Имате ли чувство за собственост над бебетата си?

  • 1 367
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 026
 Аз установявам, че моето е много силно (ако изобщо се нарича чувство за собственост), та май чак ненормално  Confused Пример: вчера бяхме на гости на майка ми, тя си играеше с бебо в другата стая, дойде комшийката и го взела да го покаже на гостите си и то без да ме пита. Аз веднага изпаднах в някакви размишления: той да не е експонат?; ами ако види някакво ядене и премляска (те празнували нещо си...) и му дадат, пък аз не съм го захранила с това нещо.....?
 Аз ли нещо не съм на ред? Случва ли се така и при вас? Разказах на сестра ми и тя каза, че бива, бива чувство за собственост,ама мойто не било нормално! Ненормална ли съм?  Wink

# 1
  • Мнения: 888
Съвсем нормална си си даже! Hug Особено в началото не мисля че има майка, която да няма засилено това чувство на собственост...те са толкова малки и беззащитни и разчитат на нас- ако не сега кога...

# 2
  • Мнения: 3 367
това к нау1их откакто имаме деца е 1е колкото деца-толкова майки и още толкова татковци;
всеки реагира разли1но,изобщо не иде ре1 за "нормален"-"ненормален" Grinning
вие поставяте правилата-кажи на к го засяга какво искаш/не искаш/приятно ти е или не да се прави с/на детето и толкоз;
**
аз никога не съм изпитвала подобно нещо,но се дразня ако им се дава храна без да ме питат и съм го комуникирала на к трябва;
но пак като пример-не ревах от радост като се родиха децата,не ги заоби1ах от ден 1,не се кефих да кърмя, не ги къпя всеки ден,оставих ги на гледа1ки на 6 седмици и още ред други " ужасии"-и това не ме прави по-лош родител

усмихвайте се,
Анна

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не си ненормална - успокой се. Всичко си е в реда на нещата.
С първото си дете и аз изпитвах подобни чувства. Свекървата Close без да съм я молила пое инициативата да къпе бебето. Аз съвсем скоро съм го родила изпитвах чувство постоянно да му се радвам, да го обгрижвам и за къпането исках аз да си го къпя. Помощ можеха да ми окажат в домакинството, но...

# 4
  • Мнения: 15 619
Много си си наред даже.
Бебето е моя отговорност, смисъл и т. н.
То трябва да ми е пред очите...   или пред очите на този, на когото съм го поверила Аз.
Ауу, как не мислят тия хора с главите си , бе!
Как ще го вземе, без да ме пита, бе! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 5
  • Мнения: 7 474
Не бих го нарекла чувство за собственност , а просто притеснение . Нормално е да се притесняваш, когато детето ти е в чужди ръце. Ненормално е да дойде комшия и да го вземе да го показва без да те пита  Close

# 6
  • Мнения: 47 888
ами изпитвам,да,и хич не се мисля за ненормална даже!аз съм ги носила,родила,гледам ги по 24 часа,знам какво е подходящо за тях,какво могат и какво трябва да правят,ядат или каквото и да е,аз нося отговорност за тях,аз ги обичам най-много и аз трябва да преценя дали някой ще ми пипа детето и дали ще му дава нещо да яде!хич даже не си ненормална,това за мен си е чист майчински инстинкт!
ето ви и един пример:баба ми се опитваше да даде на бебето боб #Cussing out,при положение че е алергичен и късно захранен,и боб не е ял,и няма да яде скоро,и добре че дъщеря ми (която е само на 5 години,но знае че бебето не яде от нашите неща!),дойде да ми каже-защото това става тайно ,разбира се !ами питам я ,ти като си алергична към аналгин,бабо,аналгин пиеш ли?да ти сложа един аналгин в лекарствата,пък после да кажа"нали нищо ти няма?!"
децата са мои,каквото и да значи това,и на който не му харесва,да не ги доближава! Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 1 232
е и аз не мисля,че това е чуство за собственост,по-скоро се притесняваш,че може нещо да му се случи в твое отсъствие.Това е прекалена загриженост,аз и сега ако не ми е пред очите изпадам в паника.Надявам се с второто да не е така живот и здраве Hug

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
При мен е много силно Peace.Дори баща и не може да я гледа,тя е на четири месеца и е по 24 часа с мен.Съвсем нормална си,не се притеснявай!  Hug

# 9
  • Мнения: 5 393
Абсолютно нормално.Аз чак наскоро почнах да се отпускам и да го оставям спокойно при други хора. Винаги съм давала да го гушкат и да му се радват, но иначе за грижите и гледането нямах доверие на никого-ни майка, ни баща, даже и мъжа ми постоянно го наглеждах как и какво прави Rolling Eyes Joy

# 10
  • Мнения: 6 164
Не мисля, че това което описваш е чувство за собственост. Просто си загрижена за детето.
Чувство за собственост означава да грабнеш детето от нечии ръце и да кажеш "Мое си е, само аз ще му се радвам и само на мен ще се радва то!" и примерно да ревнуваш, че то се усмихва на други хора.  Crazy Нещо такова е чувството за собственост.

# 11
  • Мнения: 7 803
Не бих го нарекла чувство за собственност , а просто притеснение . Нормално е да се притесняваш, когато детето ти е в чужди ръце. Ненормално е да дойде комшия и да го вземе да го показва без да те пита  Close

 Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз в началото, когато Калина беше съвсем малко бебче бях така - точно като животните - ако някой се доближеше до нея, само дето не започвах да ръмжа... Wink С времето премина  Grinning

# 13
  • Мнения: 372
Ами тогава значи мн. сме ненормалните тук  Mr. Green
Но си мисля, че това е съвсем нормално, едва ли някой милее над него повече от мен, тревожи се, вс. моя мисъл е свързана с него или пък му мисли доброто повече от мен. Затова се смята, че др. такова чувство като майчинството няма. Все пак аз съм тази, която трепери най-много над него, а и недай си боже аз ще стоя до него, когато е зле, а тези страничните ще дойдат ще го поогледат като музеен експонат, ще му се порадват малко и толкова, та до следващия път.
Мое си е детето и вс. ще се съобразяват, това което аз смятам, че е добро за него.

# 14
  • Мнения: 8 505
Като че ли не чак толкова силно.Или пък имам доверие на хората около мен,знам ли...

Общи условия

Активация на акаунт