Помогнете ми с връзка в софийска телевизи

  • 661
  • 8
  •   1
Отговори
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Имаме следният СПЕШЕН проблем.

Голямата ми дъщеря е абитуриентак тази година и техният випуск вече направиха резервация за празника си за 24-ти май във Централният военен клуб- прекрасната царска бална зала. До тук добре.

Проблемът- ТОТАЛИТАРИЗЪМ В ДЕЙСТВИЕ!!!! Директорката на училището- 144-то-  се е  запънала, че иска балът да е на 25- ти- тогава били се правили баловете на училището им по традиция- но тази дата за ЦВК е заета, а и тогава има бал синът на класната на дъщеря ми- не става да са в един и същи ден.... Лошото е, че вече два пъти директорката ходи на своя глава и отменя резервацията , без за това да са съгласни нито децата, нито родителите и натрапва избраната от нея дата и МЯСТО!!! Започнала е и да манипулира поотделно класовете , за да се откажат от датата и мястото, а  истината е че  някои ресторанти дават процент за организиращия подобно мероприятие- в случая въпросната директорка. Недоказуемо, но факт.

Има подписка от 111 ученика 91 са съглани за 24-ти в ЦВК. Обаче ако продължава да ги тормози- все пак имат още 1 година в НЕЙНОТО училище....   #Cussing out, може и да намалеят...

Нужна ни е гласност на проблема!



Вие сте!  Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: сб, 07 окт 2006, 16:49 от pipi67

# 1
  • Мнения: 1 520
Не мога да помогна конкретно, но исках само да кажа че мястото е страхотно. Моят бал също беше там, в тази зала.
"Господарите" или "Здравей България" дали не могат да свършат работа за своеволията на директорката. В крайна сметка изцяло в правото на децата е да изберат мястото. На нашия бал директора беше само гост.

# 2
  • Мнения: 413
Пробвахте ли вие родителите да изясните този проблем с въпросната директорка?
Ако и след разговор с вас няма резултат - тогава да търсите телевизия  newsm78

Нямам връзка в телевизия, това, което ми идва на ум са "Господари на ефира" и "Частен случай" (въпреки, че случаят не е много частен...)

# 3
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Директорката отказва да разговаря, има сформиран родителски комитет за а битуриентският бал, но няма обратна връзка.... #2gunfire

Аз търся варианти, защото трябва да се действа бързо, т.к. вече повечето дати на хубавите места са резервирани.... ooooh!

По принцип БТВ реагират бързо и с разбиране на подобни проблеми, в крайна сметка ще пробвам и на дежурните телефони на Новините, но все пак ми се искаше едно рамо да помогне.....

# 4
  • Мнения: 10 758
Лили работи в БТВ.

# 5
  • Мнения: 3 861
В понеделник съм на работа, ще говоря с една колежка Peace

# 6
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
В понеделник съм на работа, ще говоря с една колежка Peace

 Hug

Голямо благодаря , аз се уговорих с децата да отида и да се срещна с тях днес в голямото междучасие, защото се оказва че директорката ги изнудва с това, че някои са с предупреждения за неизвинени отсъствия и че може и да ен завършат.
Освен това списъците с гласуването са при нея, а тя не ги дава.....
Като се върна от срещата отново ще пиша!
Сформирали сме родителски комитет , които да се заниме с проблема.

Хайде бе, да не е Тошово време!!!! #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 7
  • София
  • Мнения: 4 865
аз ти отговорих и на другото място, където беше пуснала темата...

тук обаче чета за неизвинените отсъствия. това си е проблем на децата и няма много общо с датата/мястото/вида на бала. правилникът си е правилник и никой директор не може да изключи ученик без провинение (при опит за това, вече има смисъл да се търси помощ от медиите), както и никоя медия не може (или поне не е редно) да спасява ученици от изключване заради неизвинени отсъствия.

а планирането на бала и  резервациите не се ли уговарят предварително - нещо като представител от всеки клас и директора заедно да решат какво, как и къде? тази пълна липса на комуникация и уж безпричинното инатене ми подсказват, че совите не са това, което са...

# 8
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Да, видях че си ми отговорила и в Нашите деца и си позволявам да копирам отговора си и тук, защото принципно нещата бяха представени в резюме.

Да, по принцип е хубаво децата да се оправят сами, но нека да виждат , че и имат и нашата подкрепа. Аз въставам срещу начина, по който действа директорката, а не защото не мога да й натрия носа....

нямам познати но в едно е права Янита - бала не зависи от директорката - тя е там без пари - а който плаща, той поръчва музиката.
Събирате се, слагате един родител и един ученик отговорници, отиват, капарират, подчертават че никой освен тях няма право да отмени резервацията им и готово.
Отделно подавате жалба до министерството срещу нея, описвате случая - тя няма това право и готово.
я преди да викате телевизия сами и резнете крилцата. Не е трудно.
а относно факта че ще учат оище година при нея - какво ще направи, преподава ли им, ще скъса 111 ученика - да ама не, някой друг път Naughty Naughty

От сутринта звъннах във Военният клуб и потвърдих резервацията, говорих с кетъринга, от който зависят повечето неща и казах, че не директорката определя къде ще е балът, а децата и родителите, казах, че има сформиран родитело- ученически комитет в тази връзка и че ние определяме къде и кога ще стане всичко.

Уговорихме се за капарото и договора... Просто все едно бях чела постинга ти....  hahaha

В Клюкарника сащо ми писа една Lilly, която работи в БТв, телевизията е за всеки случай, но не мисля че няма полза от това да се покаже безобразието на един директор на прага на Евросъюза, защото това не й е за пръв път да действа с такива комунистически методи...  #Cussing out


Намерих познати и във Инспектората по образованието, така че нещата няма да останат така....

А днес в голямото междучасие отивам да се срещна с децата,защото директорката е неоткриваема.

Вече се свързах и с репортера от БНТ, който ми посочи mts69сърдечно благодаря в другата тема и той прояви интерес, даже съжали , че не може да одйде още днес. Аз все пак му казах, че това е резервен вариант и ще се свържа с него, ако нещата се "закучат".

А че  не трябва да се поощряват неизвинените отсътвия- спор няма, НО и не трябва това да е повод една ДИРЕКТОРКА да изнудва учениците си.... Балът няма нищо общо с дисциплината или учението!Някои хора бъркат ситуацията с боя, дето има една приказка! Joy

Още веднъж- благодаря на всички за подкрепата!!! Hug

Последна редакция: пн, 09 окт 2006, 13:31 от pipi67

Общи условия

Активация на акаунт