Как се променя акото при захранване с картофено пюре?

  • 1 766
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Може въпроса ми да не е за подфорум за хранене ама ми се струва че тук най-добре ще ми отговорите!
Захраних Тити на 4 месеца с картофено пюре, иначе яде Фризовом, преди захранването ходеше по голяма нужда един път на ден - твърда консистенция с жълт цвят с тъмни петънца най-вероятно от неусвоеното мляко! След захранването изпражненията станаха по-редки и по-чести а вътре в тях има едни примеси като сополи които изглежда са пак примесите неусвоено мляко но в разстроен вариант!
Обадих се на педито тя каза че е нормално, но в няой теми четох предупреждение "само да няма слуз" ако това което аз си мисля за неусвоено мляко е слуз на какво се дължи и при какъв лекар да ходя!
Иначе детето не е променило държанието си, апетита и съня!
Благодаря предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 7 023
По принцип, когато има слуз в изпражненията може да има съмнения за алергии, но това е много относителен критерий. newsm78 До сега не съм чувала за алергия към картоф, но..., вероятно на детенцето нищо му няма, пък и щом си се консултирала с GP хапвайте си сладко.

# 2
  • Мнения: 240
Ние също сме на Фризовом.Захранихме се с пюрета на 5месеца и 20 дни само че първо с морков / на Хипп / и след това морков  и картоф.Но в никакъв случаи акото не е станало по-рядко , напротив като , че ли стана по-твърдо и гъсто, но аз го отдавам на това , че вече приема и твърда храна.Само картофено пюре не съм давала.Ако искаш спри да даваш пюре няколко дена и ще разбереш дали е от него.Възможно е да ви разхлабва леко , но също така има някакъв вирус с разтройство / ние го изкарахме съвсем леко за 2 дни. /

# 3
  • Мнения: 87
По принцип наистина когато менюто не се състои само от мляко акитата се променят и обикновено стават по твърди.Например Марта с всяка нова храна дори имаше лек запек за ден-два.Но заради слузта за която казваш може да отидете на преглед..без да се шашкаш разбира се  Peace

# 4
  • Мнения: 772
почти съм сигурна че не е проблем.не се притеснявай още повече че става въпрос за картоф.при някои деца вместо да се запекат се разхлабват от картофа.а относно слузта-преди време доста изчетох относно акането защото имахме проблем.основното беше че ако има слуз не е проблем,но ако е слуз+кървави жилки или акото е черно тогава не е добре.вече имам чувството че на бебоците и въздуха им влияе Grinning

Общи условия

Активация на акаунт