С какво ще храните 1-годишните тази зима?

  • 437
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Питанката ми е най-вече за плодовете и зеленчуците. Миналата зима беше лесно. Дребосъкът беше току-що захранен и изяждаше по няколко лъжички, до 100 гр. Събирах във фризера като мравчица цяло лято какво ли не. Запасите стигнаха до късна пролет. Тази година обаче, ще е по-различно. Скромният обем на фризера ни няма да може да засити глада му.
На какво ще разчитате? Стерилизираните консерви не ми се виждат много подходящи. Картофи, моркови, лук, ябълки и банани има целогодишно. А друго? Може ли да се има вяра на замразените зеленчуци от супермаркетите? Дайте идеи!

# 1
Аз се надявам Дани да заобича отново бананите, с които изкара близо 4-месечна любов, иначе към твоя списък мога да добавя - круши, тиква, киви, манго и авокадо (взимам ги от големите хипермаркети, а доскоро имаше и на Женския, сега не знам как е). За замразени - не съм много склонна да се доверя, но може би още можеш и ти да си замразиш някои - чушки, домати. Е, ще има и пресни ама на какви цени!

# 2
  • Мнения: 922
Ами общо взето каквото за нас, такова и за бебка - ябълки, банани, тиква, компоти (с малко захар). Зеленчуците са си стандартни - морков, картоф... Тази година не съм замразявала много неща, но пък и малката госпожица ще е на годинка-годинка и нещо Wink

# 3
  • Мнения: 74
Моето детенце  утре навършва една  годинка и яде от нашите манджи, но без подправки. Имам домати в буркани и картофи , ябълки  и моркови в мазето.Ще купя тиква  и предимно плодови пюрета и плодове за десерт. И зелен фасул имам замразен. Ще ползвам грах от буркан или консерва. Да се хванем за зелено, пък тогава е лесно.
  chef Party

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
След като ми се изчерпеше въображението прибягвах до готовите месно-зеленчукови пюрета - там има много по-голям избор. Иначе съм ползвала и стерилизирани домати, печени чушки с малко сол. Замразените зеленчуци съм ползвала за разнообразие.

# 5
  • Мнения: 178
Аз също се притеснявам за това,че зимата менюто няма да е много разнообразно.Замразила съм във фризера тиквички,моркови,чушки,малко грах,но си мисля че няма да стигнат за цяла зима.Основното ще е може би картоф с още нещо.А за плодовете-ябълки, банани,цитруси /ако ги понася/.Не мисля че може да се доверя на замразените зеленчуци.

# 6
  • Мнения: 2 700
Давам само идеи: карфьол, броколи, спанак, зелен фасул. Когато дъщеря ми беше малка, аз лично замразявах в пликчета порции за 1-2 хранения /всяко/, така че ако нашето меню не е подходящо за нея да мога да сготвя нещо набързо. Плодове е яла винаги само сезонните на пазара, но зеленчуци всякакви замразени, включително и от готовите.

# 7
  • Мнения: 3 550
Дааааа, то се е видяло, че ще е доста еднообразно. И аз имам малко тиквички и грах, но далеч недостатъчно.

# 8
  • Мнения: 422
Чушки,домати слагахме, компоти, замразих тиквички, зелен фасул.Ще гледам да го разнообразявам.На Семпер гледах, че има богат избор на пюрета за след годинка, може да му взимам от време на време.(ако ги яде) Peace

Общи условия

Активация на акаунт