Как може САМ човек да изкъпе едно бебе?

  • 3 850
  • 82
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Бебето го къпем вечер, аз мия, а мъжът полива. До тук добре, ама на мен в 8 зверски ми се спи и ще взема да изтърва фамилния наследник. Мислих, мислих и си викам - "да го къпя сутрин". Обаче всички работят, бебето го гледам сама и ме интересуват практични съвети от опитни майки как се къпе бебе от един човек.

# 1
  • Мнения: 9 894
с лявата ръка го придържаш през гърдичките и миеш, с дясната поливаш. После пак с дясната сапунисваш нежно, изплакваш си ръката и пак поливаш Simple Smile
предварително си си подготвила всичко. И си поставила хавлията на удобно място.

# 2
  • Мнения: 2 040
И вечер съм я къпела сама ... с едната ръка я държа през гърдичките, с другата сапунисвам,  и изплаквам ... Ще свикнеш, ако така си решила  Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Ъъъъъ, как плакнете?! Значи бебето в едната ръка - ок, с другата сапунисвам - това и сега така, ама плакненето - трета нямам.....

# 4
  • Мнения: 9 894
не, или с лявата придържаш и сапунисваш, а с дясната само поливаш, или с лявата придържаш, а с дясната останалото. Накрая обръщаш бебето по корем/лявата ръката през гърдите пак/, за да му измиеш окончателно дупето, и в тази поза изплакваш окончателно с дясна ръка. Това поне беше моят начин.
Малко трудно се обяснява писмено  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 888
Ъъъъъ, как плакнете?! Значи бебето в едната ръка - ок, с другата сапунисвам - това и сега така, ама плакненето - трета нямам.....
Аз използвах специалното шезлонгче за къпане на бебетата. Ръцете са свободни като я сапунисвах, а при плакненето в вземах с едната ръка под раменцата, а с другата поливах. Така до третия месец. После с ваничката под подвижния душ Grinning

# 6
  • Мнения: 7 803
бебо го дъжа за ръката, като моята сгъвка при китката е на врата. така няма опасност от узпускане на бебо и една ръка абсолютно свободна

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Утре ще тествам как е с плакненето, а с каква вода плакнете - от ваната или от канче (аз действам с чайник Laughing )

# 8
  • Мнения: 1 559
Ние пък досега не сме изплаквали никога Thinking.До преди няколко дни слагахме едно специално олио във ваната и миех малката вътре,а таткото ме 4ака с хавлията.2 пати съм е къпала сама,не ми е проблем,защото няма нужда от плакнене и т.н.,а просто си я поливам с водичката.От няколко дни ползвам  шампоан-пяна ,но пак не съм сменяла водата да е плакна след това newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 1 057
Аз още от самото начало използвах анатомична ваничка за бебета. Тя има специална част от едната страна за новородени, които не могат да си държат главата изправена. Та слагам бебето да легне в тази част (подлагам кърпа за да не се пързаля), сапунисвам тялото и главата, после изплаквам без никакъв проблем.

# 10
  • Мнения: 5 877
Анатомична ваничка. Бебето си лежи по гръб, самата ваничка има приспособление за това. После можеш да я отпушиш, водата се оттича през едно каналче и спокойно плакнеш бебето с чиста вода.
Ето това е. Мога да ти дам назаем.
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_37&products_id=115

# 11
  • Мнения: 2 211
В родилното една "стара пушка" сподели челен опит.
 Сапунисваш бебето в коритото, позаплакваш го със същата вода и после в предварително подготвена кофа /дълбок леген/ с чиста вода го топваш и плацикаш. Пробвала съм го - работи.

# 12
  • Мнения: 858
много ме озадачи тази тема ...че аз все сама си го къпя до сега и не съм се замисляла даже по въпроса.Наливам вода във ваничката във самата вода преди това съм разтворила шампоана ,на сгъвката на дясната ръка ми ляга с лявата го поливам ,после го обръщам по коремче и пак така слагам дясната ръка под коремчето и с лявата го мия и поливам и после си го вадя върху хавлийката на повивалника и там му правя масаж и го обличам.Не му сменям водата и да го плакна,а понякога го мия на мивката и дори под душчето с мене или татко си под лека струйка и нямаме никъкви проблеми. Hug

# 13
  • Мнения: 2 040
Ами като насапунисвах телцето, започвах да греба с кана в легена с чиста вода и да поливам , докато измия пяната ... (все с едната ръка) .. има чалъм  Peace

# 14
  • Мнения: 5 393
Аз още от самото начало използвах анатомична ваничка за бебета. Тя има специална част от едната страна за новородени, които не могат да си държат главата изправена. Та слагам бебето да легне в тази част (подлагам кърпа за да не се пързаля), сапунисвам тялото и главата, после изплаквам без никакъв проблем.
И аз така. newsm10 smile3521

Общи условия

Активация на акаунт