Как се правят тарталети?

  • 2 496
  • 4
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 321
 От тези с малко крем и плодове отгоре-дето ги продават по сладкарниците? Тарсих досега из форума и не успях да намеря  newsm78 Мъжът ми ги харесва много, а и малката и много ми се иска да направя в къщи? АКо имате интересни рецепти и за други видове -солени примерно? Hug


Последна редакция: сб, 07 окт 2006, 21:10 от rali4ka

# 1
  • Мнения: 101
Не знам какви тарталети продават в сладкарниците,нито мога да отворя линка ,който даде,но имам една рецепта за тестото,от което се правят.Могат  да се съхраняват на стайна температура на сухо място до  10 дни(ненапълнени,като се пълнят  2-3 часа преди консумация).Рецептата е следна:
200г маргарин или масло,600-650г брашно,2 яйца,1 равна ч.л. сол.
Ако ти трябват сладки тарталети,мисля че можеш да добавиш захар по вкус.
Маргарина се обърква с брашното,за да стане на  трохи,яйца леко се разбиват с сол.Яйцата +към трохите и бързо се омесва меко тесто.Слагаш го в найлонова чантичка и в хладилника за 1 час.Взимаш формички за тарталети,взимаш малко от тестото,с ръце оформяш кръгче и слагаш в формата.Загряваш фурната до 200 О.Сипваш в формата с тестото малко сух грах или фасул(за да не се надига тестото и да се запазва формата на кошничка) и печеш 10-15 мин до златист цвят.После слагаш плънката по желание(след като изстинат,разбира се)
Аз правя солени плънки,мога да ти напиша,ако искаш.А сладка,например,можеш да сложиш 1 лъжичка някакво гъсто сладко,отгоре разбита сметана и да наредиш плодове.А най отгоре да полееш с някакъв сироп и да поръсиш с надробени на едричко орехи.Дано съм ти помогнала Hug Simple Smile

# 2
  • Varna
  • Мнения: 321
 Съжалявам за линка-ще го оправя малко по-късно (да заспи малката,че съм на прибежки сега;))
 ПО описанието което чета на рецептата- точно това имах предвид:) Благодаря ти за рецептата-още утре ще се пробвам. Пиши как правиш солената плънка-ще ми е любопитно да пробвам. Само въпросче за фасула примерно- доста ли трябва да сложа или по няколко зърна-да не е препълнено нали? После хвърля ли се или може да се оползотвори?

Оправих линка-направо снимката сложих:)

Последна редакция: сб, 07 окт 2006, 21:12 от rali4ka

# 3
  • Мнения: 101
Фасула се слага по няколко зърна,колкото да покрие дъното(за да не се надува)Не знам дали ще може да се исползва после-става печен сух фасул.Аз го прибирам и следващия път, когато правя тарталети ,пак го исползвам Hug
А за солена плънка исползвам ,например,руска салата;сирене с чесън,спанак и майонеза;салата с ролца от раци;пастет,с нарязани кисели краставички и маслини;топено сирене+гъби,запържени с лук+бекон(шунка или др);сирене+шпроти+кисели краставички+майонеза;настърган на ситно кашкавал+варено яйце+чесън+майонеза(любимата ми);риба тон от консерва+варено яйце+майонеза+каперси...
Общо взето каквото ти дойде на ум  Simple Smileи каквото има в хладилника LaughingУспех

# 4

Общи условия

Активация на акаунт