Отказвам се за втори път

  • 563
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Здравейте, на всички мами!Ето какво се случва при нас.Когато навършихме 3месеца започнах да давам плодови пюрета не толкова от съвета на педиатърката за ранно захранване а принудена защото не искахме да акаме по 4-5дни и бяхме само на кърма.Уви това беше ненужно защото изобщо не помогна.Давах му сутрин преди първото кърмене уж за по-добре перисталтика.Както и да е от тях се отказах,но скоро проблема с акането отново започна да ме тормози и ни изписаха дуфалак,който му давам вече за четвърти ден.Аз бях писала за това скоро във форума.И с него пак плодови пюрета,че да се изакваме по-лесно.И така започнах да му ги давам но от два дни той оказва да ги яде и аз не го насилвам.Въпросът ми е това повторно отказване може ли с нещо да обърка и навреди бъдещото му захранване,което ще е тогава,когато аз реша,че детето ми иска и е готово,защото не стига,че полза от нейните съвети никаква,ами и си правя детето на палячо.То за цялата работа аз съм си виновна,но вече няма връщане назад.Проблема с акането може ида си остане,но със сигурност няма да захранвам заради това насила.Ще съм благодарна за всички съвети,които ми дадете.

# 1
  • Мнения: 3 478
Все още ли сте само на кърма? Аз знам, че е нормално при кърмените бебета да не се изхождат с дни. Имам приятелка, на която малката акаше само веднъж в седмицата, доктора каза, че си е нормално. На мен ми се вижда много, но вече няколко пъти чета тук и там, че не е страшно.
Не виждам защо да имате проблем със захранването особенно ако изчакаш до след 5 месец. Ако можеш и до 6-я още по-добре. Ние почнахме на 5.5 месеца, аз не  се стърпях да изчакам до 6-я Embarassed

# 2
  • София
  • Мнения: 12 201
    И на мен всяка една от мадамите ми правеше почивка от една седмица , но след това си наваксаха с обилно количество ако и се оправиха. След като съм чела във форума че е нормално и до седем дни и педиатърката също не се притесни, не мисля че има нужда да се притесняваш от два три дни и да правиш каквото и да било. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 5 393
За неакането-не се притеснявай.Както вече са споменали преди мен, бебчетата които са само на кърма меже да не акат с дни.Стига разбира се да няма дискомфорт и отказване да яде.Ако акото е с нормална консистенция значи няма запек.За пюретата- не вярвам да се окажат проблем при захранването.Кърми си бебчето, радвай му се и ако искаш посети библиотеката на кърмаческия,където има отговори на много въпроси и изключително полезна информация.

# 4
  • Мнения: 942
Както момичетата са ти казализа кърмено бебе няма проблем да неака всеки ден.Не вярвам да имате проблем после със захранването.Не се безпокой.Кърми си бебчо  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 1 152
когато бебето е изцяло на кърма нормално е да ака от няколко пъти на ден до веднъж седмично. Когато акането е по-нарядко(време), значи че организма му усвоява доста добре кърмата. Не виждам причина да се притесняваш ... а и да захранваш толкова рано заради това Stop
Виж този сайт http://karmene.greatnow.com/

Последна редакция: нд, 08 окт 2006, 23:04 от galita

# 6
  • Мнения: 4 181
когато бебето е изцяло на кърма нормално е да ака от няколко пъти на ден до веднъж седмично. Когато акането е по-нарядко(време), значи че организма му усвоява доста добре кърмата. Не виждам причина да се притесняваш ... а и да захранваш толкова рано заради това Stop
Виж този сайт http://karmene.greatnow.com/
абсолютно е права, въобещ не си тормози детето, ти виждаш ли у него някакъв дискомфорт, ако не, значи всичко е наред

# 7
  • Мнения: 61
Ами ние се отказвахме от захранване безброй пъти. Аз пробвах рано да го захраня, на 4 и нещо месеца, с плод. Еми от всичко се запичаше, ябълка, круша, слива. Спирах пюрето, минавахме само на кърма, оправяше се положението и след 10-тина дена пак пробвах пюре и пак се повтаряше историята. Така докато стана на 7-8 месеца и сам си се захрани безобразно бъркайки из нашите чинии. Вече не се запичаше. Докато беше само на кърма акаше обикновено веднъж на ден, но се случваше и да пропуска. Но винаги акото беше порядъчно рядко. Плодовите пюрета според нашия опит не са панацея, особено на такава крехка възраст. Кърмете се, а ако се притесняваш, хапвай ти по-разхлабващи храни. Много здраве и пълни памперси!

Общи условия

Активация на акаунт