Смучене на палец...

  • 529
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
От 1-2 седмици Калина започва да осъзнава, че има ръчички и изпитва неистово желание да си смуче палеца... През цялото време се плези като кученце, издава смешни звуци докато го уцели /често си налучква окото, носа, челото - като пиянде е  Mr. Green/, после почва едно ръмжене от удоволствие и като го изпусне - неистов рев! #Cussing out Понякога чак й се гади...  Sick Когато я хвана, й вадя ръката от устата и често я заменям с биберон /по-малкото зло/, но не мога по цял ден това да правя...  Thinking Как да я отуча???  newsm78

# 1
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Сложи ръкавици или чорапче Peace.

# 2
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Сложи ръкавици или чорапче Peace.
Обаче щом се е научила да си лапа палеца, ще си мокри ръкавичките и постоянно ще и е влажно , а зима и студ иде  Laughing
И Макси си лапаше палеца ,никога не съм му давала залъгалки , сам се отучи. Сега го мъчат зъби и пак си го пъха в устата ,но не го смуче ,а го дъвче Wink

# 3
  • Мнения: 6 164
Сложи ръкавици или чорапче Peace.

На 3 месеца е малко късно за ръкавици.  Rolling Eyes Детето те първа трябва да се учи да използва тия ръце, как ще му нарушиш сетивността...

Упорствай с бибата! Аз в началото буквално по цял ден с това се занимавах! Close Но поне още не знае, че има палци. Свикна с нея и се радвам, аз още от родилното се заех да го свиквам. По-добре е анатомичен биберон вместо палец. Ние сме с НУК. Упорствай!

# 4
  • Мнения: 292
Оооох, умиране има отърване няма - ей такава е тя ... Единственото разумно поведение е тъпо и упорито да сменяш пръстчето с бибката - действа, но се напредва бавничко. Sad Успех!

# 5
  • Мнения: 346
Имам същия проблем с моя хубостник. Той биберон не признава и само си лапа ръцете и от скоро палеца. Направо е кошмар и не мога да открия изход. Успокоявам се, че явно в тази възраст това е често явление и може би ще отмине.. newsm78

# 6
  • Мнения: 4 629
Сина ми отдавна си смуче палеца. Не съм правила нищо, за да го отучвам

# 7
  • Мнения: 1 353
Ако сложиш ръкавички може да стане по-лошо. Аз ги сложих и тя съвсем съзнателно започна да ги смуче, но като ги махнах и й навирах насила ръцете в устата пръстите. Не обръщай внимание на детето и смятам, че само ще престане. Ако вече е станало проблем, изчакай да поотрасне и ако не го остави само използвай горчивите лакове или нещо подобно.

# 8
  • Мнения: 4 406
от скоро ползваме Даум ексол- горчивия лак . на заспиване по навик си тиква пръста в устата, но му горчи и промърморва- Гадно лекарство- и си заспива... но първата вечер с намазан пръст беше кошмарна, с много рев и истерия, бях готова да се откажа

# 9
  • София
  • Мнения: 508
Ние упорстваме с бибата - вече почти не си докопва палчето - предпочита цялата ръка  Mr. Green

# 10
Биберона е най добрия метод поне за мен. С първото детенце това спаси положението с палеца. Не бива да те притеснява това, че даваш биберон с течение на времето ще премине и навика за за него.

# 11
  • Мнения: 3 500
Моята си хапе показалеца. LaughingКакво ще правим не знам, и аз имам тоя проблем  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт