Как да науча детето да ходи в гърне

  • 3 488
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 005
Синът ми е на 1 година и 3 месеца. Бях чувала, че с навършването на 1 година трябва да започна да го уча да ходи в гърне. Така и направих. С навършване на годинката започнах да го слагам на гърнето. В дома ни оставях детето без памперс и периодично го слагах на гърне. Сядаше безпроблемно, но понякога се нервираше и започваше да мрънка. Очаквах с течение на времето той сам да казва по някакъв начин, че му се ходи по нужда. Слагах го на гърнето почти през цялото лято, но не се получи. В момента съм се отказала да го уча. Страхувам се да не изпусна момента, когато детето ще разбира, че има нужда от гърнето и ще може да казва това. Сега го слагам на гърнето само сутрин, след ставане от сън, а през останалото време от деня го държа с памперс.
Моля дайте ми съвет има ли друг някакъв начин да науча детето си и дошло ли е времето за това.

# 1
  • Мнения: 8 505
Рано му е още.Около 2г +/- малко.

# 2
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Няма да изпуснеш моментът! Според мен бебето ти е още малко и не бива на всяка цена да го мъчиш с гърнето. Можеш да му хващаш пикото и акото, но нищо повече. Дъщеря ми едва сега (на 23 месеца) е достатъчно комуникативна, за да ми сигнализира. Слагам я на гърне, само ако тя си каже. На вашата възраст изобщо не съм си и помисляла да я пробвам. Но все пак ти си решаваш.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Цяло лято моята се разхожда без памперс вкъщи. Опитвах всякакви начини да я приуча на гърнето- не успях  Crossing Arms. Примирих се, явно й е рано. Другото лято ще се научи  Grinning Сега тръгва на ясла и си мисля, че лелите там ще помогнат в начинанието  Thinking

# 4
  • Мнения: 6 461
       Големият ми син на две годинки се научи да ходи на гърне . Simple SmileПреди това съм правила безброй опити но без успех. Sad
       Сега започнах да правя същите опити и с малкия той е на  една година и един месец,но без успех.Май ще се наложи да изчакам пролетта че така ще ми е по лесно когато е по топло времето -хем с по малко дрешки,хем ще е по големичък .

# 5
  • Мнения: 1 150
Сложих Виктор на гърне, когато започна да седи самостоятелно. Вършеше си работата, но в един момент реши, че гърнето седи по-добре на главата  Crazy
Сега правя опити, но безуспешни. Отказах се.

# 6
  • Мнения: 1 976
моето човече си ползва гърнето по предназначение и си казва, но всяко дете е различно. Пробвай да го слагаш, ако не му е приятно, недей да настояваш...Всичко ще си дойде на мястото с времето.

# 7
  • Мнения: 3 929
По принцип и според мен е още рано. Но най-добре първо да установиш, ако трябва си записвай, ориентировъчно, кога ака и кога пишка, за да можеш в последствие да улучваш долу горе времето, за да сложиш детето. Въпросът е, когато го сложиш на гърнето, да свърши някаква работа, за да се научи, че затова е предназначено. С течение на времето би трябвало да му става по-интересно.

# 8
  • Мнения: 3 356
Рано му е още.Около 2г +/- малко.
И аз съм на същото мнение.Моя е на 1.3 г. и съм далеч от мисълта да го тормозя.Ако продължи с ходенето на ясла-тогава да,няма начин.

# 9
  • Мнения: 2 956
моето човече си ползва гърнето по предназначение и си казва, но всяко дете е различно. Пробвай да го слагаш, ако не му е приятно, недей да настояваш...Всичко ще си дойде на мястото с времето.
И моята човечка също,само дето понякога не й вярвам  Laughing пие много вода и естествено още сме си с памперс ,но акаме в гърнето.

# 10
  • Мнения: 1 034
Няма да изпуснеш моментът! Според мен бебето ти е още малко и не бива на всяка цена да го мъчиш с гърнето. Можеш да му хващаш пикото и акото, но нищо повече. Дъщеря ми едва сега (на 23 месеца) е достатъчно комуникативна, за да ми сигнализира. Слагам я на гърне, само ако тя си каже. На вашата възраст изобщо не съм си и помисляла да я пробвам. Но все пак ти си решаваш.
И моето мнение е същото! Ицо започнах да го слагам на гърне през юни т.е. когато беше на 23 месеца. Много, много бързо свикна да си казва. Имало е и мокри гащи., 2-3 пъти и наакани, но като цяло мисля, че много лесно се приучи. Когато стана на 2г. и 2 м. започна да издържа без напишкване и при следобедния сън.

# 11
  • Мнения: 397
Така и не можах сама да науча сина си да ходи на гърне, докато не тръгна на ясла!
Там го научиха за една седмица да ходи на гърне, а преди това толкова безуспешни опити съм правила вкъщи да го науча....

# 12
  • Мнения: 1 194
Сама се "научи " преди една седмица, махнахме памперса от раз! На 2г. и 4 месеца. преди не съм я учила наистина, правила съм опити много рядко да я сложа да седна на гърнето, отказваше с викове и плач. Това лято майка ми опита, също без успех.
Така че, нека имаме вяра в децата си, да не се мъчим взаимно, като им дойде времето сами се научават!

# 13
  • Мнения: 1 353
Изобщо не му е рано. Една моя позната научила дъщеря си да стои без памперс на 1г. и 3м. и излизаха само по гащи. И при нас ще е трагедия, защото със слагането върху гърнето започва да плаче.

# 14
  • Мнения: 295
Включвам се в темата - на година е в момента и не иска да сяда на гърнето - щом го сложа, моментално иска да става. За това го скрих с идеята да опитам след някой друг месец. Междувременно когато ака в памперса, ще му казвам, че "това е ако", "има ако" или нещо подобно, току виж пък разбере.... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт