На 1 месец и 3 седмици, а иска да яде 5 пъти дневно!

  • 440
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 316
Бебка никога не е искала да яде 7 пъти, а педито ни посъветва, защото беше малка - 2.800кг се роди, а ни изписаха 2.650кг. Аз все пак послушах детенце като видях, че не иска да се буди на 3 часа и иска да папка 6 пъти дневно и все пак качи добре за 1 месец стана 3.800кг (качила е 1.150кг).
Сега обаче забелязвам, че все по-дълго спи без да се буди да яде.
Иначе като се нахрани (понеже ака докато яде) и докато я преповивам голям смях му удря   Heart Eyes След хранене около час - час и половина (понякога и повече) е страшно активна или вечер има колики и плаче от болка  Cry Подозирам, че понеже спи по-малко през деня си го наваксва през нощта.
Опитва се да увеличава интервала между храненията, както и дозата АМ - преди ядеше на 3.30ч по 110-120мл, а сега не се буди на 4-4.30 час и си изяжда всичко 130мл (ако имаше още в шишето 100% щеше да яде повече).
Така си намества режима, че след 5-тото хранене да си спи до сутринта  Shocked
Сега понеже реших да не я будя направо й бутнах шишето и докато спи и тя си изяде 100мл без да се събужда изобщо  #Crazy

Не е ли много малка да яде 5 пъти на ден?  Rolling Eyes
Да я оставя ли да яде по 5 пъти и да й увелича АМ или да настоявам за шестото хранене?  newsm78
Където и да четох пишеше, че на 2 месеца трябва да яде минимум 6 пъти на ден, а тя няма и 2 месеца още   Confused
Страх ме е, че този път ако послушам детенце няма да качи нормално, а все пак е мъничка  Rolling Eyes

Моля ви дайте съвет, кажете си мнението...
При вас така ли отказаха бебоците нощното хранене и на колко бяха?

# 1
  • Мнения: 4 978
Не мисля, че има от какво да се притесняваш.
Случаят с моята дъщеря е идентичен. Изписаха я с тегло 2600, но наддаваше повече от добре, може би си наваксваше.
От 2-рия месец минахме на 5 хранения, защото реших да се вслушам в нея и да се съобразя с нейния ритъм, а не написаното в книгите. Защо да мъча детето да го будя през определени интервали от време след като то си се буди само, когато е гладно?
Щом наддава и е жизнено и комуникативно, бебчето си е ок!

П.С. Ако те притеснява, намали количеството на едно хранене и бебчето ще се буди на по-кратки интервали от време. По принцип е по-добре повече пъти по-малко количество, отколкото обратното.

Последна редакция: нд, 08 окт 2006, 08:36 от Ineto

# 2
  • Мнения: 5 103
Ние също почти винаги си пропускахме нощното хранене Wink ама и аз спях и хич не съм я будила.

Общи условия

Активация на акаунт