анти-рефлуксни млека

  • 1 945
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Синът ми е на 2 месеца и 12 дена и повръща много. Досега все ме убеждаваха, че всичко е наред, тъй като наддаваше добре за първите 2 месеца, но последните 2 седмици не е качил и грам, повръщането се засили и кърмата взе да намалява явно. Затова сега съм принудена да му давам анти-рефлуксно мляко, което много се надявам да помогне.

Въпросът ми е затова вие каква марка анти-рефлуксно мляко давате/сте давали и какви са ви наблюденията върху млеката. Засега съм взела Нестле и нещо не му понася добре, боли го коремчето, гърчи се целия и плаче....вече не знам какво да направя, за да му помогне, говоря си с доктора му постоянно, но ето, още не се е оправило детето.

Благодаря на всички за отговорите!

# 1
  • Мнения: 3 960
Аз дохранвам с *НАН AR*  излолзвам го от 5 дена ,за сега съм доволна Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
На Фризовом сме още от родилния дом-  не повръща. Peace

# 3
  • софия
  • Мнения: 1 745
Първо бяхме на Фризовом,но пак си повръщаше,а сега сме на Аптамил Ар и съм супер доволна.Това за мен е млякото.Но все пак се консултирай с педиатър Peace!Дано се оправи бебенце  bouquet!

# 4
  • Мнения: 93
Аз дохранвам с *НАН AR*  излолзвам го от 5 дена ,за сега съм доволна Rolling Eyes

а повръщаше ли бебенцето преди да запонеш НАН-а? спря ли след това? Питам, защото от вчера му давам на малкия НАН АР и реакцията не ми харесва....изглежда се мъчи.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 423
Забравих да пиша, че първо бяхме на НАН АР два дни след родилното, но повръщаше много от него и се запече жестоко, минах на Фризовом и повръщането спря осезателно още същия ден.

# 6
  • Мнения: 476
Фризовом. Гласувам с двете  си ръце за това мляко. Синът ми се мъчеше жестоко с това повръщане, толкова ми беше жал. След като започнах да му давам Фризовом не повърна нито веднъж.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 634
Знам какъв кошмар е детето ти да е с рефлукс-аз в началото давах Фризовом,но не му харесваше и на всичкото отгоре се запече,въпреки че го дават против запек и колики.И минах на Аптамил АР-много съм доволна,не повръща и до сега сме на това мляко.

# 8
  • Мнения: 93
А как давате АМ? На мен педиатърът ми препоръчча да дохранвам след кърмене, за да не престана да кърмя. Честно казано обаче, не съм фанатичка за ползата от кърмене, голям кошмар е да гледам как се мъчи детето като повръща толкова и не знам ползата/вредата на кое е по-голяма кърмене с повръщане или АМ.

Та, само АМ ли давате или комбинирано с кърма? И ако е комбинирано, кога давате АМ - преди, по време или след кърмене?

# 9
  • София
  • Мнения: 3 644
А как давате АМ? На мен педиатърът ми препоръчча да дохранвам след кърмене, за да не престана да кърмя. Честно казано обаче, не съм фанатичка за ползата от кърмене, голям кошмар е да гледам как се мъчи детето като повръща толкова и не знам ползата/вредата на кое е по-голяма кърмене с повръщане или АМ.

Та, само АМ ли давате или комбинирано с кърма? И ако е комбинирано, кога давате АМ - преди, по време или след кърмене?
Аз съм давала Фризовом до 6 месеца- повръщането намаля значително и постепенно спря,регулира се и стомахчето и намаляха коликите.От НАН-АР Валето се запече....
Но докато го кърмех /той и тогава повръщаше/педито ме съветваше да не давам АМ.
После като почнах да го дохранвам давах първо кърма после Фризовом
Съвета ми е -не спирай да кърмиш- ползата не е малка и не може да се опише- да не съжаляваш след време Peace

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Не отбивай заради рефлукса, ако това мислиш да правиш. Кърми на поискване.
Моя син имаше много тежък рефлукс, за жалост не можеше да се кърми, защото се хранеше със сонда. ДОкато имах кърма първите 2 месеца положението беше поносимо. С АМ си повръщаше - от 6-7 хранения средно повръщаше 5... и то на фонтан и изобилно. И матрака бяхме повдигнали като пързалка, и внимателно го местехме, и не го преобувахме след ядене и пак беше ужас.
За кърмени бебета има някакъв прах на Нестле, същата добавка като в АР млека, но аз така и не стигнах до него, защото бяхме по болници и кърмата ми спря.
Мисля, че ако кърмиш на поискване, и като повърне, разлятото не е по-голямо от длан, и ако наддава в нормите, не бива да се притесняваш и да отбиваш. Кърменето на поискване ще ти увеличи и кърмата.
Успех и дано бързо го израснете!

Общи условия

Активация на акаунт