lr4enie na gubi4ki po vreme na bremennost

  • 1 186
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 402
 Zdraveite, predi mesec razbrah 4e sam bremenna. Ve4e bqh zagubila nadejda. No eto 4e i na men mi se slu4i nai golqmoto 6tastie za edna jena. Vse o6te ne moga da povqrvam i iskam da se pohvalq na celiq svqt. Hug
 Nared s golqmata radost oba4e zapo4naha i nepriqtnostite. V moneta sam s nastinka i ne znam kak da se opravqm, za6toto imam i temperatura.
 A tova koeto nai me trevoji sa gubi4kite. Znam 4e mnogo jeni gi polu4avat no ne znam koe e nai efikasnoto le4enie. Moqt lekar vse o6te ne mi e kazal s kakvo 6te gi lekuvam za6toto vse o6te nqma diagnoza, no az sam naqsno kakvo e.
 Ako nqkoi ve4e ima opit s tova tolkova nepriqtno ne6to, neka kaje.
Pojelavam na vsi4ki samo zdrave, leko bremeneene, a na ve4e nastoq6tite maiki-jivi, zdravi i mnogo krasivi de4ica Grinning

# 1
Здравей Лора. не се притеснявай за гъбичките. докторката ме каза, че са доста срещано явление при бременните защото им пада имунната система и им се променя ph то. на мен ми изписаха Gyno prevaril - свещички три последователни дни.
хайде стискам палци всичко да е наред и леко бременеене  Laughing

# 2
  • Мнения: 601
    Доста често срещано явление са това гъбичките по време на бременност ooooh!
    Има разни за локално приложение мазила,но най-добре да те прегледа лекар,за да ти ги изпише точното лекарство Peace
    Лека бременност!  bouquet

# 3
  • Мнения: 135
Здравей Лора,
честито и лека бременност!

И аз имам гъбички но лекарят ми каза 4е мога да ги лекувам едва сега, в 12г.с.
Препоръчвам ти да изчакаш.

# 4
  • Мнения: 103
Не се притеснявай.Аз получих гъбички през бременността и също много се притеснявах но докторката ме успокой че не е нищо опасно за бебо.Лекувахмеги със свещички гино певарил но ефект при мен нямаше и гъбичките си оставаха.Родих преди месец и на малката нищо и няма,така че не се притесняваи.Тези гъбички не влияят на бебо.Леко бременеене  bouquet

# 5
  • Мнения: 434
Не се притеснявай почти всички по-време на бременност получават гъбички ,които не са опасни а само неприятни.След 12 г.с. лекарят ти ще ти изпише нещо да се лекуваш.Гъбите не са опасни с нищо за бебето,но трябва да се лекуват защото по време на раждането тъканите стават лесно късливи ако не си си лекувала течението.

# 6
  • Мнения: 276
И на мен ми се появиха, и на мен ми изписаха Гино певарил (само че 10 последователни дни), и Лактофема (което си е чиста млечна киселина и е само профилактично).  Но пък аз това лечение го правя в шестия месец...
Според мен няма смисъл да се притесняваш излишно и е най-добре наистина да се консултираш с гинеколог (ако питаш мен, дори с двама, защото според мен, колкото повече професионални мнения, толкова по-добре). И един съвет от мен - дори ти да си убедена, че това са гъбички, по-добре накарай лекаря да изследва течението, за да се установи природата на течението...
Успех и не се притеснявай толкова....
Междудругото, на мен лекаря ми изписа и още едно лекарство (не съм много убедена за името, мисля, че беше Флузенал), което трябваше да вземам по една ампула на седмица (всяка от които струваше 10 лв), но като видях предписанието..........че може да увреди плода, че се прилага само в крайни, животозастрашаващи събития за майката (а не мисля, че моят случай е такъв), и се отказах да ги вземам.
Така че не се притеснявай и лека и спокойна бременност ти желая!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 768
и на мен ми изписаха гинопреварил и сега си слагам свещички но ме притеснява че ми каза 15 дни да си слагам Shocked не е ли много? какво ще кажете?
моля помогнете Praynig

# 8
  • Мнения: 942
ПЪРВО ЧЕСТИТА БРЕМЕНОСТ!  bouquet
Пожелавам ти леко и безпроблемно бременеене!
А относно гъбичките не се шашкай,май доста от нас са минали по този  път WinkКакто desyta  ти е казала :
Не се притеснявай почти всички по-време на бременност получават гъбички ,които не са опасни а само неприятни.След 12 г.с. лекарят ти ще ти изпише нещо да се лекуваш.Гъбите не са опасни с нищо за бебето,но трябва да се лекуват защото по време на раждането тъканите стават лесно късливи ако не си си лекувала течението.
Peace

# 9
  • Мнения: 2 274
  Честито   bouquet!
  Не се притеснявай за гъбите! Както са ти казали момичетата по-горе, почти всяка бременна развива гъбична инфекция! Най-често Кандида, която по принцип си живее нормално в организма ни, но през бременността по различни причини започва да се размножава ускорено! Лечение на гъбичките не се прави преди 12 г.с.! Лежах за задържане в Шейново и освен мен всички останали момичета бяха прокървели или с контракции след прекалено рано проведено лечение за Кандида! На първо време можеш да се мажеш с нещо само външно и да се миеш с отвара от лайка и сода бикарбонат или със смрадлика!
  Не се тревожи, бебчето е добре защитено и доки ще прецени кога и какво лечение да проведеш  Peace!
   За настинката - много чай с мед и лимон / в никакъв случай от лайка  Naughty/ и хомеопатични препарати  Peace!
   Лека и хубава бременност   bouquet!

# 10
  • Мнения: 2 039
Оооох  ooooh!,имах Кандиди от 3 месец,до края  Sick!Какво ли не пробрах,почти всички възможни глобули,които стават за бременни и резултат нулев  Tired!Помага само докато трае лечението и после всичко почва отначало  Close!Обаче след като родих,всичко изчезна  newsm44!Така че не се тревожи,абсолютно нормално е  Peace!
Колкото до настинката,бях болна 2 пъти по време на бременността,пих малко парацетамол,капки за нос и ефизол и се оправих.Няма проблеми за бебо  Hug

# 11
  • Мнения: 684
Лора, честито!!!   bouquet
И аз имам тези гадни кандиди. Но на мен лекарят ми назначи лечение още от 8-9 г.с. с Гиназол  - еднократна доза. После Domexin, и после още някакво друго, обаче и те имаха само временен ефект. Но лекарят ми ме успокоява, че като му дойде времето ще ги изчистим. 

# 12
  • Мнения: 419
и на мен ми изписаха гинопреварил и сега си слагам свещички но ме притеснява че ми каза 15 дни да си слагам Shocked не е ли много? какво ще кажете?
моля помогнете Praynig
Не се притеснявай,когато бях бременна ходихме на по4ивка с мъжът ми и гинеколога ми изписа докато съм извън страната да си слагам през ден по една профилакти4но, заради смяната на климата.(слагах ги 30 дни т.е.15 свещи4ки)

# 13
  • Мнения: 1 986
  И при мен положението не е по-различно отколкото при останалите мами Wink-2 месеца лекувах отвратните гъби Close,пак се появиха,сигурно пак ще ги лекувам-с Гино Дактарин,и не е сигурно дали ще изчезнат Crossing ArmsНе се притеснявай,нормално е по време на бременността Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 137
аз вече 3 път ползвам гино-паверил защото тези работи са упорити и трябва време и тарпение.Такмо си мислиш ,че си се оттарвал и пак се засилва.Утре трябва да изляза вече по майчинство и ще ходя моята доки да ми попални документите .Ще ми вземе и проба ,защото е много важно да се излекуваш преди да родиш ако ще е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт