За нашите Деца, да помогнем...

  • 368
  • 2
  •   1
Отговори
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Имам една идея.
Имам косвени връзки на много високо място-няма да споменавам точно къде.
Иде реч за политик.
Как да оформим точно искане-какъв закон трябва да се прокара-имам предвид за правото на захвърлените в домовете деца  да бъдат осиновявани възможно най-нързо?
КЪМ МАЙКИТЕ ОТ ДВИЖЕНИЕТО-МОЛЯ ВИ, ОФОРМЕТЕ МИ ГО, НАЕМАМ СЕ ДА  ДОСТИГНЕ ДО НЕОБХОДИМИЯ ЧОВЕК.   Peace

 Текстът е взет от съфорумката ни ЧЕРВЕНАТА ДЕПEshark-чица!!!
 за което и благодарим  Hug

# 1
  • Мнения: 6 167
ох, надявам се 'връзките' да си изриграят ролята.

но има някои неща, които ме правят песимистка

- закони и промени не се прокарват с връзки, а с лоби
-  има установен ред кое кога и тн се чете в пл. зала. ' графикът' не се променя от някоя връзка
-  закон се променя със създаване на работна група, съгласувателни процедури,  после минава през вносител , после през комисия и чак после се внася.
- след като мине закона на 1во, 2ро четене, следва ДВ
- след това следват промени на правилник и наредби...


аз съм участвала при промяна на закон на ниво рабтона група и вносител , присъствала съм и на ниво комисия.

и последно... как очакваш в Клюкарник на БГ мамма някой да подаде текст за промяна на закон, член, параграф,точка или каквото и да е?
за какво 'оформяне' става дума?

това, което чета тук ми се струва малко.... наивно.

но може да се опита. Peace

Последна редакция: сб, 07 окт 2006, 18:47 от Lennie

# 2
  • Мнения: 4 195
Движението има изготвен проект, не точно законопроект, защото никоя от нас няма нужните познания, но с предложения какво и ка - отдаван го имаме............ама ако ви кажа как ни отсвирват и каква мафия е именно пазара на сираца в БГ - бедна ви е фантазията.......много деца са без каквито и да е установени документи..
Депешарчице, ще говоря с момичето,което се занимава с това, ще я помоля да се свърже с теб.
Но искам първо да те помоля за нещо - говори с този човек - имай неговата дума че на поне половината неща ще обърнат внимание, от тези, които предлагаме - и тогава би имало смисъл и ти да си ползваш връзките и ние да се потрудим по сериозно.
Не мога да разбера - мафията в БГ е огромана, защо трябва да засяга и тези деца, не може ли поне тях държавата да оправи, поне тях Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт