваме кога идва и кога не идва-постоянно,и да пишем до министерството на образованието.Не може да продължава така и да си взема заплатата!!!

# 7
  • Мнения: 6 167
Момичета,много ви благодаря!!!Това е много добра идея да вписваме кога идва и кога не идва-постоянно,и да пишем до министерството на образованието.Не може да продължава така и да си взема заплатата!!!

problemyt, който виждам в регистрацията е, че ако тоя изрод има връзки може да изкара отпуска със задна дата. кой разрешава отпуска на директор? инспектората ли?

другото което много 'работи' е на оперативки или каквото правите случайно да споменеш, че имаш братовчед в министерството и че можеш да питаш за нещо или нещо такова. такава лампа ще му светне на тоя задник ( извинявам се), че ще внимава много повече #2gunfire #2gunfire

# 8
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не може да се ползва отпуска през учебно време ! Но може да си вземе болнични. Нашата веднага беше уведомена за подписката и кой е подписал- показана и беше и ги позна по подписите , нали ги вижда всеки ден в материалната книга.
Половината от подписалите вече не са на работа !

При нашата не би минал този номер- уволнява всички, за които знае, че могат да я изпортят, ако имат познати в инспектората или министерството. По тази причина още нямаме учител по английски- момичето, което се яви, не беше взето, защото имала познат в инспектората. Но тя и не отговаряше на едно от изискваниятаи така останахме без учител за незнам си колко време още.

# 9
  • Мнения: 6 167
Не може да се ползва отпуска през учебно време ! Но може да си вземе болнични. Нашата веднага беше уведомена за подписката и кой е подписал- показана и беше и ги позна по подписите , нали ги вижда всеки ден в материалната книга.

ми остава номеара с болничния.

но! ако съм аз ще ги организирам в една подписка,че сме регистрирали еди колко си дни неявяване на работа, че работодателя, не е уведомен ( примерно), че е болен или нещо такова и настоявам, че това е системно и айде, да го няма.
синдиката може да съдейства да му се види статута ( болничен примерно ) в това време - има ли няма ли, след което решават проблема.

но при всички положения ще напиша едно протестно писмо до министъра. никой не може да сги спре да го пуснат с входящ номер и да му стопят лагерите на въпросния Шеф.

# 10
  • България
  • Мнения: 224
Джемма,зная,че тово не е работа-да имаш педантичен шеф,но и нашата работа не е лесна!!!Децата намалят,родителите заради шефа ни не си записват децата,у-щето ни е малко и нямаме заместник.Ромите се увеличават...Като няма деца-няма да има клас,а като няма клас няма да имаме работа!!!Ще повярваш ли,че ние му се молим да дойде!!!И телефона си вече не вдига!!!Смятам от понеделник да записвам кога е на работа.Има 2 часа седмично часове-за тази уч.година не е влизал в час!!!!До кога ще търпим подобни хоро за управляващи?!?!!?~

# 11
  • Мнения: 15 619
Аз пък съм на седмото небе, ако моят шефчо не благоволи да ни посети. Whistling Whistling Whistling Пей сърце!
Тъп комплексар. #2gunfire Мисли се за незаменим.
Само ако се досети, колко е смешен, не знам къде трябва да се навре и нииииивга да не излезе. Чужда мисъл в кратунката му не влиза. Хем ми е смешен, хем му се ядосвам на неадекватните реакции...  #Cussing out
По темата: Не искам да те разочаровам, но в нашата мила родина шефитата /на държавна работа/ в болшинството си  са назначени, знаеш по кой начин, имат си гръб и на никого не му пука за подчинените им. Ей т`ва е грозната истина. В твоя случай може да се промени нещо, само ако всички колеги сте заедно, ако някой ви изпорти, ще ядете и пиете след това...

# 12
  • Мнения: 6 167
Джемма,зная,че тово не е работа-да имаш педантичен шеф,но и нашата работа не е лесна!!!Децата намалят,родителите заради шефа ни не си записват децата,у-щето ни е малко и нямаме заместник.Ромите се увеличават...Като няма деца-няма да има клас,а като няма клас няма да имаме работа!!!Ще повярваш ли,че ние му се молим да дойде!!!И телефона си вече не вдига!!!Смятам от понеделник да записвам кога е на работа.Има 2 часа седмично часове-за тази уч.година не е влизал в час!!!!До кога ще търпим подобни хоро за управляващи?!?!!?~

ето това го описвате в официално писмо и го пускате до инспектората и МОН.
нека ви се обясняват  Wink

# 13
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
О, да не мислиш, че при нас е по-различно. И при нас заради нея, не искат да идват деца, тази година сме ги събирали от кол и въже. Знаят какво е положението- няма транспорт до училище, зимата е ад, карат по 8-9 часа, заради катедрите на някои колеги- много сипове и модули физическо. Няма лавка, никкава храна- те са до 3и 20 ! Направо е трагедия. Но знам, че и вашата не е лесна. Но предизвикайте проверка от инспектората и на въпроса им, защо не е оправена документацията- ами нека разберът-защото го няма директора ! Вашата част от  дукументите е написана, акой не се е подписал и защо? Ами да отговаря на въпросите. Ама няма да дойде сигурно, знам ги тия от инспектората, на тях все учителите им са криви, а директорите са просто идеални.

Не зная всички директори ли са така, но нашата е на плаващо работно време,затова едва се мъкне към 9 часа, никога не иска да са и първи часовете, програмата се съобразява с нея. И като дойде станала с гъза нагоре- дръж се. #2gunfire

# 14
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Между другото в петък нашата беше в някакво еуфорично настроение, подписа командировъчните на цели 5 учителки за 5 дена . Никога не се е случвало това преди- винаги е ходила по 1 само ! Ще ходим в Плевен на семинар от понеделник, случайно тук да има и други колежки за там?  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт