Опасни ли са препаратите за миене по време на бременост?

  • 5 042
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 480
Здравейте мами, имам притеснение дали препартите за миене на съдове и тези за почистване са опасни по време на бременност!
Има ли опасност , ако се използват или не? Благодаря предварително на всички!

# 1
  • Мнения: 8 917
Здравейте мами, имам притеснение дали препартите за миене на съдове и тези за почистване са опасни по време на бременност!
Има ли опасност , ако се използват или не? Благодаря предварително на всички!

За миене на съдове - едва ли, но за почистване - особено тези, които се впръскват ги избягвах Peace

# 2
  • Мнения: 2 241
За миене на съдове - не, разбира се. Но тези за почистване, в които има белина като Доместос е по-добре да се избягват.

# 3
  • софия
  • Мнения: 1 745
Аз  чистех и с Доместос.

# 4
  • Мнения: 907
Силната миризма на препаратите, които имат такава, според мен дразни, но това едва ли значи, че не можеш да измиеш мивката набързо, разбира се. Иначе мисля, че е по-добре да се работи с ръкавици. Аз така и го нямам изграден този навик, но сега се старая. Купих си от тънките домакински ръкавици, доста по-удобни са. А имам една приятелка, която дори чинии свикна да мие с ръкавици Simple Smile

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Най- добре ги избягвай.......заради алергиите и не само  Wink

# 6
  • Мнения: 327
Избягвай ти да чистиш с тях,защото рискуваш да станеш като мен-с поражения/дълбоки/повече по дясната ръка.Аз не използвах ръкавици и си чистех мивка,баня,печка,мебели...,и резултатът е налице-от 7месец получих алергия,която много се усложни.Сега е трудно да я излекувам-с бебе как да се мажа с антибиотици.Казаха ми въобще да не използвам веро,сапун/само бебешки/,прахове,особено препарати.Аз така се ''подредих'' за цял живот!!!Затова само с ръкавици и не ползвай препарати Naughty

# 7
Ами много от препаратите сега са много вредни,защото по време на бременност се отключват много алергий-например на мен от един препарат за миене на чинийте започнаха да ми се белят ръцете Whistling А и има много задушливи миризми който не е добре да се вдишват през бременността Peace

# 8
Чак пък опасни не са. Най-много да ти стане лошо от миризмата им.  Ако нямаш миялна машина това е един добър повод да си поискаш  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 117
Чак пък опасни не са. Най-много да ти стане лошо от миризмата им. 
Peace Можеш да използваш по-слаби препарати Simple SmileАз имам екзема на ръката и се старая да използвам само ръкавици Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 211
Могат да предизвикат алергична реакция. Желателно е да се употрубяват по - щадящи препарати, и такива без хлор.

# 11
  • Мнения: 11 004
Щом се продават свободно и стават за домашна употреба едва ли са толкова опасни. Но на мен ми става лошо от миризмата на хлор.

# 12
  • Мнения: 14 133
Чак пък опасни не са. Най-много да ти стане лошо от миризмата им.  Ако нямаш миялна машина това е един добър повод да си поискаш  Simple Smile
Peace

# 13
  • Мнения: 242
Не мисля, че верото за съдове е чак толкова опасно. Ако не ти пречи мии с ръкавици. Аз получих обрив по ръцете от тест гел, но от ехо например нищо ми няма.

# 14
  • Мнения: 1 986
  На мен не ми пречат никакви препарати,но това не значи,че и при теб може да е така-наистина,както са казали по-горе момичетата,"опасността" може да се изрази в "придобиването" на някоя алергия,или може просто да ти стане лошо от миризмата-друга опасност,пък камо ли за бебето Crazy-не виждам!

Общи условия

Активация на акаунт