отказали се от градина

  • 1 447
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
След едномесе4ен рев се отказах да водя дъщеря си на детска градина (работното ми време е плаващо, отношението към децата не ми харесва, а си имаме и дядо на разположение). Наслушах се на всякакви критики, та ми е интересно има ли и други като мен, или съм най-мекушавата мама?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
защо го приемаш като мекушавост? преценила си, че за твоето дете е най-добре да не ходи на детска градина.

аз за моето дете съм преценила, че ходенето на детска градина има повече плюсове, отколкото минуси и съм взела съответното решение. мекушава ли съм?

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Ако детето се чувства много зле и стресирано на детска градина няма смисъл да го мъчиш. Аз също съм раздвоена по отношение на детската - по друга причина - момченцето ми много боледува, за един месец - 3 пъти с кашлица и сополи ... - септември е бил цееели  ooooh! 9 дни на детска.... Ако продължава така и нещата се задълбочат / например стигнем до АБ - ще го спра за известно време /. Всичко е въпрос на конкретна ситуация и разни странични квалификации не трябва да те убеждават или разубеждават.

# 3
  • Мнения: 14 133
защо го приемаш като мекушавост? преценила си, че за твоето дете е най-добре да не ходи на детска градина.

аз за моето дете съм преценила, че ходенето на детска градина има повече плюсове, отколкото минуси и съм взела съответното решение. мекушава ли съм?
Peace Така е. Всяка майка най-добре може да прецени какво е най-добро за детенцето й.  Не се обвинявай излишно.

# 4
  • Мнения: 369
Аз съм от отказалите се мами , но не че не се чувства добре там даже напротив а заради здравето. За последните 25 дена направи два бронхиални спазъма от които единия много тежък и опасен , и сме вече на помпичка . И така прецених че за сега у дома ще и е по добре и ще е по добре защитена пък догодина ще видим.
Така че не се обвинявай както и другите са ти казали ти най добре знаеш кое е най добре за твоето дете. Peace

# 5
  • Мнения: 7 474
И аз се отказах ,заради боледуването - много жалко, ама здравето е преди всичко. Още по-гадното е ,че дъщеря ми страшно много обичаше да ходи на градина  Tired

# 6
  • Мнения: 3 042
Когато щерката беше в 3-та група на градината аз се отказах да я водя. Планирах да забременявам и не исках да ми носи вируси, а тя много боледуваше. През тази 1г докато си стоя в къщи изобщо не е боледувала.

# 7
  • Мнения: 35 891
аз съм неводена така на ДГ
голямата свикна сравнително лесно, ще я видя малката след 2 години

# 8
  • Мнения: 1 858
Ами моят син е ходил всичко на всичко 4 дни на детска след, което влязохме в болница.
За влизането ни в болница обаче няма вина детската! Когато той тръгна тъкмо бяхме започнали един 10 дневен курс на "лечение" на третата сливица. Понеже това"лечение" не помогна се стигна до бронхит и АБ. Тъкмо уж се оправи детето и аз щях да го водя и вдигна Т. защото нито едното нито другото е било изписано адекватно. И така влязохме в болница. В края на месеца ще вадим сливицата и ще ходи пак. Но ти наистина не се самообвинявай! Доста си издържала детето да плаче, тъй, че шапка ти свалям!

# 9
  • Мнения: 4 390
И аз съм от отказалите се. Дъщеря ми /3.6 г./ не изкара и един месец в градината. Grinning
Приемаше го много тежко и драматично, затова решихме с мъжа ми да я оставим и тази зима вкъщи.
Аз не работя, имам възможност да си я гледам.

# 10
  • Мнения: 5 666
 Flutter И аз съм на двата полюса - от една страна съм доволна от детската много добре му повлия на моето дете всмисъл откъм възпитание, хранене, обличане и ред други неща на които се учат там, но пък и това с болестите си го има. Тази зима нямаше месец, в който да не сме  се разболявали и да не сме вземали антибиотик. И аз го бях спряла да се позакрепи малко лятото и после като го пуснах /края на август/ съм нямала никакви проблеми - всъщност те децата като цяло тогава по-малко боледуват. Сега отново ще го спирам от детска, но по други причини и всъщност по този начин ще избегнем именно тези зимни вируси, които винаги разболяват нашите деца. Та при всяко дете си е индивидуално отношението към детската. Мисля че си взела най-доброто решение за детето си. Напролет може отново да го пробваш, дали ще иска /все пак ще е малко по-голямо/. Успех. Peace

# 11
  • Мнения: 1 006
Ако работех на плаващо време и имаше поне някой малко да се занимае с нея за поне 1 час, щях да постъпя по същия начин!
Ама уви
Ще си ходим на ясла и т`ва е! Само дето сега пак е болна!

# 12
  • Мнения: 463
Причината за тази драма може да е в персонала.
Опитай с друга детска градина  Peace

# 13
  • Мнения: 2 211
Аз изобщо не съм опитвала да го дам но ДГ - много е болнав. Знам, че е хубаво да се учи на дисциплина и да бъде сред други деца, но здравето е преди всичко. Ще опитам след 4 годишна възраст.

# 14
  • Мнения: 4 965
Причината за тази драма може да е в персонала.
Опитай с друга детска градина  Peace

И аз мисля така.
Важно е отношението към децата, за да могат да свикнат.
В нашата градина лелите и госпожите са разкошни - сутрин посрещат всяко дете с прегръдки и целувки (по същия начин и ги изпращат) и моите щерки ходят с голям кеф (после не искат да си тръгват - единствено ме питат дали не може да ходя и аз с тях  Laughing). Дори едно момиченце от тяхната група сутрин плаче, за да влиза по-бързо и няма търпение да си обуе пантофките и да каже "чао" на мама.
Защо не потърсиш друга градина, в която имаш добри отзиви за персонала и не пробвате отново?

Общи условия

Активация на акаунт