На гости във Франция - какъв подарък

  • 3 240
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 243
Момичета,

нуждая се от идеи и съвети. В края на месеца моят съпруг има работа във Франция и там е канен в дома на една дама, с която има бизнес-отношения от известно време. И аз ще съм с него, де  Laughing За дамата не знаем почти нищо в личен план, освен че е вероятно към 40 - 45 годишна. Времето на гостуване за мен е доста странно - предиобяд, на френско шампанско   newsm78 Това вероятно е някаква френска традиция, на мен лично ми звучи малко раничко за шампанско, но както и да е ...

Въпросът е какво да вземем за подарък за домакинята. Трябва да е нещо българско, да не е чупливо (самолета), да нямаме проблеми с него по митниците. Сещате ли се за нещо, за което сте забелязали, че прави приятно впечатление на западноевропейците в този случай. Не ми се иска да е българско вино, защото се страхувам да не се счупи шишето. Тъпото е, че не знам абсолютно нищо за домакинята.

Благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 7 605
Виното няма да се с4упи, раzбира се трябва да го вzемеШ в ръ4ен багаж. Според мен купете едно хубаво българско вино, или пък една книга със снимки от БГ  Peace

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
В Стара Загора има страхотни неолитни жилища .....от там си накупихме малки моделчета на неолитни глинени човечета..само с история можеш да ги смаеш, а това е уникално.......вероятно ги знаеш, но все пак........

за това става въпрос, мисля

МУЗЕЙ "НЕОЛИТНИ ЖИЛИЩА"
Две жилища от новокаменната епоха и постоянна експозиция "Праисторическото изкуство в Старозагорско".
Адрес: бул. "Ген. Столетов" 2 (на територията на МБАЛ "Проф. д-р Ст. Киркович")
Приемно време: 9.00 - 12.00 и 14.00 - 17.00 ч.
Почивен ден: понеделник
Тел. за заявки: 042/ 622 109, 623 931


ей такива подобни

# 3
  • Мнения: 3 423
Да, това с шампанското не трябва да те учудва,
може да очакваш и ягоди към него. Или диня.
Франсетата ценят виното, ама най-вече своето,
но може да вземеш и мелнишко, този сорт го
имаме само ние и в някакъв италиански регион.
Франсетата също са почитатели на добрата кухня,
прави ми впечатление, че разговорите им се
въртят или около секса, или около манджата.
И в къщите им има безброй готварски книги.
Една българска готварска книга ще е добро
попълнение. Мои познати французи си купиха
преди време от България точно готварски книги.
Препоръчвам ти "la cuisine bulgare" na Dimitar Mantov,
твърди корици, богати илюстрации, нечуплива и лека.
Та, сбито и кратко, готварска книга и мелнишко вино.
И да не кокорите очи, като се говори за секс!

# 4
  • Мнения: 6 243
Мерси, момичета   bouquet
Лиске, това с готварските книги е добра идея, таман ще съм си в мои води - за готвене мога да говоря и аз. И за секс, ако се налага  Laughing

Сикретгардън, аз дори не знаех, че на неолитните жилища имало такива пластики. Ходила съм там като ученичка и тогава нямаше. Но ще заведа синковеца непременно и ще си взема за у нас.

Пък може да се прежаля да пъхна една бутилка мелнишко в ръбния багаж, въпреки фобията си от счупено стъкло и червена течноствърху паспортите и парите...

А дали няма някоя книга за БГ секс-а, може да ги заинтригува  Joy

# 5
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
И аз подкрепям идеята за готварска книга или вино, а също така съм виждала да подаряват и саксии с цветя. Но ще е неудобно да се носи от БГ, та може и от френско да купите.
Успех   bouquet

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен вино във Франция да носиш е малко......хм, самонадеяно.......виж да си вземеш от там- да.......но пък като се замисля, тя и историята им е много богата........не се сещам какво българско нещо можеш да им подариш........Българска везана кенарена покривка...... newsm78

# 7
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
може и ка3анльшка ро3ова вода да 3анесеш.... ако се счупи в самолета поне ще ухае на хубаво  Hug
ако можеш да намериш мальк дьрвен макет на някоя 3абележителност ( напр. Алексаньр Невски или нещо подобно ) ще бьде много оригинално.....

# 8
  • Мнения: 6 243
може и ка3анльшка ро3ова вода да 3анесеш.... ако се счупи в самолета поне ще ухае на хубаво  Hug
ако можеш да намериш мальк дьрвен макет на някоя 3абележителност ( напр. Алексаньр Невски или нещо подобно ) ще бьде много оригинално.....
Мммммм, малък дървен макен на Александър Невски в Стара Загора просто няма  Grinning
Има обаче едни мускали с розова вода, декорирани кат омома и ергенин. Обаче това дори на французойка, дето жули шампанско от сутринта, ще й стане ясно, че е върл кич.

Аз лично съм фенка на тукашната кована мед, обаче откак затвориха магазините на СБХ, вече не знам откъде мога да закупя такива неща. А да ходя до Етъра направо не ми се захваща.

# 9
  • Мнения: 945
Сладка хапка, не раzбрах точно кога ще летиш, zа това да предупредя... От 1ви ноември при полети в Европа е zабранено носенето не течности в ръчния багаж. Раzрешени са само 100мл.

А колкото до подаръка, аz бих вzела една от неzи кукли в национални носии. Вино и готварска книга са също добри идеи...

П.П. С Биба сме писали по едно и също време... Поправям се, 500мл, във флакони от мах 100

# 10
  • Мнения: 3 880
Виното няма да се с4упи, раzбира се трябва да го вzемеШ в ръ4ен багаж.
Теzи дни иzмислиха нови предпаzни мерки zа пътуването със самолет иz Европа_ най_много половин литър течности и то в раzвасофки от по мах. 100мл. Shocked

# 11
  • Мнения: 7 605
Виното няма да се с4упи, раzбира се трябва да го вzемеШ в ръ4ен багаж.
Теzи дни иzмислиха нови предпаzни мерки zа пътуването със самолет иz Европа_ най_много половин литър течности и то в раzвасофки от по мах. 100мл. Shocked


 Shocked
 Shocked
 Shocked
Баси, как Ще си носим ракията?  ooooh!

# 12
На мен ми се случи да подаря българско вино на два пъти и никой не ми го върна Simple Smile Франсетата го харесаха, е, вярно никой не каза що не донесеш пак, но става за отбиване на номера.  Също и куклите, нищо че са кич  Mr. Green Аз последно купувах от магазинчето на летището - под 10 кинта за кукла към 15 см. Там има и разни други сувенирчета, които стават за в последния момент, ако нищо не успееш да намериш преди да тръгнеш.
Да споделя и опит с пренасянето на бутилки в чекирания багаж: увиват се в картон (кашон най-добре) или bubble wrap не знам как се казва на български  Blush и после с тиксо отвсякъде. Така и да се счупи бутилката има къде да попие течносста и е изолирана

# 13
  • Мнения: 1 017
Много хубави предложения са ти дали, няма какво да допълня.

Само за виното в ръчния багаж- опаковай го много добре, че аз имам горчив опит с напоени с червено вино дрехи, след като се счупи бутилката точно като минаваше през скенера Crazy

# 14
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Тази година пренесох 3 бутилки вино в 4екирания багаж и жертви няма  Laughing Опаковам ги в някоя дебела дреха или в найлон с балон4ета както казва Жирафа. А за Асеновградския Мавруд съм 4увала 4е се слави с голям успех  Wink

Татянка, а ракията наливам в пласмасовите бутилки от1.5 литра, които са много здрави, а и така по-малко тежат, за сметка на пове4ето огнена вода  Wink Laughing

Общи условия

Активация на акаунт