Вече шести ден гнойна ангина

  • 7 355
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 456
Здравейете! Миналия петък ми се обадиха от градината на Лори, че има Т-37,4.В събота и неделя ту имаше , ту нямаше, но в неделя вечерта я боляха ушите и я понеделник отидохме на УНГ. Така- лявоот ухо било възпалено, гърлото силно зачервено, да почваме да мажем гърлото с Грануфарм, а в ушите капки-Берлицитин и Отипакс през 2 часа и вечерта пак да отидем . Вечерта- нещата пили по-зле да започваме АБ- ПАнцеф. Почнахме го в понеделник( 1 път на 24 часа се дава), но гнойта по гърлото още си стои. Довечера ще й дам 6-ия прием, а още  е с гной. Случвало ли ви се е ?

# 1
  • в къщи
  • Мнения: 467
И ние преди 5 дена бяхме с гнойна ангина-Т 39,6.Пи Аугментин,но стана по-зле.Целите и сливици бяха като обвити в гной.Боли я,не яде,направо ужас.Почнахме Гентамицин и на втория ден всичко падна.Няма Т и сливиците се изчистиха.Вече сте чакали достатъчно,сменете лечението според мен.Иди и кажи на лекаря,че не се повлиява от лечението. NaughtyИ бързо оздравяване! newsm10

# 2
  • Мнения: 323
Мисля си 4е не е подходящ антибиотика.
Заведете детето на лекар да го види,и да му изпише нов АБ.
Според мен досега трябваше да се усети някакъв ефект от ле4ението.
Скорошно оздравяване!  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 042
Заведи детето отново на лекар. Най - вероятно този АБ не и действа. И двете ми деца са правили гнойна ангина / щерката много често като по-малка/, но след няколко дни приемане на АБ налепите се изчистваха. На 6-7 ден спирахме АБ и вече си бяха здрави.

Бързо оздравяване желая на детенцето!

# 4
  • Мнения: 2 082
а температура вдига ли още детето.ние бяхме свършили ант,но имаше още налепче на сливицата,което падна в последствие...

# 5
  • Мнения: 3 456
Не, няма Т, тя още от неделя няма Т, т.т още преди да почнем АБ си нямаше Т

# 6
  • Мнения: 3 456
И ние преди 5 дена бяхме с гнойна ангина-Т 39,6.Пи Аугментин,но стана по-зле.Целите и сливици бяха като обвити в гной.Боли я,не яде,направо ужас.Почнахме Гентамицин и на втория ден всичко падна.Няма Т и сливиците се изчистиха.Вече сте чакали достатъчно,сменете лечението според мен.Иди и кажи на лекаря,че не се повлиява от лечението. NaughtyИ бързо оздравяване! newsm10
Вие преди да почнете Гентамицина правихте ли антибиограма или така просто ви го смени педито.?

# 7
  • Мнения: 3 042
Не, няма Т, тя още от неделя няма Т, т.т още преди да почнем АБ си нямаше Т

 Thinking Това много ме учудва. При гнойна ангина и съответно налепи по гърлото мойте деца вдигаха космически Т и ги подържаха докато не започне да действа АБ.

# 8
  • Мнения: 511
ние също бяхме така,пихме АБ 6 дни и накрая минахме на далацин ц инжекций,още след втората спря температурата а след третата падна гноита,сега ще вадим сливиците защото ми писна от тези ангини,

оздравявайте скоро

# 9
  • Мнения: 3 456
Пак съм аз за ангината.
Вече минахме на инжекцции. Поставили сме 6- по две на ден и никакъв резултат. Сутринта я заведох да й вземат гърлен секрет, дано нещо да покаже, въпреки след всички тези АБ-ици много се съмнявам. Какво друго мога да направя?
Моля посъветвайте ме!
Водили сме я на личната, на УНГ, на инфекционист, на частен педиатър- но резултати никакви!

# 10
  • Мнения: 2 082
какво значи ,,никакъв резултат''?как е детенцето,без температура ли е ,храни ли се...

# 11
  • Мнения: 953
Макар , че някои отричат, ние обираме сливиците. най напред с кослородна вода и след това с йодасепт напоени на клечки за уши. при нас има ефект.

# 12
  • Мнения: 511
помолете да изследват детето за мононуклеоза,когато има ангина но не минава се прави натривка на стъкло и се води на хематолог за да проследи кръвните клетки,миналата година на сина ми след като не му мина ангината му откриха мононуклеоза,пак се лекува с инжекций но по силни и по големи дози, не се притеснявай но настоявай за това изследване,защото почти всеки човек боледува от този вирус без да разбере,
ОЗДРАВЯВАЙТЕ БЪРЗО

# 13
  • Мнения: 8 917
lorka barborka , как сте? Оздравявате ли вече? Hug

# 14
  • Мнения: 3 456
Здравейте, ами не, за съжаление отново нямаме подобрение.
Състоянието й е следното: няма Т., но няма и никакъв , ама никакъв апетит.  Гнойните тапи просто си стоят там- поцялото й гърло, по целите й сливици, диша много затруднено, дъхти една такава. Вчера пак бяхме цял ден по лекари. Вземаха й кръв от пръста за хематологично изследване- плазмоцитей са 1 процент- нормално трябвало да са 0, но пък и за инфекц. мононуклеоза били много малко, но за всеки случай й взеха крув от вената за тест за инф. мононуклеоза- отрицателен е. Няма да ви обяснявам какъв кошмар е да държиш дете на 2г. и 4м., докато му търсят вената в малката ръчица. Днес  в 11 чакаме резултатите от гърления секрет, но според лекарката има голяма вероятност да не отчетат нищо след приема на 2 АБ. Иначе аз днес не я заведох на инжекция, че след като след7 инжекции няма подобрение, не виждам смисъл да ги слагаме повече.

Общи условия

Активация на акаунт