Въпрос за шоколада?

  • 1 607
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 669
Намерих само тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=49755.0
Но моя въпрос е мъъъничко по -различен
Става въпрос за това -за "чистия" шоколад-като Милка например
Сина ми няколко пъти досега е опитвал шоколад- в кроасан,крем или какаово нишесте от кухнята
Не мисля да го тъпча с това ,но ми е чудно по-колко горе- долу мога да му давам за тази възраст?/1г. и 1мес./
Вчера една майка ми каза, че не било желателно да се дава до 3 години ,но той вече е ял и не видях да има някаква алергична реакция
 

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не става въпрос само за алергия LaughingПреди 3 месеца попитах педиатърката ни за мнението и за шоколада.Каза, че след ВТОРАТА година може да се дава по малко черен шоколад, а преди това (не е желателно въобще да се дава шоколад), но за предпочитане е да се дава бял.Ако за всичко си казваме, че щом няма алергия дай да му давам, заначи децата ще се превърнат в преработващи кошчета за пъжени и сладки продукти.
 До сега шоколад му дадах само на втория р.ден и то комбиниран с торта.Не смятам в близко време да повтарям.Радвам се, че предпочита плодовете, зеленчуците и овесените ядки.За шоколад има време кода да яде до насита.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 457
Най-добре не му давай изобщо шоколад засега  Peace Малки сте още за него  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 803
Не става въпрос само за алергия LaughingПреди 3 месеца попитах педиатърката ни за мнението и за шоколада.Каза, че след ВТОРАТА година може да се дава по малко черен шоколад, а преди това (не е желателно въобще да се дава шоколад), но за предпочитане е да се дава бял.Ако за всичко си казваме, че щом няма алергия дай да му давам, заначи децата ще се превърнат в преработващи кошчета за пъжени и сладки продукти.
 До сега шоколад му дадах само на втория р.ден и то комбиниран с торта.Не смятам в близко време да повтарям.Радвам се, че предпочита плодовете, зеленчуците и овесените ядки.За шоколад има време кода да яде до насита.
именно  Peace

# 4
  • Мнения: 1 555
Не става въпрос само за алергия LaughingПреди 3 месеца попитах педиатърката ни за мнението и за шоколада.Каза, че след ВТОРАТА година може да се дава по малко черен шоколад, а преди това (не е желателно въобще да се дава шоколад), но за предпочитане е да се дава бял.Ако за всичко си казваме, че щом няма алергия дай да му давам, заначи децата ще се превърнат в преработващи кошчета за пъжени и сладки продукти.
 До сега шоколад му дадах само на втория р.ден и то комбиниран с торта.Не смятам в близко време да повтарям.Радвам се, че предпочита плодовете, зеленчуците и овесените ядки.За шоколад има време кода да яде до насита.
Много добре казано !!! Peace макар че вчера присъствах на рожден ден, на който бебета под 1 год си похапваха сладко шоколадови бонбони   #Crazy аз определено мисля да изчакам с шоколада поне до след 2г и половина

# 5
  • Мнения: 3 042
Моят син опита шоколад за пръв път лятото / 1г 9 -10 м/- почерпиха го с един бонбон. Нямаше никакви реакции, но въпреки това шоколад не му давам. Случва се от време на време да докопа покрай каката някой бонбон, но това е много рядко.

# 6
  • Мнения: 7 640
аз мисля да изчакам с какаото, не само с шоколада, докъм втората година.
Възбудният му ефект е почти като на кафе за толкова малки деца, виждала съм го с очите си.

# 7
  • Мнения: 4 428
аз мисля да изчакам с какаото, не само с шоколада, докъм втората година.
Възбудният му ефект е почти като на кафе за толкова малки деца, виждала съм го с очите си.


Аз точно това се чудех newsm78 Виждала съм много каши с какао. Освен това предполагам, че и в кухнята ще правят десерти с какао. Та се чудех дали да ги давам или да изчакам до към 1.5-2 год newsm78

# 8
  • Мнения: 6 390
А защо искаш да му даваш шоколад  Thinking само защото не е алергичен - да му даваш всеки ден ... но по -малко ... ми се струва най -слабо казано странно  Rolling Eyes


Шоколад и шоколадови изделия не давам. На мнение съм, че няма полза от шоколада, а освен това като стане малко по-голяма няма да му избяга. Ще има да яде цял живот шоколад ако иска. Радвам се, че предпочита плодовете пред всякакви сладкости който от време на време някой й предлага.

Освен голямото количество захар в шоколада, в какаото на шоколада се съдържа и алкалоида тобромин, който действа възбуждащо на нервната система. Много по- щадящ и слаб е от кофеина, но за толкова малко дете не мисля че е добре.

А теми за шоколада има много  Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=51575.msg951294#msg951294
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106951.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=115813.msg2102973#msg2102973
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106853.msg1909092#msg1909092

# 9
  • София
  • Мнения: 3 669
Май нещо не сте ме разбрали-казах че не мисля да го "тъпча с шоколад"!!!
Засега е ял само няколко пъти и то по-съвсем малко,като го почерпи някой и ако ме види че аз ям.Не проявява голям интерес и дори го плюе,но иска да опита...
За алергии не смятам да говоря- това е друга тема...
Но защо така ме нападате всички- зададох съвсем учтиво въпроса си

# 10
  • Мнения: 46 488
Малката сестра на мъжа ми на годинка е била с обриви от шоколад и дълго време на диета след това.
София няколко пъти е яла бял шоколад, опитвала е и парченце кафяв, но възбуждащия ефект откровено ме притеснява, давам само в краен случай, когато някой нетактичен гост й го тикне в лицето.

# 11
  • Мнения: 27 524
По-добре недей. До три годишна възраст не е желателно да се дават никакви какаови продукти. Шоколадът товари много черния дроб и има възбуждащ ефект, а малките деца нямат нужда от това. Странни са ми много какаовите каши на Нестле, на Нутрилон... как се дава какао на 6 месечно бебе, не знам, но те ги препоръчват  Shocked След 3 годинки давай по мъничко черен, той е полезен и това е чист шоколад, както казваш. Милката не е  Stop , а само черният, с около 70 процента какао който е. Белият шоколад е много калоричен, понеже се прави основно от маслото на какаовата ядка, но ако искаш да даваш шоколад, предложи му от белия  Peace

# 12
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
какаото е изключително полезно,съдържа магнезии и не виждам защо да не му даваш по малко шоколад.Разбира се не цял.Тук на нашата кухня дори правят десерти с какао за деца над 8 месеца.Крем Калинка напр.-представлява грис сварен с мляко,какао и захар.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 669
Благодаря за отговорите !!!

# 14
  • Мнения: 8 917
Гери похапва доста шоколад Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт