Изплащане на майчинството от 2007 г. само от НОИ?????

  • 1 385
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Здравейте мами,
Миналата седмица в едно женско списание в малко каре беше публикувана информация, че от 2007 г. майчинството щяло да се плаща изцяло от НОИ, а не както е до сега работодателят да превежда парите на карта и т.н. В споменатата статия се допълваше, че изплащането щяло да е с месец закъснение.
След като прочетох това нещо почнаха да ми изникват доста въпроси и затова искам да питам: Някой друг чул ли го е това? Знаете ли нещо повече по въпроса?

# 1
  • Мнения: 10 982
За първи път чувам! Дано не е истина, че какви опашки ще се вият за пари  #Crazy Моят работодател плаща на ръка, не ме устройва да се занимавам с НОИ.  Twisted Evil

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Все още няма законова разпоредба по въпроса, но има неофициална информация, че всички видове обезщетения ще се изплащат / превеждата директно чрез НОИ.

# 3
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
Надявам се НОИ да ги превеждат по карта

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Надявам се НОИ да ги превеждат по карта

Едва ли ще е проблем, но знае ли човек - държавни институции ... ooooh!

# 5
  • Мнения: 416
Дано да се изплащат от НОИ! И естествено, че по карти. Мен ме устройва идеално.

# 6
  • Мнения: 603
Надявам се НОИ да ги превеждат по карта
и аз,макар от вас да чувам за първи път това нещо.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз също чух, че ще ги превеждат по карта. Мен ме устройва идеално, ако е така. А закъснението и сега го има. Мойта шефка досега ми е давала болничните от джоба си. Май тия дни са й превели за август #Cussing out

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Аз предпочитам НОИ да ми ги превежда на карта, омръзна ми да се занимавам с нашите управители- ..."не са ги превели още,"...днес нямаме пари ела утре..." А отделно имам съмнения за реалните суми които НОИ превежда и които ни дават на нас.

# 9
  • Мнения: 1 353
Надявам се НОИ да ги превеждат по карта
И аз се надявам, защото не ми се мисли как ще чакам с бебето по опашки ooooh!

# 10
  • Мнения: 6 164
А отделно имам съмнения за реалните суми които НОИ превежда и които ни дават на нас.

В смисъл? newsm78

Аз чух да, много неприятно за мен лично.

# 11
  • Мнения: 288
.. странно .. аз ви го казах още преди 2 месеца това ..  newsm78

# 12
  • Мнения: 1 000
Аз също чух, че ще ги превеждат по карта. Мен ме устройва идеално, ако е така. А закъснението и сега го има. Мойта шефка досега ми е давала болничните от джоба си. Май тия дни са й превели за август #Cussing out

Това е проблем на работодателката ти.....не на НОИ....
Ако е внесла на време осигуровките...няма да има забавяне с превода от НОИ .....Ако ги е внесла на 10-ти .....най-късно до 5 дни са по сметка на ФИРМАТА ....ако 10-ти е в понеделник.....в сряда са на линия.....така че прави си изводите :О)

Удобно ще е да ги превеждат по карта.....

# 13
  • Мнения: 3 405
Да, това го чух, всички плащания ще идват от НОИ. Как ще стане ще се разбере след Нова година. Предполагам, че както с детските, по карта, със запис или на касата на Нои (ако е така все още).
Евентуалният проблем ще дойде от това, дали ще стратират навреме или ще се забавят(както винаги) и дали счетоводителите на фирмите ни ще ни изчислят правилно болничните. Пак ще се виси по опашки за подаване на документи, пак разправии с чиновници, попълване на декларации и т.н и т.н. Осен това ще е зима.

# 14
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Не мисля, че счетоводителите ще изчисляват болничните  Stop
Като цяло системата на обезщетенията ще премине към НОИ, т.е. там ще се предствят всички документи и работодателите няма да са свързващо звено  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт