Kъм мамите с вече големи момченца

  • 474
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 823
Не знам от къде да започна,много ми е мъчно и съвестно. SadГолемият ми син е на 5г.и2м.,много умно и много буйно дете.Понякога не знам какво да направя,чувствам се безсилна.Никога не прави това което му кажа,не изпълнява докато не му викна-което ме притеснява много,чувствам се ужасно след като се разкрещя или го плесна по дупето.Пробвала съм какви ли не методи и съм наказвала ,и съм правила така ,че все едно той избира кое да свърши с или-или,но само в редки случаи изпълнява.Ето снощи след като ги изкъпах и ги сложих в леглата, му казах да не говори на брат си ,който вече заспиваше и да не става от леглото ,а аз влязох в банята.Излизам от банята и влизам при тях и какво да гледам ,той извадил брат си от кошарата и го взел при себе си .Естествено се разкрещях и му казах ,че няма да гледа те.Той се разрева и ми вика ,че повече няма да прави така.Не знам как да го накарам да изпълнява Tired

# 1
  • София
  • Мнения: 171
Не мисля, че има значение дали е момче или момиче. При мен голямата е момиче, а малкият момче. И двамата ме чуват когато се развикам! #Cussing out Има ефект и като мълча, казвам че им се сърдя и млъквам. Тогава идват и ми се извиняват и после пак старата песен Laughing

# 2
  • Мнения: 1 220
Бистра, момченцето ти е съвсем обикновено дете, палавички са, но нали са здрави! Не е направил нищо непоправимо, съвсем по детски  е искал да спи с брат си! Може би и на теб умората ти идва в повече и се дразниш. Опитай да слагаш първо малкия да спи и после баткото, понякога върши работа. Измисляй игри които да го изморяват, занимания , които да привличат вниманието му, така децата  измислят по-малко щуротий! И мое впечатление, Hug по-буйните деца, те ангажират непрекъснато, но са невероятни сладури!

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не се сърди, ама си реагирала малко прекалено, чак да се развикаш за такова нещо...
След като детето е енергично, използвай това като качество, не като недостатък (а то наистина е качество).
Запишете го на някакъв спорт, включвайте го в семейните задължения (така,че да се чувства голям, ценен и важен  Wink).
  bouquet

# 4
  • Мнения: 823
Помага много ,но когато той иска ConfusedНа спорт няма как да го запиша, защото при нас ги взимат от 1 клас SadВинаги сме се държали с него като с "голям мъж",но не слуша.Закача постоянно брат си,който съответно почва да вика и реве абе ужассссссссс ooooh!

# 5
  • Мнения: 1 220
Помага много ,но когато той иска ConfusedНа спорт няма как да го запиша, защото при нас ги взимат от 1 клас SadВинаги сме се държали с него като с "голям мъж",но не слуша.Закача постоянно брат си,който съответно почва да вика и реве абе ужассссссссс ooooh!

скучаеее

Общи условия

Активация на акаунт